Informační dny Schrack Technik 2017

28. 4. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Schrack Technik)
Společnost Schrack Technik pro své partnery a zákazníky uspořádala další ročník přednáškové roadshow s názvem Informační dny. Akce v průběhu měsíce dubna zavítala do deseti českých měst a kromě přednášek na aktuální témata měla na programu také výstavu nových produktů, tombolu, raut a řadu dalších zajímavostí.
Přednáška Pavla Mindla z elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze

„Vítám vás na našich tradičních informačních dnech, které pro vás pořádáme již více než 20 let. Chtěl bych vám tímto poděkovat za věrnost, kterou nám zachováváte, a pevně věřím, že jsou pro vás podobné akce přínosné. Nejvíce se budeme věnovat novým produktům, které se v našem sortimentu v posledních měsících objevily, a doufám, že si odpoledne s námi užijete,“ zahájil setkání Marek Zacios, ředitel společnosti Schrack Technik.

Detekce chybového elektrického oblouku v moderních elektroinstalacích

Hlavní přednášku na téma Detekce chybového elektrického oblouku v moderních elektroinstalacích zajistil Pavel Mindl z elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze. Prezentace byla zaměřená na dosavadní zkušenosti s nasazením AFDD ve světě, s principy fungování AFDD a na laboratorní testy včetně normativního zakotvení celé problematiky. Nechybělo ani shrnutí z dosavadní praxe v celosvětovém měřítku a ukázková videa testování přístroj AFDD.

Další témata

Hlavní téma bylo doplněno třemi dalšími přednáškami a názornou ukázkou vybraných produktů. Stanislav Voldán seznámil všechny přítomné o proudových chráničích. Mimo jiné došlo k vysvětlení principu proudových chráničů, jejich zapojení a činnosti v elektrické instalaci. Nechyběla též video ukázka prvních pokusů v 50. letech minulého století v oblasti těchto jistících a ochranných prvků.

Pavel Kouřil představil novinky v legislativě EU ohledně uvádění výrobků na trh (změny v platnosti od dubna 2016) a zaměřil se také na možné kontroly ze strany ČOI (důležité jsou správné značení výrobku, bezchybná průvodní dokumentace a Prohlášení o shodě) a nejčastější chyby (průvodní dokumentace není v českém jazyce, neztotožnitelná nebo neúplná technická dokumentace a neposkytnutí součinnosti). Praktická ukázka softwarového řešení s názvem Schrack Design byla velmi zajímavá a stala se námětem pro kuloárové diskuse.

Ještě před poslední přednáškou představili Jiří Kořínek spolu se svými kolegy vystavené produkty z kategorií strukturované kabeláže a datových výrobků, domovních audio a video systémů, signálních a povelových prvků, LED pásků, osvětlení pro průmyslové prostory a kanceláře a inteligentního ovládání budov (KNX).

Závěrečné přednášky se zhostila marketingová manažerka Schrack Technik Eliška Kačerová. Během prezentace vyzdvihla zejména novinky na webu a e-shopu společnosti (jde zejména o rozšířené funkce v e-shopu včetně možnosti tzv. QR platby), vylepšení v aplikaci Schrack LiVE dostupné pro systémy iOS a Android nebo aktuálně připravované responzivní webové stránky.

Tombola, raut a diskuse

Informační dny ve všech deseti městech (akce postupně proběhla v Českých Budějovicích, Plzni, Žďáru nad Sázavou, Ústí nad Labem, Liberci, Praze, Hradci Králové, Brně, Zlíně a Ostravě) vždy uzavřela tombola o věcné ceny, raut a možnost volné diskuse s přítomnými odborníky Schrack Technik.

Štítky: 
Elektro, Kabeláž, Schrack Technik
Fotogalerie: 
Prezentace Pavla Kouřila ze Schrack Technik
Z představení nových produktů
Z představení nových produktů
Informační dny Schrack Technik se těšily velkému zájmu
Informační dny Schrack Technik se těšily velkému zájmu
Produktová výstavka

Podobné články

GfK: Prodej technického spotřebního zboží v ČR i SR v 1. čtvrtletí 2019 rostl

20. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: GfK)
Trh s technickým spotřebním zbožím zaznamenal v České republice v prvním čtvrtletí roku 2019 ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku nárůst o více než šest procent. Na Slovensku ve stejném období trh zaznamenal meziroční nárůst o více než čtyři procenta. Čtěte více

GfK: Růst trhu technického spotřebního zboží v ČR i SR ve 3. čtvrtletí roku 2018

4. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: GfK)
Trh s technickým spotřebním zbožím zaznamenal v České republice ve třetím čtvrtletí roku 2018 ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku nárůst téměř o šest procent. Na Slovensku pak ve stejném období trh vykázal dokonce nárůst o jedenáct procent. Čtěte více

GfK: Globální trh se spotřební elektronikou dále roste

24. 1. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: GfK)
Globální trh spotřební elektroniky zakončil rok 2018 se 6% růstem prodeje, přičemž celkové tržby činily 138 miliard eur. Ve všech regionech bylo dosaženo významného zisku. Pro rok 2019 GfK předpovídá růst ve výši zhruba čtyř procent, a to zejména díky potenciálu k v segmentu chytrých zařízení s dokonalejšími prémiovými funkcemi a integrovaným hlasovým asistentem. Čtěte více

GfK: Prodej elektra v ČR ve 2. čtvrtletí roku 2018 rostl

13. 8. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: GfK)
Trh s technickým spotřebním zbožím zaznamenal v České republice dle společnosti GfK ve druhém čtvrtletí roku 2018 meziroční nárůst na úrovni téměř osm procent. Na pozitivním vývoji se podílely zejména sektory telekomunikací, velkých domácích spotřebičů a spotřební elektroniky. Čtěte více