IDC Enterprise Mobility Series

22. 10. 2012. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: IDC a DCD Publishing)
Konference Enterprise Mobility Series přinesla realistický pohled IDC na podnikovou mobilitu s přehledem trhu a řešení partnerů konference.
John Gole, vedoucí analytik IDC pro mobilitu

V úvodu konference vystoupil John Gole, IDC CEMA (střední Evropa, Blízký východ a Afrika), který dal přehled o platformách, prioritách a plánech v IT mobilitě. Penetrace smartphonů a tabletů poroste díky jejich klesající ceně a klesající ceně datových služeb, jak základních, tak roamingových. Konzumerizace IT bude i nadále pokračovat a pro všechny známé platformy – iOS, Android i Windows 8 nastane exploze v počtu aplikací.

Mladá generace přináší nová očekávání, chce být mobilní všude, a i podniky se proto budou muset vyrovnat s tím, čemu se říká BYOD – Bring Your Own Device (přines si i do podniku vlastní IT zařízení).

Smartphony vs. notebooky a tablety

Smartphonů se prodalo v USA už 56 %, v Evropě 53 %, v Japonsku 74 %, v celé asijskopacifické oblasti (APAC) 27 %, v Latinské Americe 17 %, v regionu střední a východní Evropy 26 %. Zajímavý údaj je i pro Českou republiku, kde se jich v roce 2011 prodalo 34 % a pro rok 2012 se už očekává 51 % ve prospěch smartphonů oproti obyčejným telefonům.

Předpověď pro prodej mobilních zařízení je následující – notebooky porostou pomalu, mediatablety rovněž pomalu, zatímco smartphony porostou doslova explozivně. V tomto se IDC naprosto shoduje s další analytickou agenturou Canalys.

Microsoft chce dohnat

Mobilní trh se dnes horečně snaží zachvátit Microsoft s Windows 8 Phone a Office 2013 hodlá nabízet přes všechny platformy.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

IDC: Prodej serverů i podnikových úložišť letos kvůli pandemii COVID-19 klesne

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Výdaje koncových uživatelů na servery a podnikové úložné systémy letos podle IDC meziročně v důsledku pandemie viru COVID-19 klesnou o 3,4 % v případě serverů (na 88,6 miliardy USD) a o 5,5 % na 28,7 miliardy USD v případě úložišť. Čtěte více

IDC: Prodej externích podnikových úložných systémů ve 4. čtvrtletí 2019 mírně klesl

30. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Globální prodej externích podnikových úložných OEM systémů v posledním kvartálu loňského roku podle společnosti IDC v tržbách meziročně klesl o 0,1 % na 7,9 miliardy USD. Kapacita všech prodaných systém naopak meziročně vzrostla o 9,4 % na 21,2 exabytu. Čtěte více

IDC: Prodej monitorů dosáhl v posledním čtvrtletí 2019 pětiletého maxima

23. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej monitorů podle IDC v posledním loňském kvartále vykázal meziroční nárůst o pět procent. Celkově se prodalo 33,2 milionu monitorů, což je nejlepší zaznamenaný výsledek od 4. čtvrtletí roku 2014. Čtěte více

IDC: Prodej serverů ve 4. čtvrtletí 2019 vzrostl v tržbách o 7,5 %

17. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej serverů podle organizace IDC v posledním čtvrtletí loňského roku v tržbách meziročně vzrostl o 7,5 % na 25,4 miliardy USD. V objemu prodej stoupl o 14 % na 3,4 milionu zařízení. Čtěte více