Gartner Leadership Trends v Praze podruhé

14. 6. 2012. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: )
Analytická společnost Gartner pořádala v Praze druhý ročník prestižní konference Gartner IT Leadership Trends. Byla určena všem, kteří hledají v IT a v technologiích obecně konkurenční výhodu.
Oldřich Příklenk, ředitel zastoupení Gartner pro Českou republiku, Slovensko a Rumunsko, uvádí Gartner IT Leadership Trends

Konference Gartner IT Leadership Trends je jedinou konferencí, kterou společnost Gartner pořádá v celém regionu střední a východní Evropy s výjimkou Ruska. Loňský první ročník této konference navštívilo 200 účastníků, převážně IT manažerů a generálních ředitelů z firem a státních institucí z České republiky a Slovenska. Taková koncentrace znalostí a zkušeností představuje unikátní příležitost získat užitečné informace a zajímavé podněty. Věřím, že konference Gartner IT Leadership Trends pomůže všem účastníkům v jejich práci,“ uvedl Oldřich Příklenk, ředitel zastoupení Gartner pro Českou republiku, Slovensko a Rumunsko.

Příležitost k získání informací

Konference nabídla šest hlavních prezentací předních analytiků, panelovou diskusi s prestižním obsazením, čtyři případové studie a možnost sjednat si osobní schůzku s analytikem ke konkrétním otázkám. Konference také byla příležitostí setkat se s šéfy informatik a dalšími klíčovými IT manažery z České republiky a Slovenska. Hlavními tématy konference byla řízení IT, nákup cloudových služeb, Big Data, práce s informacemi s výhledem do roku 2020, „partyzánské IT“ a vyjednávání s velkými dodavateli.

Těžká role CIO

Na konferenci vystoupili analytici a viceprezidenti Gartner John Mahoney, Alexa Bona, Regina Casonato a Martin Plessow. Panelovou diskusi vedla bývalá ministryně informatiky Dana Bérová z místního zastoupení společnosti Gartner a zúčastnili se jí vrcholoví manažeři, kteří ve svých organizacích zodpovídají za IT: Elena Kohútiková ze slovenské Všeobecné úverové banky, Hubert Maxa ze Všeobecné zdravotní pojišťovny a Monika Mošová z Telefóniky.
Jaká je role CIO v roce 2012? Musí se potýkat se škrty v rozpočtu, s ekonomickými problémy a inovacemi v IT. V současné době je celosvětově v oběhu 800 milionů (pozn. red.: podle analytiků Canalys dokonce už 1,1 miliardy), 1,5 miliardy PC, 2 miliardy lidí připojených k internetu, 5 miliard zařízení připojených k internetu, 87 miliard dotazů přes Google za měsíc, 28 trilionů bytů přenesených přes internet za měsíc a 350 trilionů dat ve storage. To má na všechny CIO na celém světě bez rozdílu velký dopad, zvláště když jejich CEO mají za prioritu další růst, IT je přitom v jejich organizacích podporováno málo,“ sdělil ve své úvodní řeči John Mahoney.

Fotogalerie: