Brno hostilo DCG Univerzitu společnosti Lenovo

3. 10. 2017. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
V polovině září uspořádala společnost Lenovo v prostorách brněnského hotelu Maximus DCG Univerzitu, která se zaměřila především na vybavení datových center. Reselleři se dozvěděli informace o nově představeném portfoliu serverů Lenovo ThinkSystem, kompletní produktové řadě datových uložišť (DS, VS, a dalších), networkingu a o ThinkAgile portfoliu (vSAN řešení, hyperkonvergence a další). Nechyběla ani tematika nástrojů pro správu ThinkSystem serverů či výhod hyperkonvergence a další technologické novinky.

Dvoudenní akci zahájil výkonný ředitel Lenovo Global Technology pro Polsko, Českou republiku a Slovensko Marian Korienek, který účastníky přivítal a seznámil s DCG strategií společnosti. Druhou přednášku vedl Petr Ulvr, Cloud Service Provider Solutions Manager pro region EMEA společnosti Intel. Ten hovořil o platformě Purley. O třetí přednášku se postaral Lenovo DCG Trainer Jure Vehar, který partnery seznámil s Lenovo ThinkSystem přehledem – tower a rack servery, dense servery, networkingem a příslušenstvím.

Po obědě Jure Vehar ve dvou následujících prezentacích pohovořil o Lenovo portfoliu datových úložišť (řada DS, VS, DB) a o řešení ThinkAgile. První den DCG Univerzity uzavřel Martin Moravec, 4P Distribution Manager pro Českou a Slovenskou republiku, který za asistence Barbory Škvarkové, Lucie Šestákové a Marianny Duricové přítomným přiblížil partnerské programy a nástroje společnosti Lenovo. Po večeři následovala sportovní část programu – bowling, na němž se mohli partneři podělit o zážitky z celého dne.

Druhý a zároveň závěrečný den DCG Univerzity začal opět Jure Vehar, který se věnoval řešení pro ukládání dat společnosti Lenovo (DataCore, NexentaStor & Cloudian) a ve druhé přednášce mluvil o hyperkonvergovaném řešení Lenovo – řadě HX (Nutanix). Společnost SUSE a její softwarová řešení představil Martin Zikmund, Technical Account Manager v SUSE. O závěrečné dvě přednášky se postaral znovu Jure Vehar. Tématem první byl xClarity Administrator & xClarity Controller. Závěrečnou prezentaci Vehar za spolupráce s Wojciechem Wszolem věnovali Microsoft Windows 2016 a S2D, VMWare vSAN. Program dvoudenní DCG Univerzity zakončila podnětná diskuze, během níž se mohli partneři společnosti Lenovo dozvědět konkrétnější informace.

Obrazová galerie:

Podobné články

Nový Edge AI server od Qnapu urychlí digitální transformaci a lokální nasazení AI

13. 6. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
S rychlým rozvojem aplikací umělé inteligence v různých odvětvích čelí podniky rostoucím výzvám souvisejícím s výkonem, suverenitou dat a provozními náklady. Společnost QNAP proto vyvinula úložný server Edge AI, který integruje ukládání dat, virtualizaci, zrychlení pomocí GPU a správu systémových zdrojů. Čtěte více

Firmy chtějí data ukládat lokálně, ale s globálním zabezpečením

22. 5. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Ačkoli firmy věří, že globální poskytovatelé zabezpečí jejich data lépe, 90 % z nich preferuje lokální uložení dat. Roste také podpora legislativy na ochranu osobních údajů – až 96 % organizací potvrdilo, že investice do ochrany soukromí přinášejí návratnost převyšující náklady. Přesto však nyní budou firmy přesunovat své investice do implementace AI. Čtěte více

ADATA pod značkou TRUSTA rozšiřuje nabídku o řešení pro AI a podnikové výpočetní systémy

15. 5. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Adata)
Společnost ADATA představila novou značku TRUSTA zastřešující portfolio produktů pro podniková úložiště. Jde o významný krok směrem k řešení pro AI servery, datová centra a firemní IT. TRUSTA se zaměřuje na inovace, výkon a stabilitu a přináší SSD, která kombinují vysokorychlostní výpočetní výkon s výjimečnou energetickou efektivitou. Oficiální premiéra proběhne na veletrhu COMPUTEX 2025. Čtěte více
Peter Zhou, viceprezident společnosti Huawei a prezident divize datových úložišť

Huawei představil řešení AI Data Lake pro rozvoj inteligentních technologií v průmyslu

12. 5. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Společnost Huawei během 4. ročníku konference Innovative Data Infrastructure (IDI) Forum v Mnichově oficiálně představila své nové řešení AI Data Lake, které má za cíl urychlit nasazení umělé inteligence napříč klíčovými odvětvími. Řešení kombinuje datové úložiště, inteligentní správu dat a AI nástroje, čímž vytváří jednotnou platformu pro nasazení a efektivní trénink AI modelů. Čtěte více