IDC Enterprise Mobility Series

22. 10. 2012. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: IDC a DCD Publishing)
Konference Enterprise Mobility Series přinesla realistický pohled IDC na podnikovou mobilitu s přehledem trhu a řešení partnerů konference.
John Gole, vedoucí analytik IDC pro mobilitu

V úvodu konference vystoupil John Gole, IDC CEMA (střední Evropa, Blízký východ a Afrika), který dal přehled o platformách, prioritách a plánech v IT mobilitě. Penetrace smartphonů a tabletů poroste díky jejich klesající ceně a klesající ceně datových služeb, jak základních, tak roamingových. Konzumerizace IT bude i nadále pokračovat a pro všechny známé platformy – iOS, Android i Windows 8 nastane exploze v počtu aplikací.

Mladá generace přináší nová očekávání, chce být mobilní všude, a i podniky se proto budou muset vyrovnat s tím, čemu se říká BYOD – Bring Your Own Device (přines si i do podniku vlastní IT zařízení).

Smartphony vs. notebooky a tablety

Smartphonů se prodalo v USA už 56 %, v Evropě 53 %, v Japonsku 74 %, v celé asijskopacifické oblasti (APAC) 27 %, v Latinské Americe 17 %, v regionu střední a východní Evropy 26 %. Zajímavý údaj je i pro Českou republiku, kde se jich v roce 2011 prodalo 34 % a pro rok 2012 se už očekává 51 % ve prospěch smartphonů oproti obyčejným telefonům.

Předpověď pro prodej mobilních zařízení je následující – notebooky porostou pomalu, mediatablety rovněž pomalu, zatímco smartphony porostou doslova explozivně. V tomto se IDC naprosto shoduje s další analytickou agenturou Canalys.

Microsoft chce dohnat

Mobilní trh se dnes horečně snaží zachvátit Microsoft s Windows 8 Phone a Office 2013 hodlá nabízet přes všechny platformy.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

IDC: Prodej externích podnikových úložišť v regionu EMEA v 1. čtvrtletí 2020 se propadal

1. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Trh s externími podnikovými úložišti se podle IDC v regionu EMEA v prvním čtvrtletí letošního roku propadl o 10,7 % v hodnotě v dolarovém vyjádření a o 8,1 % v eurovém vyjádření. Výsledky napříč jednotlivými oblastmi regionu však byly velmi rozdílné. Čtěte více

IDC: Prodej serverů v prvním čtvrtletí klesl o 6 %

19. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Globální trh se servery vykázal ve druhém čtvrtletí letošního roku podle informací společnosti IDC meziroční propad o šest procent. Celkem se prodaly servery v hodnotě 18,6 miliardy USD. V objemu trh klesl o 0,2 % na 2,6 milionu zařízení. Čtěte více

IDC: Trh s počítači v regionu EMEA čeká oživení, ale druhá polovina roku bude obtížná

8. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle údajů IDC by se mělo během druhého čtvrtletí v regionu Blízkého východu, Evropy a Afriky prodat celkem 68,3 milionu stolních počítačů, notebooků a pracovních stanic, což by představovalo meziroční pokles o 6,3 %. I přes nárůst prodeje oproti prvnímu čtvrtletí letošního roku však trh čeká velmi náročná druhá polovina roku 2020. Čtěte více

IDC: Celosvětový prodej tiskáren a multifunkcí v 1. čtvrtletí 2020

28. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej tiskáren a multifunkce podle společnosti IDC během prvního čtvrtletí letošního roku meziročně klesl o 7,5 % na 21,1 milionu kusů. Za výrazným poklesem je nutné hledat zejména pandemii COVID-19 a s ní spojené výrobní potíže, protože většina výrobců více či méně spoléhá na čínské továrny. Čtěte více