ASBIS CZ na BYOS 2016 ukázal novinky ze světa serverů

18. 3. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASBIS CZ)
V Park Hotelu Holiday v Benicích u Prahy se uskutečnil další ročník technického semináře zaměřeného na servery BYOS (Build Your Own Server) pořádaného ASBIS CZ. Akce je již tradičním svátkem pro všechny serverové odborníky, kteří se chtějí dozvědět o nejaktuálnějších trendech v tomto segmentu.
Názorné ukázky nových technologií

I letos tvořili stěžejní část programu prezentace zástupců jednotlivých značek, nejprve však přítomné přivítal svým úvodním slovem obchodní ředitel ASBIS CZ Petr Jandík.

Zatímco někteří vendoři jsou na BYOSu zastoupeni již tradičně, poprvé se letos prezentoval výrobce antimalwaru Bitdefender. Jeho channel manažerka Patricie Bartoňová zdůraznila, že Bitdefender využívá pokročilou cloudovou technologii a centralizaci ke snížení dopadu na výkon infrastruktury a zároveň chrání proti ransomwaru, tedy aktuálně nejrozšířenějšímu útoku nultého dne.

Iva Bednářová ze společnosti Seagate představila nové 8TB HDD pro různé druhy využití (stolní počítače, firmy, NAS či videodohled) a v mobilním segmentu pak 4TB HDD, a to včetně prvních 7mm 1TB a 2TB HDD na světě, které právě přicházejí na trh. Prostor dostala také služba Seagate Rescue vztahující se na disky určené pro NAS a videodohled, jež nabízí záchranu dat po dobu záruky zdarma. Zákazníci mohou také využít partnerský program Seagate pro produktovou a obchodní podporu při prodeji Seagate HDD.

Produkty společnosti Intel prezentoval Lukáš Vach, produktový manažer ASBIS CZ, který se zaměřil na novou řadu serverových procesorů a s nimi spojené technologie, jako je Data Center Manager.

Prezentace společnosti Kingston se ujal Marcin Gaczor, který se zaměřil na generační obměnu u pamětí DDR. Partneři se dále dozvěděli o nové generaci SSD disků KC400 a DC400 a připravovaných discích NVMe M.2 a U.2. Marcin Gaczor se věnoval také novým nařízením EU, na základě kterých by měly firmy od roku 2017 řešit bezpečnostní politiku přenosu dat. Dle jeho slov tak však díky nabídce šifrovaných produktů Kingston USB nebude problém.

Alan Seibert z ASBIS CZ představil novinky od výrobce serverů Asustor. Dle jeho slov jsou NAS od Asustoru ve srovnání s konkurencí výhodnější takřka ve všech směrech, navíc neslouží pouze jako úložiště dat, ale take jako multimediální přehrávač a kamerový systém.

Lucie Klaudová představila nové unifikované řešení společnosti Infortrend, které kombinuje výhody diskových polí a NAS a umí pracovat v jakémkoliv cloudovém prostředí. Novinka obohatí současné portfolio řešení Infortrend během letošního roku.

Rastislav Koleník ze společnosti Eaton představil nové funkce softwaru pro správu napájení a komunikaci s UPS. Software Eaton IPP/IPM patří ke špičce ve svém oboru mimo jiné díky schopnosti integrace správy napájení s virtualizačními platformami. Interaktivní ukázka zahrnovala řízený shut down vzdálené UPS a následnou migraci virtuálních serverů a dat.

Hosté si mohli prezentované produkty prohlédnout na výstavce, kde mohli rovněž diskutovat přímo se zástupci jednotlivých značek.

Po konci odborné části programu se na šedesát přítomných hostů přesunulo k oddechovému turnaji v curlingu.

Štítky: 
NAS servery, Servery, ASBIS CZ, Bitdefender, Eaton, Infortrend, Intel, Kingston, Seagate
Fotogalerie: 

Podobné články

Jaké novinky přinesou NAS servery QNAP založené na platformě QuTS hero?

26. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila nový operační systém QuTS hero, který integruje systém QTS založený na aplikacích se 128bitovým souborovým systémem ZFS poskytující flexibilní správu úložiště, komplexní ochranu dat a optimalizovaný výkon s ohledem na potřeby kritických aplikací. Čtěte více

NAS servery QNAP nově podporují platformu Zabbix pro správu sítí

15. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP přidala podporu pro Zabbix, software pro monitorování sítě podnikové třídy. S produktem Zabbix mohou systémoví integrátoři a další profesionálové používat QNAP NAS jako centralizované platformy pro správu sítě k řízení většího počtu zařízení edge v reálném čase. Čtěte více

QNAP: úložiště TS-x31K

1. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila nové čtyřjádrové úložiště NAS TS-x31K ve verzi s jednou, dvěma či čtyřmi pozicemi, které poskytuje centralizované zálohování a správu dat, snadný přístup k souborům a jejich sdílení, multimediální aplikace a ochranu pomocí snímků. Čtěte více

QTS 4.4.2 zvyšuje zabezpečení systému a podporuje širší škálu příslušenství

7. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Nejnovější operační systém pro QNAP NAS – QTS 4.4.2 kromě zahrnutí seznamu vylepšení a vylepšení z předchozí verze zvyšuje QTS 4.4.2 zabezpečení systému a škálovatelnost úložiště. Nová verze systému podporuje např. nové rozšiřující jednotky QNAP – vysokorychlostní řadu TL SATA JBOD, která podporuje vícenásobný přenos SATA 6Gb/s, a praktickou řadu TL USB JBOD s připojením USB 3.2 Gen 2 10Gb/s. Čtěte více