eD World návštěvníky přivedl do středu Země informačních technologií

19. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD system)
Více než sedm stovek odborníků a zástupci desítek značek z oblasti informačních technologií se ve čtvrtek 12. září sešli v Praze. Stalo se tak při příležitosti konference eD WORLD, kterou každoročně pořádá distributor eD system.

Téma letošní konference neslo název „Neuvěřitelný svět technologií“ a návštěvníkům nabídlo procházku minulostí. Motivy světoznámého spisovatele vědeckofantastické literatury Julese Verna vévodily celému dnu i večeru.

Krátce po registracích se slova ujal Šimon Churý, marketingový ředitel eD system, aby společně s moderátorem Vlastou Korcem přivítali všechny přítomné a oficiálně zahájili konferenci.

Velký sál o rozměrech 1 200 metrů čtverečních se proměnil ve výstavní plochu zaplněnou stánky 54 značek. Řada stánků byla navržena speciálně k tématu konference, a tak mohli hosté zažít například cestu minulostí při výstavě historických řad notebooků ThinkPad i náhled do budoucnosti prostřednictvím nové produktové řady v zóně Lenovo. Značka si zároveň připravila testy odolnosti v podobě notebooků umístěných do sušičky, lednice nebo do prašného písečného prostředí.

Naopak výlet do budoucnosti pak mohli návštěvníci zažít u speciální expozice „Domácnost budoucnosti“ od Xiaomi nebo na stánku Samsungu, kde na ně čekal 49“ širokoúhlý herní monitor. Pro fanoušky gamingu byla zároveň připravena zóna HP, ve které dostali příležitost vyzkoušet si notebooky HP Omen a virtuální realitu.

I na dalších stáncích se návštěvníci seznámili s celou řadou produktových novinek a zajímavých produktů. Společnost Acer představila svou značku ConceptD 7, Corel hosty seznámil s novou verzí Pinnacle Studio 23 a na stánku Manhattan bylo předvedeno nové domácí nabíjecí centrum až pro deset zařízení.

Jako každý rok připravili zástupci jednotlivých značek také spoustu zajímavých přednášek. Ve třech přednáškových sálech se tak návštěvníci mohli dozvědět informace o produktových novinkách a speciálních nabídkách, či rady a tipy přímo od IT dodavatelů. Mýty v oblasti projekčních technologií vyvrátili Matěj Kopecký a Michal Holovský z Epsonu, technologii bez kompromisů představil Zdeněk Cimbura ze Samsungu a přednášku na téma „Make it simple“ si přichystala Janka Chytráčková ze Synology. To a mnohem více se mohli posluchači dozvědět během 27 odborných přednášek, které probíhaly po celý den.

V duchu tématu se nesla nejen grafika konference a programy na stáncích, ale i přednáška speciálního hosta. Tím byl letos filmový producent Ondřej Beránek, který je zároveň spoluzakladatelem Muzea Karla Zemana. Pro hosty si přichystal přednášku na téma „Úžasný svět technologií Julese Verna v díle Karla Zemana“, během které posluchačům přiblížil tvorbu děl slavného českého režiséra, známého například pro své animace ve filmu Cesta do pravěku.

Na závěr denní části byla připravena bohatá tombola. Aby se do ní mohli návštěvníci zapojit a soutěžit tak o některou z hodnotných cen, stačilo vyplnit tematickou křížovku na zadní straně brožurky a přijít na správnou odpověď. A jaká to byla? Samozřejmě jedno z nejslavnějších děl Julese Verna – Tajuplný ostrov. Vylosovaní šťastlivci si pak domů odnesli některou z cen, například zrcadlovku Canon, projektor Optoma, počítač Lynx nebo koloběžku Xiaomi.

Tematicky nezůstala pozadu ani večerní VIP party ve Staré čistírně odpadních vod v Praze 6, kde byla pro hosty připravena komentovaná prohlídka podzemních prostor. Řada neuvěřitelných strojů a dobových technologií, ale i kouzlo světa podzemních tunelů se zapsaly do paměti každého z návštěvníka.

Návštěvníci měli také možnost shlédnout vědecko-zábavní show a muzikálové vystoupení Doktor OX, které je volně inspirováno dějem stejnojmenné novely Julese Verna. Nachystány byly také doprovodné aktivity, například workshop makromolekulární kuchyně a fotokoutek s dobovými rekvizitami. Jako každý rok byl pak pro hosty nachystán bohatý raut a otevřený bar po celý večer.

Obrazová galerie:
Štítky: