IDC Enterprise Mobility Series

22. 10. 2012. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: IDC a DCD Publishing)
Konference Enterprise Mobility Series přinesla realistický pohled IDC na podnikovou mobilitu s přehledem trhu a řešení partnerů konference.
John Gole, vedoucí analytik IDC pro mobilitu

V úvodu konference vystoupil John Gole, IDC CEMA (střední Evropa, Blízký východ a Afrika), který dal přehled o platformách, prioritách a plánech v IT mobilitě. Penetrace smartphonů a tabletů poroste díky jejich klesající ceně a klesající ceně datových služeb, jak základních, tak roamingových. Konzumerizace IT bude i nadále pokračovat a pro všechny známé platformy – iOS, Android i Windows 8 nastane exploze v počtu aplikací.

Mladá generace přináší nová očekávání, chce být mobilní všude, a i podniky se proto budou muset vyrovnat s tím, čemu se říká BYOD – Bring Your Own Device (přines si i do podniku vlastní IT zařízení).

Smartphony vs. notebooky a tablety

Smartphonů se prodalo v USA už 56 %, v Evropě 53 %, v Japonsku 74 %, v celé asijskopacifické oblasti (APAC) 27 %, v Latinské Americe 17 %, v regionu střední a východní Evropy 26 %. Zajímavý údaj je i pro Českou republiku, kde se jich v roce 2011 prodalo 34 % a pro rok 2012 se už očekává 51 % ve prospěch smartphonů oproti obyčejným telefonům.

Předpověď pro prodej mobilních zařízení je následující – notebooky porostou pomalu, mediatablety rovněž pomalu, zatímco smartphony porostou doslova explozivně. V tomto se IDC naprosto shoduje s další analytickou agenturou Canalys.

Microsoft chce dohnat

Mobilní trh se dnes horečně snaží zachvátit Microsoft s Windows 8 Phone a Office 2013 hodlá nabízet přes všechny platformy.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

IDC: ČR měla vloni třetí největší výdaje na ICT ve střední a východní Evropě

20. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle informací společnosti IDC celkové výdaje na ICT v regionu střední a východní Evropy letos meziročně vzrostou o 3,1 %, zatímco nárůst v roce 2019 činil čtyři procenta. Stát by se tak mělo kvůli pokračujícímu zpomalování růstu ekonomik a většímu šetření ze strany firem i spotřebitelů. Čtěte více

IDC: Prodej tabletů nadále klesal

14. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej tabletů v posledním čtvrtletí loňského roku podle IDC meziročně klesl o 0,6 % na 43,5 milionu zařízení. Za celý rok 2019 se pak trh smrskl o 1,5 % na 144 milionů kusů. Čtěte více

IDC: Prodej desktopů v regionu EMEA rostl již čtyři kvartály v řadě

5. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej stolních počítačů, notebooků a pracovních stanic v regionu EMEA (kam spadá i ČR) ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku podle IDC meziročně vzrostl o 5,7 % na 20 milionů kusů. Silná zůstávala díky přechodu na Windows 10 zejména komerční poptávka. Čtěte více

IDC: Trh s počítači se v roce 2019 stabilizoval

27. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej počítačů, notebooků a pracovních stanic uzavřel úspěšným čtvrtletím úspěšný rok. V posledním kvartále trh zaznamenal meziroční nárůst o 4,8 %. Za celý rok 2019 pak trh vykázal nárůst o 2,7 %. Čtěte více