Axis Roadshow 2013 v Praze, Brně a Bratislavě

29. 5. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis a DCD Publishing)
Společnost Axis Communication uspořádala sérii tří partnerských setkání v Praze, Brně a Bratislavě. Účastníci těchto setkání se dozvěděli řadu zajímavých novinek, seznámili se s produktovým portfoliem a mohli také shlédnout prezentace praktických scénářů nasazení Axis techniky.
Dalibor Smažinka, key account manager společnosti Axis

Úvodního přednáškového bloku se zhostil Dalibor Smažinka, key account manager společnosti Axis.

V zahajovací řeči mimo jiné padl fakt, že společnost Axis je lídrem v přechodu z analogového na IP video, který spoléhá na silný partnerský kanál. Jen za rok 2012 činil obrat společnosti Axis na světovém trhu 12 miliard Kč. S prodejem na českém trhu také pomáhá nově zřízené logistické centrum v Jirnech u Prahy.

Dalibor Smažinka dále připomněl jednotlivé partnerské programy, které čítají program CPP (obchodní partnerský program), ADP (partnerský program pro vývojáře aplikací včetně SDK a další podpory), program A+E (partnerský program pro projektanty) a program TP (partnerský program pro technologické partnery).

Součástí vystoupení byla také prezentace výsledků průzkumu spokojenosti, který si mezi svými partnery nechala společnost Axis vyhotovit. Dle výsledků průzkumu je se spoluprací se společností Axis celkově spokojeno 79 % partnerů, v České republice je pak dle výsledků průzkumu se spoluprací se společností Axis spokojeno osm z deseti partnerů. Průzkum probíhal v celkem 41 zemích včetně ČR (v ČR se zúčastnilo 192 partnerů).

Následovala pasáž zabývající se partnerskými webovými stránkami www.axis.com/tools. Partneři se zde mimo jiné dozvěděli o nástrojích, které mohou využít při přípravě projektu IP kamerového dohledového systému a projektových nástrojů (např. katalog modelů, výběr příslušenství, výpočet zorného úhlu objektivu, výpočet datového toku či šablony pro MS Visio), připraveny jsou zde také vyúkové on-line tutoriály.

Posledním bodem první přednášky byly informace o prodloužené záruce na produkty a změnu procesu reklamací. Společnost Axis na své produkty zavádí v reakci na stále častější přání svých partnerů a zákazníků možnost dokoupení rozšířené záruky. Ta bude dostupná ve formě balíčku na dva roky nebo dva krát dva roky a prodávat se bude formou elektronické licence přímo u distributorů. S tím souvisí také změna procesu reklamací. O servis se bude nově starat Flextronics Maďarsko. Výsledkem by mělo být zrychlení, zlevnění a zjednodušení reklamací.

Na úvodní blok Dalibora Smažinky navázali Miloš Kohout a Jindřich Světnica, kteří představili produktové portfolio včetně několika novinek. Největší pozornost si zasloužil model P5414E vhodný pro venkovní instalaci, jehož výhody tkví v tom, že nepotřebuje žádný speciální držák a je dokonce možné jej snadno přebarvit tak, aby ladil s prostředím, ve kterém má být nasazen. Řada M30 se vyznačuje zajímavými pozorovacími úhly, konkrétně model M3007 pak designem detektoru kouře, horizontálními pozorovacími úhly až 187o a 360stupňovým náhledem. Dále byl zmiňován také např. model M3024-LVE s LED osvětlením nebo model Q60-C vhodný pro nasazení do prostředí s vysokými teplotami.

Produktový blok byl doplněný řadou praktických video ukázek a také tzv. světelným tunelem, který realisticky otestuje snímací vlastnosti kamer v temném prostředí.

Po druhé části produktového bloku následoval oběd, na který volně navázali Axis partneři se svými prezentacemi praktického nasazení Axis techniky.

Výrobce Axis Communications má strategii otevřené platformy a raději, než aby se uzavíral do svých proprietárních řešení, obklopuje se výrobci třetích stran, kteří pro jeho kamery vyvíjejí potřebný video management software či hardwarovou infrastrukturu. Proto byla tato odpolední část prezentací minimálně stejně důležitá a zajímavá.

Mohli jsme vidět několik aplikačních partnerů (ADP), kteří pro Axis kamery vyvíjejí software.

Své řešení předvedli v prezentacích i živých ukázkách například slovenská společnost Canex Connections se svým cWatch softwarem. Konkrétně na velmi zajímavé aktuální případové studii, kdy vyvinuli dohledový software s intuitivním dotykovým ovládáním speciálně pro použití v automobilech v rámci státní zakázky Slovenské republiky pro bezpečnostní složky. Pro mobilní video dohled v tomto případě využili kamery Axis Q1604 s výkonnou funkcí WDR pro složité světelné podmínky, které jsou při mobilním video dohledu největší překážkou. Ukázali reálné záběry ze zkušebního provozu, na kterých demonstrovali funkce softwaru i různé překážky, se kterými se v tomto projektu museli vypořádat.

Podobně prakticky představili svá řešení i další Axis ADP patneři Ateas – první a největší český producent video management softwaru, dále slovenská společnost C.G.C. se svým software SBI integrujícím jednotlivé složky přístupových, zabezpečovacích, požárních a kamerových bezečnostních systémů a Milestone – dánská společnost, která je s 19% tržním podílem největší světový výrobce softwaru pro kamerové systémy.

Z dalších prezentujících měli zajímavé příspěvky česká společnot Netrex, která poskytuje hostované řešení video dohledu využívané zejména pro kamerový dohled v sítích maloobchodních řetězců. Dále představili unikátní řešení mobilní kamery, kdy kamery Axis instalují na přenosnou konstrukci nezávislou na pevném elektrickém a datovém připojení, což je zákazníky žádáno pro dočasný videodohled na místech jako jsou stavby, masové sportovní akce atp.

V neposlední řadě se na akci prezentovali také výrobci hardwaru, který je vhodný pro infrastrukturu kamerových systémů jako výrobci aktivních síťových prvků Allied Telesis a Zyxel, výrobce kabeláží a pasivních síťových prvků AMP (TE). Prezentace zpestřila také společnost Elko EP, která předvedla integraci Axis kamer do jejich systému inteligentního ovládání domů iNels.

V průběhu celého dne byli samozřejmě k dispozici také zástupci společnosti Axis i partnerů, kteří odpovídali na technické i prodejní dotazy přítomných obchodních partnerů.

Na závěr partnerského školení byl také vždy vylosován výherce IP kamery Axis 3005-V.

Setkání v Praze se zúčastnilo 60 partnerů, setkání v Brně a Bratislavě pak nalákala shodně po 40 partnerech.

Mediálním partnerem akce byl Reseller Magazine.

Obrazová galerie:

Podobné články

Axis posílil portfolio síťových videorekordérů řadou S20

23. 6. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Axis Communications)
Síťové videorekordéry řady Axis S20 mají předinstalovaný software pro správu videa Axis Camera Station 5 a jsou předem nakonfigurovány tak, aby mohly fungovat ihned po vybalení. Zařízení podporují 4K Ultra HD rozlišení a nabízí i řízené napájení přes datovou síť. Aktuální řada zařízení S10 byla navíc upgradována s cílem splnit požadavky na větší úložné kapacity. Čtěte více

Axis: Petr Tošner

13. 6. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis Communications oznámila, že na nově vzniklou pozici obchodního ředitele pro východní Evropu nastoupil Petr Tošner, který doposud ve společnosti působil jako marketingový manažer pro východní Evropu. Čtěte více
Irena Luxová, inside sales account manager ve společnosti Axis

Axis: Irena Luxová

11. 7. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Axis)
Do rozrůstajícího se týmu pražské regionální kanceláře společnosti Axis Communications nastoupila na pozici inside sales account manager pro Českou republiku a Slovensko Irena Luxová. Čtěte více
Axis Q1931-E

Axis: kamera Q1931-E

11. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Axis)
Kamera Q1931-E je navržená speciálně pro použití v náročném prostředí a drsném klimatu. Kromě příznivé ceny přináší model termovizi s vysokým kontrastem a rozlišením 384 x 288 bodů. Čtěte více