ASBIS CZ na BYOS 2016 ukázal novinky ze světa serverů

18. 3. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASBIS CZ)
V Park Hotelu Holiday v Benicích u Prahy se uskutečnil další ročník technického semináře zaměřeného na servery BYOS (Build Your Own Server) pořádaného ASBIS CZ. Akce je již tradičním svátkem pro všechny serverové odborníky, kteří se chtějí dozvědět o nejaktuálnějších trendech v tomto segmentu.
Názorné ukázky nových technologií

I letos tvořili stěžejní část programu prezentace zástupců jednotlivých značek, nejprve však přítomné přivítal svým úvodním slovem obchodní ředitel ASBIS CZ Petr Jandík.

Zatímco někteří vendoři jsou na BYOSu zastoupeni již tradičně, poprvé se letos prezentoval výrobce antimalwaru Bitdefender. Jeho channel manažerka Patricie Bartoňová zdůraznila, že Bitdefender využívá pokročilou cloudovou technologii a centralizaci ke snížení dopadu na výkon infrastruktury a zároveň chrání proti ransomwaru, tedy aktuálně nejrozšířenějšímu útoku nultého dne.

Iva Bednářová ze společnosti Seagate představila nové 8TB HDD pro různé druhy využití (stolní počítače, firmy, NAS či videodohled) a v mobilním segmentu pak 4TB HDD, a to včetně prvních 7mm 1TB a 2TB HDD na světě, které právě přicházejí na trh. Prostor dostala také služba Seagate Rescue vztahující se na disky určené pro NAS a videodohled, jež nabízí záchranu dat po dobu záruky zdarma. Zákazníci mohou také využít partnerský program Seagate pro produktovou a obchodní podporu při prodeji Seagate HDD.

Produkty společnosti Intel prezentoval Lukáš Vach, produktový manažer ASBIS CZ, který se zaměřil na novou řadu serverových procesorů a s nimi spojené technologie, jako je Data Center Manager.

Prezentace společnosti Kingston se ujal Marcin Gaczor, který se zaměřil na generační obměnu u pamětí DDR. Partneři se dále dozvěděli o nové generaci SSD disků KC400 a DC400 a připravovaných discích NVMe M.2 a U.2. Marcin Gaczor se věnoval také novým nařízením EU, na základě kterých by měly firmy od roku 2017 řešit bezpečnostní politiku přenosu dat. Dle jeho slov tak však díky nabídce šifrovaných produktů Kingston USB nebude problém.

Alan Seibert z ASBIS CZ představil novinky od výrobce serverů Asustor. Dle jeho slov jsou NAS od Asustoru ve srovnání s konkurencí výhodnější takřka ve všech směrech, navíc neslouží pouze jako úložiště dat, ale take jako multimediální přehrávač a kamerový systém.

Lucie Klaudová představila nové unifikované řešení společnosti Infortrend, které kombinuje výhody diskových polí a NAS a umí pracovat v jakémkoliv cloudovém prostředí. Novinka obohatí současné portfolio řešení Infortrend během letošního roku.

Rastislav Koleník ze společnosti Eaton představil nové funkce softwaru pro správu napájení a komunikaci s UPS. Software Eaton IPP/IPM patří ke špičce ve svém oboru mimo jiné díky schopnosti integrace správy napájení s virtualizačními platformami. Interaktivní ukázka zahrnovala řízený shut down vzdálené UPS a následnou migraci virtuálních serverů a dat.

Hosté si mohli prezentované produkty prohlédnout na výstavce, kde mohli rovněž diskutovat přímo se zástupci jednotlivých značek.

Po konci odborné části programu se na šedesát přítomných hostů přesunulo k oddechovému turnaji v curlingu.

Štítky: 
NAS servery, Servery, ASBIS CZ, Bitdefender, Eaton, Infortrend, Intel, Kingston, Seagate
Fotogalerie: 

Podobné články

ATC oficiálním distributorem QNAP i na Slovensku

8. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers se od června 2021 stává oficiálním autorizovaným distributorem produktů QNAP i na Slovensku. Pro Českou republiku zastoupení trvá již od roku 2011. Čtěte více

QNAP: NAS úložiště TS-130

28. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Cenově dostupné inteligentní úložiště TS-130 poslouží jako ideální domácí NAS, poskytuje centralizované úložiště, zálohování, správu multimédií a sdílení. Uložený obsah je bezpečně chráněn pomocí snímků. Spolu se širokou škálou multimediálních aplikací lze pomocí novinky vybudovat osobní cloud vhodný pro zábavní i praktické, produktivní využití. Čtěte více

Synology: úložiště RS2421+, RS2421RP+ a RS2821RP+

23. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Synology)
Společnost Synology uvedla na trh nová zařízení RackStation RS2421+ a RS2421RP+ (12 pozic pro pevné disky) a zařízení RS2821RP+ (16 pozic pro pevné disky). Úložiště jsou navržena tak, aby podávala vynikající výkon při zálohování rozsáhlých infrastruktur, sdílení souborů na firemní úrovni a poskytování služeb privátního cloudu. Čtěte více

QNAP QuWAN vRouter propojí VMware ESXi s SD-WAN

19. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila QuWAN vRouter, virtuální směrovač SD-WAN, který podporuje platformy a servery VMware ESXi. QuWAN vRouter na bázi předplatného je k dispozici s mnoha úrovněmi, od bezplatného základního řešení až po prémiová řešení s velkou šířkou pásma pro uživatele, kteří mohou okamžitě upgradovat na infrastrukturu SD-WAN za cenu, která jim vyhovuje. Čtěte více