eD World (nejen) virtuálně reálný

21. 10. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: DCD Publishing a eD’ system Czech)
Pražské Vysočany hostily i v letošním říjnu jednu z největších IT konferencí v České republice. Tradiční eD World, pořádaný společností eD’ system Czech, nabídl řadu přednášek, výstav a praktických demonstrací a jako každý rok i zastřešující téma, jímž se tentokrát stala virtuální realita.

Po drobném ranním občerstvení se slova ujal marketingový ředitel eD’ systemu Daniel Vondráček a spolu s moderátorkou konference, Marií Doležalovou, přivítal hosty a krátce představil úterní program. Ten se skládal především z tématických přednáškových bloků, jenž se konaly současně ve třech menších sálech, a poté z několika větších přednášek, odehrávajících se přímo ve foyer hotelu Clarion. Do programu ve foyer patřilo například slovo nového ředitele eD’ systemu Hynka Tyla či prezentace Karla Hulce ze společnosti Solirax. Ve velkém sále pak paralelně probíhala tradiční výstava, jíž se účastnila řada předních IT výrobců a kde si mohli účastníci prohlédnout a „osahat“ produktové novinky.

Novinky vládly i jednotlivým přednáškám, které měli tradičně v režii jednotliví výrobci, ale i zástupci pořádající společnosti. Ani na tomto ročníku nechyběli klíčoví hráči na tuzemském trhu a celkem 28 prezentací tak v účastnících zanechalo spoustu nových informací ale i podnětů k zamyšlení.

Zastřešující téma virtuální reality se projevovalo především v praktických demonstracích. Společnost Nvidia nabízela možnost kooperativní akční hry, u stánku Pocket Reality bylo k vyzkoušení demo nejnovější aplikace společnosti IKEA, umožňující návrh nové kuchyně pomocí rozšířené reality (a brýlí Microsoft Hololens) a firma Solirax představila svůj výukový software i budoucnost, k níž by mohlo celé odvětví směřovat.

Po skončení samotné konference pak následovala VIP party, jejímž tématem se stala Hra o trůny. Zahájení se ujala moderátorka konference Marie Doležalová a generální ředitel Hynek Tyl, který zároveň vyhlásil vítěze hlasování o nejlepší produkt (Acer), stánek (Nvidia) a přednášku (Nvidia) Účastníci mohli následně zhlédnout šermířské vystoupení a fire show, ochutnat něco z rautových stolů či se zaposlouchat do zvuku houslí.

Letošní eD World se tak vydařil a kromě nesporně vydatné informační hodnoty nabídl i řadu atrakcí, na něž návštěvníkům zajisté zůstanou samé pěkné vzpomínky.

Fotogalerie: 
Zahájení konference z úst Daniela Vondráčka a Marie Doležalové
Karel Hulec představuje společnost Solirax
Zahájení party ve stylu Hry o trůny

Podobné články

Soutěž o víkend s novým modelem elektromobilu Tesla má vítěze

23. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: eD‘ system Czech)
Minulý týden ukončená soutěž „Akcelerujte své obraty s vozem Tesla X“ o víkendové zapůjčení jedinečného elektromobilu má svého výherce. Nevšední zážitek pro své zákazníky připravila společnost eD´ system Czech, která se tak snaží klienty motivovat k navýšení obratu. Čtěte více

eD’ system Czech rozšířil nabídku o značku Suunto

12. 10. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD´ system Czech)
Společnost eD’ system Czech zařadila do portfolia sportovních hodinek produkty značky Suunto. Nabízený sortiment zahrnuje širokou škálu sportovních hodinek mnoha barev a materiálů i dalších doplňků. Čtěte více
Generální ředitel eD' System Czech Radim Galvánek při slavnostním přivítání hostů

Po Vltavě s eD‘ system Czech

25. 6. 2013. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: DCD Publishing)
Opět po roce, na den přesně 19. 6. 2013 (tentokrát kouzlem nechtěného) uspořádal distributor eD‘ system Czech tradiční výlet parníkem pro své VIP partnery po řece Vltavě v Praze. Účastníky čekala plavba kolem malebných vltavských břehů, spousta skvělých drinků, výborného jídla a živá kapela. Čtěte více
Účastnící adrenalinového zájezdu

Adrenalinový víkend ve Slovinsku

21. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: eD' system Czech)
Společnost eD‘ system Czech ve spolupráci s Microsoftem uspořádala pro své partnery adrenalinový výlet do netknuté přírody v blízkosti slovinského Bovce. Početná skupina společně odjela autobusem od pobočky eD‘ system Czech v Brně. Čtěte více