DNS oslavila 25 let na českém trhu

23. 6. 2022. (redaktor: František Doupal)
Společnost DNS, největší český distributor s přidanou hodnotou, oslavila 9. června 25 let fungování českém trhu. V unikátních prostorech Žofín Garden jí generální ředitel Stanislav Šmolík a hlavní akcionář Hynek Tyl popřáli další úspěšné roky.

DNS patří mezi nejdéle působící distributory s přidanou hodnotou v ICT odvětví. Vděčí za to své široké síti výrobců a obchodních partnerů a samozřejmě všem zaměstnancům, kteří dvěma dekádám růstu DNS aktivně pomáhali a pomáhají.

Historie společnosti se začala psát už před rokem 1997 a to pod vlajkou CHS Electronics. Značka DNS byla zapsána v obchodním rejstříku v létě 1997. Svou obchodní činnost zprvu stavěla zejména na produktech výrobců Hewlett-Packard a IBM, nicméně postupně se stala distributorem více než 30 úspěšných celosvětových dodavatelů, které má ve svém portfoliu dnes.

V roce 2018 firma vstoupila na slovenský trh a o dva roky později stála u založení Nadačního fondu Společné kroky spolu s firmami Dell Technologies a Adastra. Cílem Nadačního fondu je pomáhat dětem v dětských domovech s překonáním nástrah osudu a snáze tak zvládnout přechod z ústavní péče do samostatného života.

Výkonný ředitel společnosti DNS Stanislav Šmolík k výročí poznamenal: „Dle statistického úřadu se pouze pěti procentům firem povede dosáhnout 20 let existence. Nejenom že DNS už slouží ICT ekosystému o pět let více, ale současně je silnou a zdravou firmou připravenou na dalších minimálně 25 let. Do dalších let jdeme s vizí, že tvoříme distribuci pro budoucnost a těšíme se na tuto cestu ve spolupráci s našimi vendory a partnery.“

Obrazová galerie: