ATC Cloud Enterprise Roadshow 2019

29. 1. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a AT Computers)
Distribuční společnost AT Computers na konci ledna uspořádala již čtvrtý ročník roadshow zaměřené na cloudová a enterprise řešení. Celkem 192 resellerů tak postupně v Ostravě, Brně a Praze načerpalo hned na začátku roku neocenitelné informace, které jistě zužitkují nejen v rychle se blížící jarní sezóně.

I letošní roadshow proběhla v již zaběhnutém schématu, tentokrát návštěvníci zhlédli celkem deset půlhodinových přednášek, uprostřed je čekal oběd a na závěr tombola o věcné ceny, které mohli směnit za žetony, jež během dne získávali za svou aktivitu, nejčastěji za správné odpovědi na otázky pokládané jednotlivými přednášejícími. Na závěr se také losovali výherci produktů TP-link a jeden účastník byl odměněn 15letým rumem El Dorado.

Pražskou zastávku po uvítání od Martina Wankeho, marketingového ředitele AT Computers, odstartoval Xerox zastoupený Tomášem Zimánim. Po krátkém představení společnosti jako takové dostalo prostor představení týmu starajícího se o partnerský prodej v ČR a následně došlo k představení klíčových benefitů, na kterých mohou partneři Xeroxu „stavět“.  Zmínit můžeme komplexní přístup (financování, služby, portfolio a spolupráce se softwary třetích stran), platformu ConnectKey nebo partnerský program, promoakce či systém Můj bonus Xerox. Ve zbylém čase prezentace proběhlo detailní představení nových tiskáren a multifunkcí, ale i novinek z oblasti produkčního tisku nebo spotřebního materiálu. Stále důležitější roli hrají také služby poskytované v oblasti digitalizace, automatizace a archivace dat. Za velkou výhodu Xerox považuje také možnost podporované modely rozšiřovat o nové aplikace, podobně jako např. u chytrých telefonů.

Pavel Zmitko z Western Digital svou prezentaci zahájil představením horké novinky v podobě herního SSD WD Black SN750 NVMe, následně se však již přesunul k enterprise řešením v souvislosti s čímž oznámil, že enteprise řešení výrobce v budoucnu hrdě ponesou brand „Western Digital (Ultrastar)“. WD nijak nepochybuje o budoucnosti rotačních pevných disků, které stále těží zejména ze své kapacity a ceny a navíc se neustále vyvíjejí, o čemž svědčí i nástup technologie MAMR. Ta by měla do pěti let umožnit výrobu až 40TB HDD. Následně bylo samozřejmě detailněji představeno portfolio enterprise HDD i SSD.

Jan Krška a Michal Gebauer resellery seznámili s aktualitami z dílen společnosti Cisco a přinesli hned několik důvodů, proč tuto značku prodávat, a jaké nástroje k tomu mají nejen u ATC k dispozici. Nechyběl ani návod, jak se stát Cisco partnerem a získat tak řadu výhod. Přítomní se dále například dozvěděli, že velký důraz je aktuálně kladen na tzv. collaboration nástroje, zahrnující zejména IP telefonii a Webex Teams. Značná pozornost byla samozřejmě věnována i SMB switchům, routerům a Wi-Fi technologiím.

Jaroslav Rakušan ze společnosti Lenovo se v úvodu svého vystoupení zamyslel nad tím, proč je důležité mít spolehlivého obchodního partnera, co zákazník požaduje a očekává, kdo s tím partnerovi pomůže, jak se dostat k nejlepší nabídce a jak a čím zákazníka zaujmout, a jaká jsou případně řešení, když se něco pokazí? Následně vysvětlil, jak při řešení předchozích otázek pomohou právě produkty značky Lenovo. Následoval přehled komerčních zařízení Lenovo napříč jednotlivými produktovými kategoriemi. Nechybělo ani představení důležitých obchodních nástrojů.

Představení enterprise řešení firmy Dell EMC zastřešil Martin Joniak. Partnerům představil například servery modelové řady PowerEdge 14G, jejich vlastnosti a sektory, kde se ideálně uplatní. Taktéž názorně ukázal nejrůznější pomůcky pro diagnostiku a správu serverů, a to včetně OpenManage Enterprise. Speciálního vyzdvižení se dočkal server PowerEdge R740xd2, a to zejména díky své schopnosti pojmout celkem 26 disků a tedy speciálním zaměření na kapacitu. Vhodný je například pro ukládání záznamů z kamerových systémů. Druhá část prezentace byla věnována představení diskových polí (například univerzální novinky PowerVault ME4, nebo modelů řady SCv3xx) a záručních servisních služeb.

V odpoledním bloku kromě prezentace AT Computers proběhly dále přednášky společností Microsoft, Epson, D-Link a TP-Link.

„Vysoká návštěvnost svědčí o tom, že naši reselleři mají zájem o osobní přístup. Snad se nám podařilo zbavit je obav z nabídky cloudových či sofistikovanějších B2B řešení a ukázat jim, že v tom nejsou sami a že se na nás mohou kdykoli obrátit!,“ poznamenal Martin Wanke, marketingový ředitel ATC.

Obrazová galerie:
Štítky: 
AT Computers, Cisco systems, D-Link, Dell EMC, Epson, Lenovo, Microsoft, TP-Link, Western Digital, Xerox