Bezpečnost dat v podání společnosti QNAP

27. 11. 2017. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
QNAP společně se svými partnerskými firmami Seagate, D-Link, Kingston a NAKIVO uspořádaly v prostorech kongresového hotelu Clarion v Praze IT konferenci na téma Nejnovější řešení z oblasti bezpečnosti dat. Reselleři se tak mohli na jediném místě setkat se zástupci firem zaměřených na oblasti úložišť, sítí a diskových a paměťových řešení.

Celým dnem příchozí provázel Karel Kapinus. První přednášky se chopil zástupce pořádající společnosti QNAP Václav Štajner, který příchozím vysvětlil, že NAS od QNAPu nepatří pouze do domácností a pro SMB, ba naopak se věnují i enterprise řešením. Přiblížil také nedávno představené výkonnější NAS řady TS-x77, které pohání procesory AMD Ryzen. Nastínil rovněž budoucí ubírání společnosti, která chce v budoucnu proniknout rovněž do oblasti Internetu věcí. Druhé přednášky se ujal Jan Romančenko zastupující řešení NAKIVO. Během krátké prezentace přítomným představil několik programů a funkcí řešení NAKIVO.

Druhý blok přednášek zahájil Marek Vyklický ze společnosti D-Link, který pojal téma bezpečnosti trochu odlišným způsobem. Úvodní část své prezentace totiž věnoval tematice IP kamer. Přítomným ukázal možnosti nahrávání, jimiž kamery od D-Linku disponují a předložil i řadu důvodů, proč by se měly IP kamery propojovat s NAS. Následně se Vyklický zaměřil na problematiku bezpečnosti síťových řešení. Dalším přednášejícím byl Marek Řihošek ze společnosti Seagate, jenž svým posluchačům představil kategorie disků Baracuda, Firecuda, Ironwolf a Skyhawk, přičemž kategorie Ironwolf je určena výlučně pro NAS a je koncipována pro tento typ práce. Navíc představil i systém Ironwolf Health Management, který by měl uživatelům pomoci se správou disků. Poslední přednášky se ujal Marcin Gaczor ze společnosti Kingston a zaměřil se především na otázku bezpečnosti dat ve firmách. Připomněl přítomným, že se blíží doba, kdy budou muset řešit bezpečnost dat i na flash discích, a proto uvedl hned několik možností automatického šifrování disků. Zmínil se rovněž o SSD vhodných přímo pro NAS (například od QNAPu). Rovněž kladl důraz na důležitost výběru disků určených pro NAS oproti aplikaci disků původem pro PC. Z dlouhodobějšího hlediska jde totiž o jasnou výhodu NAS enterprise disků.

Posledním bodem programu bylo losování o věcné ceny věnované partnery konference. Po celou dobu trvání konference měli účastníci možnost diskutovat konkrétní otázky přímo u stánků jednotlivých partnerů akce. Mohli si zde rovněž prohlédnout a v některých případech i vyzkoušet řadu produktů zmiňovaných při prezentacích.

Štítky: 
D-Link, Kingston, NAKIVO, Qnap, Seagate
Fotogalerie: