Dell Technologies Forum 2022 se neslo na vlně inovací

27. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell Technologies Forum, každoroční technologická akce, se letos po dvou letech online scházení, uskutečnila naživo 19. října v pražském O2 Universu. Na místo dorazilo na tisíc zájemců o byznysové i produktové novinky z řad klientů a partnerů Dell Technologies či technologických nadšenců.

Klíčovými tématy konference byly technologické inovace, které mění způsob, jak pracujeme, žijeme a bavíme se. Zájemci, kteří se nestihli akce osobně zúčastnit, budou mít možnost si některé části obsahu prohlédnout i ze záznamu.

Akci svým vstupem zahájila Sophie Ronnertz, generální manažerka Dell Technologies pro region Střední a východní Evropy. Následně pak český generální ředitel Roman Cabálek pokračoval výčtem současných klíčových oblastí inovací, za které Dell považuje hybridní práci, multicloud, edge a moderní bezpečnost. Jednotlivým oblastem se blíže věnovaly odpolední přednášky odborníků i výstava aktuálních produktů.

Hlavním bodem dopoledního programu byla panelová diskuze Romana Cabálka s hosty. Pozvání přijali Lukáš Kříž z IDC, spisovatel a podnikatel Petr Ludwig a manažer Jiří Devát, který aktuálně působí jako partner a thought leader společnosti IdeaSense. Společně s moderátorem Vojtěchem Bernatským diskutovali o tom, kde jsou technologie dnes a co od nich můžeme a nemůžeme očekávat v budoucnosti.

Odpolední přehlídka technologií

Odpolední program přinesl hned tři části. V hlavním sále představil Petr Zajíček, produktový manažer Dell Technologies, spolu se svými kolegy a partnery novinky pro práci, možnosti optimalizace využití energií ve firmách nebo způsoby ekologické likvidace elektronických zařízení.

V druhém bloku se řečníci zabývali dynamicky se rozvíjející oblastí současného IT – edge computingem. Přednášky odborníků jak z Dellu, tak z partnerských firem jako Intel, Microsoft, AMD či VMware přinesly odpovědi na to, jak zpracovávat data ze senzorů, jak rozpoznáváním obrazu zkvalitnit výrobu nebo jak přistupovat k hardwaru na pobočkách.

Třetí z částí se věnovala především kyberbezpečnosti a obnově po kybernetickém útoku. Na příkladech fiktivní firmy řečníci v čele s Leošem Vondrákem, ISG technology manažerem, předvedli, jak se připravit na to, že kyberútok přijde a jak se zachovat, když tato situace nastane. Účastníci se seznámili s řešeními, která na základě konceptu zero trust poskytují účinnou, škálovatelnou, výkonnou a finančně přívětivou ochranu všech firemních dat.

Přehlídka technologií současnosti i budoucnosti

Obsahu jednotlivých bloků odpovídala také Expo zóna, která nabídla přehlídku nejnovějších serverů a dalších infrastrukturních produktů, ale také počítačů, notebooků a periferií pro hybridní práci. Společnost Dell Technologies zde představila mimo jiné koncept produktových řešení hybridní práce pro různé typy pracovníků, a tak si účastníci mohli prohlédnout ukázkové pracovní koutky určené pro role definované jako Builder, Connector, Specialist nebo Producer, z nichž každá má odlišné potřeby.

Video : 
Obrazová galerie:

Profilová karta firmy

Dell Technologies

Dell Technologies

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Globální prodej PC se v prvním čtvrtletí 2024 vrátil na předpandemickou úroveň

10. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle údajů společnosti IDC se celosvětový trh s osobními počítači po dvou letech poklesu vrátil v prvním čtvrtletí roku 2024 k růstu. Celkem se v tomto období prodalo 59,8 milionu PC, což představuje meziroční nárůst o 1,5 %. Čtěte více

Nová vlna zařízení podporujících práci s AI

6. 5. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Na trh začínají přicházet nová zařízení, která jsou uzpůsobená práci s umělou inteligencí. Přední výrobci následují trend rozšiřování nástrojů gen-AI a díky novému hardwaru umožňují odbavovat úlohy pro AI částečně lokálně, a tudíž rychleji. Čtěte více
Chris Papaphotis, CEMA DPS Lead ve společnosti Microsoft

Chris Papaphotis (Microsoft): Pojďme zůstat společně v čele díky AI a nové vlně PC

5. 4. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Kolik počítačů v komerčním segmentu není připraveno na Windows 11 a kam směřuje vývoj umělé inteligence? Chris Papaphotis, CEMA DPS Lead ze společnosti Microsoft, s námi probral výhody nasazení operačního systému Windows 11. Detailně jsme se věnovali také umělé inteligenci v čele s Copiloty, AI asistenty, kteří se prolínají produkty Microsoftu. Čtěte více

Cooler Master představil ATX skříň TD500 MAX

3. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cooler Master)
Počítačová skříň Cooler Master TD500 MAX, která byla navržena tak, aby uspokojila požadavky nejnáročnějších nadšenců do stavby počítačů, integruje výjimečný systém chlazení, výkonné napájení i další uživatelsky přívětivé funkce a vlastnosti. Čtěte více