Invea-Tech FlowMon workshop s hojnou účastí

6. 6. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Invea-Tech)
Invea-Tech v konferenčních prostorách OKsystem uspořádala třetí ročník FlowMon workshopu. Více než 250 hostů bylo seznámeno s nejnovějšími technologickými „vychytávkami“ v oblasti síťového dohledu, sedmou verzí FlowMon řešení i produktovými plány na následující měsíce. Vyhlášeni byli také nejúspěšnější partneři roku 2013.
Igor Prosecký při zahájení workshopu

Rostislav Vocilka a Jiří Tobola nejprve představili společnost Invea-Tech a její krátkou, i když zajímavostmi a úspěchy nabitou historii. V současné době jde mimo jiné o druhou nejrychleji rostoucí technologickou firmu v ČR, kterou ve svých zprávách často zmiňuje například i agentura Gartner.

Monitorování síťového provozu

O možnosti monitorování síťového provozu a datových toků, takzvaném flow monitoringu, hovořil Petr Špringl. Flow monitoring analyzuje informace v hlavičkách jednotlivých paketů a pomocí nich poskytuje detailní přehled o dění v síti. Za pomoci přirovnání k výpisu telefonních hovorů (který poskytuje základní informace o tom, kdo s kým komunikoval, kdy a jak dlouho) následně Petr vysvětlil, jak flow monitoring funguje, a jak je využíván u řešení FlowMon.

Novinky ve FlowMon a FlowMon ADS

Mezi novinky, které Invea-Tech připravil v šesté verze řešení FlowMon, patří nové typy upozornění a exportů dat, vylepšené uživatelské rozhraní, automatická aktualizace či přizpůsobitelné reporty.

Hlavním tématem semináře však bylo představení připravované sedmé verze FlowMon řešení (na trh by měla být uvedena v létě), která přinese řadu podstatných novinek a vylepšení. Mezi nejdůležitější inovace patří monitorování výkonů aplikací, detailní analýza VoIP provozu či modul FlowMon Traffic Recorder pro nahrávání kompletního síťového provozu s podporou pro distribuované architektury, možností výběru sond či konfigurace záznamu.

Mnoho připravovaných novinek se chystá také u systému ADS, který slouží pro detekci útoků, anomálií, pokročilých hrozeb a dalšího nežádoucího chování v síti, založeného na automatickém vyhodnocování a analýze statistik o provozu v síti. Mezi novinky verze 6 patří například agregace událostí, zlepšení práce s falešnými poplachy, uživatelská oprávnění či PDF reporty. FlowMon ADS sedmé verze navíc přinese detekce anomálií a útoků ve VoIP provozu, vylepšené detekční metody, analýzu MAC adres, rozšíření detekce SPAMu či nové moduly pro prostředí ISP a úpravu licenčního modelu.

Produktová roadmapa pro roky 2014 a 2015

V následujících měsících a letech se ovšem počítá i s nasazením a integrací dalších funkcí a technologií. Zmínit je možné například RESTful API (pro získávání dat ze systémů třetích stran), nové reporty, detekci anomálií v provozu VoIP a SIP a rozšíření statistik o identifikaci uživatele (identity awareness) či identifikaci zařízení (user agent).

Vyhlášení nejlepších partnerů

Nechyběly praktické příklady nasazení – své případové studie představili Tomáš Dědek ze společnosti Bull, Tomáš Vlach z Homecredit International a Jan Klička z SITMP.

Na závěr byli oceněni nejúspěšnější partneři za rok 2013. Ocenění Distributor roku získal VUMS DataCom, Partnerem roku se stala společnost Bull, Skokanem roku byl vyhlášen Veracomp a titul Distributor roku pro region APAC pčipadl společnosti Orizon Systems z Japonska.

Mediálním partnerem akce byl Reseller Magazine a RMOL.CZ.

Štítky: 
Bezpečnost, Flowmon Networks
Fotogalerie: 
Rostislav Vocilka, Invea-Tech
Část týmu společnosti Invea-Tech
Petr Špringl, Invea-Tech
Pavel Minařík, Invea-Tech

Podobné články

Flowmon zavádí analýzu šifrovaného provozu

21. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Česká technologická společnost Flowmon Networks, která vyvíjí řešení pro monitorování a bezpečnost počítačových sítí, oznámila dostupnost analýzy šifrovaného provozu ve svém řešení Flowmon 10. Novinka přináší vhled do charakteristik šifrované komunikace a tím i nástroj pomáhající zajistit úroveň ochrany vyžadovanou bezpečnostními politikami organizace. Čtěte více

Výdaje firem na zabezpečení korporátního tisku rostou

18. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Y Soft)
Přední poskytovatel inteligentních podnikových řešení společnost Y Soft Corporation oznámila, že platforma YSoft SafeQ získala vysoké hodnocení úrovně zabezpečení ve výzkumné studii společnosti Quocirca Global Print Security Landscape 2019. Čtěte více

Firemní bezpečnost nejvíce ohrožuje neopatrné otevírání příloh

13. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Podle aktuálního průzkumu společnosti GFI Software, provedeného mezi jejími českými a slovenskými prodejci, je největším rizikem pro bezpečnost podnikových sítí nezodpovědné chování pracovníků. Podle 87 % respondentů z řad IT administrátorů je na vině především neopatrné otevírání souborů přiložených k elektronické poště. Čtěte více

DDoS útoky v roce 2018: od kvantity ke kvalitě

11. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky Lab)
Report společnosti Kaspersky Lab zaměřený na oblast DDoS útoků v průběhu posledního čtvrtletí 2018 a porovnávající statistická data za celý uplynulý rok ukázal, že loni došlo ke 13% poklesu celkového množství DDoS útoků v porovnání s rokem 2017. Čtěte více