ATC Společně 20 aneb „Děkujeme, že jste s námi!“

21. 6. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Letos je to přesně 20 let, co se osamostatnila tehdy ještě malá firma AT Computers. Jak řekl Aleš Kilnar, předseda představenstva, byly to fajne roky a potkalo se tolik fajných lidí, že se těch 20 společných let u distributora rozhodli řádně oslavit a dostat téměř celé české 20leté IT pod jednu střechu! No, a kam jinam, než do industriálního komplexu multifunkční haly Gong v ostravských Dolních Vítkovicích.

IT galavečer začal ve čtvrtek 31. 5. v podvečer a za zvuku bubnů před Gongem přivítaly hosty usměvavé hostesky podávající sekt na uvítanou. Uvnitř už na příchozí čekala ATC čtveřice Aleš Kilnar, Petr Vaněk, Martin Wanke a Martin Harazím, aby hosty pozdravili osobně a předali jim malý dárek – sběratelské vydání Reseller Magazine vytvořené ve spolupráci s ATC a CD kapely Nedivoč (s povolením večer divočit). Speciálně dámy dostaly bílou růži. Atmosféru dokreslovala hudba a zpěv jazzového tria a následně vystoupení nové ostravské kapely Nedivoč, jejíž CD již každý třímal v ruce. Na působivosti akci dodaly i živé sochy. Pro hosty byl od počátku připraven bohatý raut a několik degustačních stanovišť vína, pálenek, rumů, míchaných koktejlů a tzv. klidová zóna a LED zone s další nabídkou zahraničních nápojů.

Večerem provázel moderátor Roman Pastorek, který to na závěr rozjel i jako DJ, ale nepředbíhejme… Večerní program byl opravdu nabitý – od 20:00 hodin, po úvodních vystoupeních dvou kapel, čekalo hosty hodinu trvající pásmo ATC, které bylo plné zajímavých hudebních představení a vtipných vystoupení. První na programu bylo video shrnující 20leté působení ATC složené z nejdůležitějších mezníků a dat, proložené fotkami, nad kterými se nejedno oko zaslzelo dojetím. Poté si úvodní slovo vzali Aleš Kilnar, Martin Wanke, Petr Vaněk a Martin Harazím. Poděkovali všem příchozím za dlouholetou spolupráci, která se časem měnila v přátelství, a nostalgicky zavzpomínali na „staré“ časy.

Poté následovala taneční a hudební vystoupení umělců z Městského divadla v Brně. Zazněly hity jako Frozen, Cabaret, Kankán či známé hity z muzikálu Hair. Jirka Krhut, hudební umělec a kamarád ATC, všechny přítomné překvapil a rozesmál svým povídáním o nákupech v ostravské Karolíně, překladem frází a vět do nářečí Prahy, Brna a Ostravy, i svým hitem „Nenačítá“ alias „Felicita“. Vystoupil i světoznámý saxofonista Michal Žáček, nebo iluzionista Robert Fox s vystoupením „bleskové převleky“, které by si přál ovládat nejeden muž. Další video se soustředilo na ATC setkání, která jsou označována za legendární – hosté si zavzpomínali, že už 14 let je „átéčko“ baví školeními se zábavným programem a že si za ty roky prošli až 28 různými scénáři. Vrcholem večerního programu však bylo vystoupení zástupců jednotlivých oddělení ATC se songem „Parta ATC“, kde vtipně nastínili, jak to s tou každodenní prací v ATC vypadá.

Pak už se hosté přesunuli před Gong, vše okolo zhasnulo a jako pověstná třešnička na dortu na ně čekal ohňostroj, na který jen tak nezapomenou. Při návratu zpět do Gongu byl v interiéru promítán tzv. video-mapping – na zdech běžela jména všech zúčastněných s poděkováním za 20letou spolupráci.

Celý večer svými hity doprovázely kapely L.A.Sunday a OHIO, které už v minulosti na různých ATC setkáních roztančily nejednoho účastníka. Své vystoupení také předvedli beatboxeři a baviči En:Dru a Nasty, kteří jsou známí mimo jiné ze show „Na stojáka“. Ohnivou barmanskou show hostům předvedl Petr Hurta.

Oslavy se zúčastnilo na 820 lidí – resellerů i vendorů, stávajících i těch, kteří v IT už nepracují, ale k historii IT přispěli a společně s AT Computers vybudovali současnost.

Štítky: 
Fotogalerie: