Co by to stálo, a jak by se to okopávalo a zalívalo

23. 8. 2012. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Dell uspořádala 22. 8. 2012 v prostorách svého showroomu v pražském The Park na Chodově školení na téma storage s podtitulem „Úložiště od A do Z“. U toho jsme nemohli chybět.
Ondřej Bačina z Dellu

Školení bylo určené pro IT dealery z celé České republiky a bylo zdarma. Přihlásit jste se mohli k jedné ze dvaceti židlí a zájem byl velký a kapacita se rychle naplnila. Také aby ne, když školení bylo koncipováno jako komplexní úvod do problematiky ukládání a zpracování dat pro začátečníky s produktovým přehledem portfolia Dell v této oblasti. Dostali jsme možnost se této akce zúčastnit a přinášíme vám krátkou reportáž.

Účastníky přivítal a pečlivě se o ně staral Ondřej Bačina, Enterprise Brand Manager ve společnosti Dell pro Českou republiku a Slovensko. Hned v úvodu neskrýval své potěšení, že přišlo hodně nových tváří, které mají zájem se seznámit se storage technologiemi Dell.

Všem prozradil, že toto školení vymyslel již před třemi lety, kdy zjistil, že ne všichni partneři vlastně ví, co to storage je a jaké obsahuje technologie. „V současné době má Dell nejlepší portfolio storage na trhu. Budu rád když se s ním seznámíte, a tak sami pochopíte, proč tomu tak je,“ řekl Ondřej Bačina.

Následně dal možnost všem účastníkům se představit a prozradit, proč vlastně přijeli a co od školení očekávají. Dozvěděli jsme se tak, že dorazili dealeři z Prahy, Brna, Tábora a dalších koutů republiky. Nechyběli ani dvě něžná pohlaví. Mezi delaery (firmy i živnostníci) se ukrýval i zástupce distributora (100Mega Distribution) a také Autocontu. Jeden z účastníků při svém představení ostatním sdělil, že dorazil z důvodu, aby se dozvěděl, kolik technologie Dell stojí, jak se obsluhují a udržují (doslova řekl – Zajímá mne co by to stálo a jak by se to okopávalo a zalívalo). Po představení účastníků Bačina vyzval všechny ke spolupráci, aby se ptali a on nevedl pouze monolog.

Následně začaly jednotlivé bloky školení, kdy se Ondřej Bačina postupně věnoval těmto tématům:

Technologie v úložištích obecně:

• Disky, typy a použití (HDD, SSD)
• RAID
• Block versus File Storage
• Propustnost versus I/O
• FibreChannel versus iSCSI
• Clon a Snap
• Technologie DAS - Direct Attached Storage
• Technologie SAN

Nechyběly ani občerstvovací přestávky. V poledne byl oběd a po něm pokračovalo školení následujícími tématy.

Dell technologie a jak koncipovat řešení:

• Dell Storage Portfolio
• Architektura Dell Fluid Data
• Jak správně nadefinovat diskové pole pro zákazníka

Další školení 

Pokud vás místo problematiky storage zajímá virtualizace, tak i zde má Dell co nabídnout. Školení na toto téma v podobném duchu jako toto je připraveno 19. 9. 2012 na stejném místě – více zde.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Dell aktualizuje své čtyřsocketové servery novými procesory Intel

22. 6. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Dell)
Společnost Dell aktualizuje čtyřsocketové servery PowerEdge 13. generace. Aktualizované portfolio tak představuje komplexní řešení i pro náročné uživatele. Čtěte více

100Mega Dellfest v Ostravě

5. 7. 2013. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: 100Mega Distribution a DCD Publishing)
Přímo ve společnosti 100Mega Distribution v Ostravě se koncem června odehrála akce pro všechny partnery, kteří prodávají či chtějí prodávat produkty Dellu. Co bylo na akci k vidění? Čtěte více
Generální ředitel Dell ČR Jiří Kysela (vpravo) s Pavolem Vargou, generálním ředitelem Dell AT&SK

Pět let partnerského programu Dell v Zaječí

3. 7. 2013. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Dell oslavila pět let svého partnerského programu ve velkém stylu. V jihomoravském Zaječí se spojila témata ze všech předchozích setkání – kovbojové a indiáni, Star Trek, hokejisté, vojáci, mafiáni nebo rytíři. A mezi tím vším spousta zábavných pre-zentací i velkolepá party s kasinem a střelbou na hliněné holuby. Čtěte více
Dell OptiPlex 9020

Dell: notebook Latitude E6540 a PC OptiPlex 9020

11. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Dell)
Dell představil notebook Latitude E6540 a počítač OptiPlex 9020. Osazeny jsou procesory Intel Core čtvrté generace s kódovým označením Haswell. Použití najdou primárně v podnikové sféře, kde je kladen důraz na dostatečný výkon pro každodenní úkony a na vysokou úroveň bezpečnosti pro uložená data. Čtěte více