IBM Forum 2011

2. 2. 2011. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: DCD Publishing, IBM)
Chytřejší řešení pro chytřejší planetu. IBM Forum se konalo v pražském hotelu Hilton. Po emotivním videu připomínajícím úspěšné milníky historie IBM měl úvodní slovo Vladek Šlezingr.
Vladek Šlezingr, generální ředitel IBM
Konalo se v pražském hotelu Hilton. Po emotivním videu připomínající úspěšné milníky historie IBM měl úvodní slovo Vladek Šlezingr.

Zdůraznil, že IBM letos bude 100 let, působí ve 180 zemích světa, má 400 tisíc zaměstnanců, osm let nepřetržitě rostla (i v době krize), ve světě i u nás je největším systémovým integrátorem a poskytovatelem IT služeb, jen za rok 2010 vydala 5896 patentů (po osmnácté za sebou je na prvním místě), na výzkum a vývoj vydává šest miliard dolarů ročně.V Československu IBM založila pobočku v roce 1932 jako šestou v Evropě a první ve východní Evropě (mimochodem – Vídeň je 150 km dále na východ od Prahy, pozn. red.), v roce 1995 byla v IBM ČR založena výzkumná laboratoř Watson Research pro rozpoznávání řeči, v roce 2001 zde bylo založeno centrum strategického outsourcingu pro obchodní partnery a zákazníky, v roce 2003 bylo založeno Innovation Centre pro stejnou cílovou skupinu, a v roce 2008 byla v Praze ustavena centrála pro střední a východní Evropu.

„Náš svět je menší a propojenější. Máme jedinečnou příležitost myslet a jednat zcela novými způsoby,“ sdělil Vladek Šlezingr, a ještě zdůraznil perspektivy pro rok 2011: „Plných 53 procent zákazníků očekává růst IT rozpočtů, mezi priority koncových zákazníků patří bezpečnost (63 %), řízení vztahů se zákazníky (62 %) a analýza řízení informací (59 %), dále 70 procent firem aktivně vyhledává analytická řešení a dvě třetiny firem plánují nebo již nasazují cloud computing.“

Think! Mysli! IBM tedy naplňuje odkaz svého zakladatele Thomase Watsona i dnes.

Následovala panelová diskuze za účasti Petra Havlíka (IBM), Miroslava Hübnera (PRE), Jiřího Voříška (VŠE) a Oldřicha Příklenka (Gartner). V odpolední části byl program rozdělen do sekcí snížení nákladů pomocí IT infrastruktury, cloud computing, datová centra, technologie a middleware a analýza a práce s daty.

Fotogalerie: