Galavečer EMC s vyhlášením partnerů roku 2014

20. 2. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost EMC v pražském Buddha Baru uspořádala slavnostní galavečer, jehož součástí bylo vyhlášení nejlepších partnerů roku 2014. Nechybělo ani shrnutí loňského roku z pohledu společnosti EMC, nastínění trendů blízké budoucnosti a představení nového channel sales managera.
Jiří Sven Svěrák, oblastní ředitel české a slovenské pobočky EMC

Setkání zahájil Jiří Sven Svěrák, oblastní ředitel české a slovenské pobočky EMC. V úvodu partnerům poděkoval za loňskou spolupráci a nezapomněl zdůraznit, že EMC prodává jen a pouze prostřednictvím partnerské sítě. Zmínil také kontaktní osoby, na které se mohou partneři při své činnosti obracet, a to včetně týmu distributora Avnet.

Kromě shrnutí vývoje tržního postavení za několik posledních čtvrtletí, kdy se EMC střídavě pohybovalo na první a druhé příčce, Jiří Sven Svěrák zmínil také úspěchy ve vybraných technologiích. Silné bylo EMC v oblasti zálohování a backupu (kde společnost zaznamenala meziroční nárůst o více než 30 %), softwaru (s růstem přes 20 %) a kompletně flashových polí (s růstem přes 150 %).

Luděk Šafář, senior systems engineer manager ve společnosti EMC pro ČR a SR, ve své prezentaci, zaměřené na produkty a software, zdůraznil, že český trh je jak pro EMC, tak pro partnery, velmi zajímavý, a to zejména v oblasti produktů střední třídy VNX.

Následně se partnerům představil nový channel sales manager EMC pro Českou republiku a Slovensko, Jiří Lepka. Ve svém vystoupení hovořil o přesunu významu bohatství od surovin, jako jsou například zlato nebo ropa, které hrály roli během průmyslové revoluce a v dalších dekádách, směrem k informacím a datům. Jako trendy současnosti pak Jiří Lepka označil například all-flash array nebo velká data a jejich analýzu. Na závěr vyzdvihl také skutečně široké portfolio produktů a služeb rodiny společností sdružených v tzv. EMC federaci: jedná se o společnosti EMC, VMware, Pivotal, RSA a VCE.

Zlatým hřebem večera bylo vyhlášení nejlepších partnerů společnosti EMC za rok 2014 (ačkoli následně podávané večeři tato pocta unikla jen velmi těsně):

Partneři roku 2014:

Gold partner: Comparex

Silver partneři: Atos IT Solutions and Services, AutoCont, Data Force, Dimension Data Czech Republic, GAPP System, Kapsch BusinessCom, S&T CZ, Servodata, Trask solutions

Nejlepší partneři v oblasti Storage & Zálohování a archivace: Comparex, Kapsch BusinessCom, S&T CZ

Nejlepší partner v oblasti Storage: Dimension Data Czech Republic

První prodané flashové pole XtremIO v České republice: Pontech

Nejrychleji rostoucí partner v prodeji entry level produktů za druhé pololetí roku 2014: Data Force

Během slavnostního večera jsme měli rovněž možnost pohovořit s Petrem Dupákem, generálním ředitelem české pobočky a viceprezidentem pro oblast východní Evropy ve společnosti Comparex, která se jako jediná firma v ČR může chlubit „titulem“ EMC Gold Partner:

Comparex se jako jediná firma na českém trhu může pochlubit statutem EMC Gold Partner. Co vše získání této úrovně partnerství obnášelo?

Se společností EMC spolupracujeme na českém trhu již více než 15 let a produkty EMC a související poradenské a servisní služby jsou významnou součástí našeho portfolia. Díky našim kompetencím, know-how a jednomu z nejlepších technických týmů v oblasti datových center, jsme jako jediná společnost na tuzemském trhu docílili takové výše obratu, která náleží pouze Gold partnerům EMC. Výše obratu ale nebyla jedinou podmínkou získání statusu EMC Gold Partner. Bylo také nutné splnit náročná kritéria v oblasti certifikací technických a obchodních specialistů.

Změní certifikace vaše obchodní plány v oblasti prodeje řešení EMC v letošním roce? Na jaké oblasti se chcete letos nejvíce zaměřit?

Status Gold partner EMC pro nás není pouze plaketa, ale je to ocenění za dlouholeté a kvalifikované know-how v oboru. Comparex si je dobře vědom trendů, které nyní hýbou IT světem a stejně jako EMC je s nimi v souladu. Dnešnímu světu vládnou pojmy jako je cloud, BI, bezpečnost nebo mobilita. Oblasti, na které se budeme i nadále zaměřovat jsou cloudová řešení, trusted infrastructure a flash storage. Pro zajímavost uveďme, že jsme byli první společností, která v regionu střední a východní Evropy dodala řešení EMC Avamar.

V jakých odvětvích je podle vás EMC nejpopulárnější? Máte v plánu vstoupit s produkty EMC i do nových segmentů?

Trh vnímá technologie EMC pozitivně. Portfolio EMC je široké také díky mnoha akvizicím technologických firem v minulosti. Naši klienti se zajímají především o datová úložiště EMC různých kategorií a dále o systémy pro pokročilé zálohování a obnovu dat (NetWorker, Avamar a Data Domain). V následujících třech letech se budeme v oblasti řešení EMC zaměřovat kromě velkých zákazníků také na společnosti střední velikosti.

Fotogalerie: 
Jiří Lepka, EMC
Luděk Šafář, EMC

Podobné články

Téma měsíce – Internet věcí

29. 3. 2017. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DCD Publishing)
Pokud vás zajímají aktuality z oblasti Internetu věcí, jste na správném místě. Se svými případovými studiemi a komentáři se zapojily společnosti Avnet, Cisco, KPCS, O2 IT Services, SAP a Sophos a vy se tak dozvíte něco o využití IoT v průmyslu, v oblasti správy odpadů, bezpečnosti, extrémních závodů i průzkumu Marsu. Čtěte více

Prieskumník Marsu

23. 3. 2017. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Avnet Technology Solutions)
Spoločnosť Avnet použila model robotického vozidla na prieskum Marsu (rover), čím demonštrovala celkový obraz využitia IoT. Čtěte více

Tech Data dokončila akvizici divize Technology Solutions společnosti Avnet

1. 3. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Společnost Tech Data dokončila akvizici divize Technology Solutions společnosti Avnet. Vznikl tak globální distributor IT řešení s nabídkou pokrývající širokou škálu řešení od datových center až po prvky chytré domácnosti s přesahem do oblasti distribuce s přidanou hodnotou. Čtěte více

Avnet a IBM spolupracují v oblasti internetu věcí

24. 2. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avnet)
Společnost Avnet uzavřela spolupráci se společností IBM s cílem urychlit uvádění IoT řešení na trh. Pod vedením svého týmu Technology Solutions bude společnost Avnet spolupracovat se společností IBM na vytvoření společné laboratoře Watson IoT v nově otevřeném globálním centru Watson IoT společnosti IBM v Mnichově. Avnet zařízení využije pro předvádění, demonstrace, vývoj a prodej inovativních IoT řešení. Čtěte více