Informační dny Schrack Technik 2017

28. 4. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Schrack Technik)
Společnost Schrack Technik pro své partnery a zákazníky uspořádala další ročník přednáškové roadshow s názvem Informační dny. Akce v průběhu měsíce dubna zavítala do deseti českých měst a kromě přednášek na aktuální témata měla na programu také výstavu nových produktů, tombolu, raut a řadu dalších zajímavostí.
Přednáška Pavla Mindla z elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze

„Vítám vás na našich tradičních informačních dnech, které pro vás pořádáme již více než 20 let. Chtěl bych vám tímto poděkovat za věrnost, kterou nám zachováváte, a pevně věřím, že jsou pro vás podobné akce přínosné. Nejvíce se budeme věnovat novým produktům, které se v našem sortimentu v posledních měsících objevily, a doufám, že si odpoledne s námi užijete,“ zahájil setkání Marek Zacios, ředitel společnosti Schrack Technik.

Detekce chybového elektrického oblouku v moderních elektroinstalacích

Hlavní přednášku na téma Detekce chybového elektrického oblouku v moderních elektroinstalacích zajistil Pavel Mindl z elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze. Prezentace byla zaměřená na dosavadní zkušenosti s nasazením AFDD ve světě, s principy fungování AFDD a na laboratorní testy včetně normativního zakotvení celé problematiky. Nechybělo ani shrnutí z dosavadní praxe v celosvětovém měřítku a ukázková videa testování přístroj AFDD.

Další témata

Hlavní téma bylo doplněno třemi dalšími přednáškami a názornou ukázkou vybraných produktů. Stanislav Voldán seznámil všechny přítomné o proudových chráničích. Mimo jiné došlo k vysvětlení principu proudových chráničů, jejich zapojení a činnosti v elektrické instalaci. Nechyběla též video ukázka prvních pokusů v 50. letech minulého století v oblasti těchto jistících a ochranných prvků.

Pavel Kouřil představil novinky v legislativě EU ohledně uvádění výrobků na trh (změny v platnosti od dubna 2016) a zaměřil se také na možné kontroly ze strany ČOI (důležité jsou správné značení výrobku, bezchybná průvodní dokumentace a Prohlášení o shodě) a nejčastější chyby (průvodní dokumentace není v českém jazyce, neztotožnitelná nebo neúplná technická dokumentace a neposkytnutí součinnosti). Praktická ukázka softwarového řešení s názvem Schrack Design byla velmi zajímavá a stala se námětem pro kuloárové diskuse.

Ještě před poslední přednáškou představili Jiří Kořínek spolu se svými kolegy vystavené produkty z kategorií strukturované kabeláže a datových výrobků, domovních audio a video systémů, signálních a povelových prvků, LED pásků, osvětlení pro průmyslové prostory a kanceláře a inteligentního ovládání budov (KNX).

Závěrečné přednášky se zhostila marketingová manažerka Schrack Technik Eliška Kačerová. Během prezentace vyzdvihla zejména novinky na webu a e-shopu společnosti (jde zejména o rozšířené funkce v e-shopu včetně možnosti tzv. QR platby), vylepšení v aplikaci Schrack LiVE dostupné pro systémy iOS a Android nebo aktuálně připravované responzivní webové stránky.

Tombola, raut a diskuse

Informační dny ve všech deseti městech (akce postupně proběhla v Českých Budějovicích, Plzni, Žďáru nad Sázavou, Ústí nad Labem, Liberci, Praze, Hradci Králové, Brně, Zlíně a Ostravě) vždy uzavřela tombola o věcné ceny, raut a možnost volné diskuse s přítomnými odborníky Schrack Technik.

Obrazová galerie:
Štítky: 
Elektro, Kabeláž, Schrack Technik

Podobné články

Češi vloni odevzdali prostřednictvím sběrné sítě REMA přes 22 tisíc tun elektroodpadu

6. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: )
Prostřednictvím sběrné sítě kolektivního systému REMA provozovaného společností REMA Systém, která čítá více než 20 tisíc míst zpětného odběru, odevzdali během loňského roku obyvatelé ČR 22,1 tisíc tun odpadního elektrozařízení. Oproti roku 2019 jde o 6% nárůst (o více než tisíc tun). Čtěte více

Nové energetické štítky u elektrospotřebičů

21. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: dTest)
Od března letošního roku budou některé kategorie elektrospotřebičů označeny novými energetickými štítky. Ty stávající, které více než 25 let pomáhají evropským spotřebitelům v orientaci při výběru úspornějších elektrospotřebičů, již nejsou tak přehledné a nezohledňují novější zařazení výrobků do energetických tříd. Čtěte více

Electro World přebírá síť K+B Expert a zdvojnásobí počet svých prodejen v ČR

20. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Electro World)
Celorepubliková síť elektro prodejen Electro World se v ČR rozroste o 21 prodejen K+B Expert. Společnost NAY, která v česku vlastní prodejny Electro World, se totiž dohodla se společností Kappenberger + Braun na koupi společnosti K+B Expert. Čtěte více

REMA navyšuje finanční příspěvek na zajištění zpětného odběru elektrozařízení

22. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Rema Systém)
Každý sběrný dvůr a obecní sběrné místo, které je nebo se stane součástí kolektivního systému REMA, získá od října vyšší finanční příspěvek na zajištění zpětného odběru na sběrném místě za každý kilogram svezeného elektrozařízení. Čtěte více