Deep Technical Training Days s Veracompem

2. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veracomp)
Výrobci Flowmon Networks a LOGManager si spolu s VAD distributorem Veracomp připravili technické školení pro své obchodní partnery. Setkání se uskutečnilo 19. a 20. 6. a nabídlo opravdu intenzivní trénink a zajímavá témata k diskusi. To vše v malebných Ko

První den patřil LOGManageru, konkrétně technologickému guru Miroslavu Knapovskému. Ten hned v úvodu shrnul obchodní novinky a poté přešel k tématům, na která při běžných školeních nezbývá čas: roadmapa vývoje, požadavky obchodních partnerů a jejich postupné zapracovávání anebo třeba novinky v oblasti hardwaru u velkých výrobců jako Dell nebo HPE. Došlo i na ryze technické detaily jako třeba vytváření nového domovského dashboardu, obohacování Eventu z Look up tabulky a další. Prostor byl i na individuální dotazy a diskuse.

K vůbec nejzajímavějším částem školení patřily ukázky integrace LOGManageru s různými řešeními jako třeba Flowmon, Trend Micro nebo Novicom.

Druhý den už bylo vše připraveno na toho nejpovolanějšího z Flowmon Networks – šéfa vývoje Pavla Minaříka. Ten sebou přivezl především novinky ohledně distribuované architektury a jejího reálného nasazení.

Úvod ale patřil lehčím tématům, kdy výrobce nejprve představil obecnější novinky, a ještě se vrátil k uplynulému Flowmon Friday – protože ani tam se nestačilo dořešit úplně vše.

Potom už ale Pavel Minařík skočil do tématu rovnýma nohama: Distribuovaná architektura, Monitoring v prostředí public cloud, Network Performance Monitoring... A komu to nestačilo, na toho čekalo po obědě pokračování, kdy se šlo ještě více do hloubky. Došlo ale i na roadmapu a perspektivy dalšího vývoje Flowmonu. Prostor se našel i na zpětnou vazbu a diskusi nad jednotlivými parametry a možnostmi řešení.

Každý den setkání završila večeře z místní kuchyně a kdo se chtěl po intenzivním dni zrelaxovat a utřídit si dojmy, mohl tak učinit ve wellness zařízení, nebo vycházkou letním Posázavím.

Dvoudenní akci si partneři velmi pochvalovali a všichni odjížděli nabytí pozitivními dojmy i potřebnými vědomostmi.

Štítky: 
Flowmon Networks, Exclusive Networks