ASBIS CZ na BYOS 2016 ukázal novinky ze světa serverů

18. 3. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASBIS CZ)
V Park Hotelu Holiday v Benicích u Prahy se uskutečnil další ročník technického semináře zaměřeného na servery BYOS (Build Your Own Server) pořádaného ASBIS CZ. Akce je již tradičním svátkem pro všechny serverové odborníky, kteří se chtějí dozvědět o nejaktuálnějších trendech v tomto segmentu.
Názorné ukázky nových technologií

I letos tvořili stěžejní část programu prezentace zástupců jednotlivých značek, nejprve však přítomné přivítal svým úvodním slovem obchodní ředitel ASBIS CZ Petr Jandík.

Zatímco někteří vendoři jsou na BYOSu zastoupeni již tradičně, poprvé se letos prezentoval výrobce antimalwaru Bitdefender. Jeho channel manažerka Patricie Bartoňová zdůraznila, že Bitdefender využívá pokročilou cloudovou technologii a centralizaci ke snížení dopadu na výkon infrastruktury a zároveň chrání proti ransomwaru, tedy aktuálně nejrozšířenějšímu útoku nultého dne.

Iva Bednářová ze společnosti Seagate představila nové 8TB HDD pro různé druhy využití (stolní počítače, firmy, NAS či videodohled) a v mobilním segmentu pak 4TB HDD, a to včetně prvních 7mm 1TB a 2TB HDD na světě, které právě přicházejí na trh. Prostor dostala také služba Seagate Rescue vztahující se na disky určené pro NAS a videodohled, jež nabízí záchranu dat po dobu záruky zdarma. Zákazníci mohou také využít partnerský program Seagate pro produktovou a obchodní podporu při prodeji Seagate HDD.

Produkty společnosti Intel prezentoval Lukáš Vach, produktový manažer ASBIS CZ, který se zaměřil na novou řadu serverových procesorů a s nimi spojené technologie, jako je Data Center Manager.

Prezentace společnosti Kingston se ujal Marcin Gaczor, který se zaměřil na generační obměnu u pamětí DDR. Partneři se dále dozvěděli o nové generaci SSD disků KC400 a DC400 a připravovaných discích NVMe M.2 a U.2. Marcin Gaczor se věnoval také novým nařízením EU, na základě kterých by měly firmy od roku 2017 řešit bezpečnostní politiku přenosu dat. Dle jeho slov tak však díky nabídce šifrovaných produktů Kingston USB nebude problém.

Alan Seibert z ASBIS CZ představil novinky od výrobce serverů Asustor. Dle jeho slov jsou NAS od Asustoru ve srovnání s konkurencí výhodnější takřka ve všech směrech, navíc neslouží pouze jako úložiště dat, ale take jako multimediální přehrávač a kamerový systém.

Lucie Klaudová představila nové unifikované řešení společnosti Infortrend, které kombinuje výhody diskových polí a NAS a umí pracovat v jakémkoliv cloudovém prostředí. Novinka obohatí současné portfolio řešení Infortrend během letošního roku.

Rastislav Koleník ze společnosti Eaton představil nové funkce softwaru pro správu napájení a komunikaci s UPS. Software Eaton IPP/IPM patří ke špičce ve svém oboru mimo jiné díky schopnosti integrace správy napájení s virtualizačními platformami. Interaktivní ukázka zahrnovala řízený shut down vzdálené UPS a následnou migraci virtuálních serverů a dat.

Hosté si mohli prezentované produkty prohlédnout na výstavce, kde mohli rovněž diskutovat přímo se zástupci jednotlivých značek.

Po konci odborné části programu se na šedesát přítomných hostů přesunulo k oddechovému turnaji v curlingu.

Obrazová galerie:
Štítky: 
NAS servery, Servery, ASBIS CZ, Bitdefender, Eaton, Infortrend, Intel, Kingston, Seagate

Podobné články

QNAP a TeamViewer nabídnou vzdálený přístup pro NAS

20. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP navázala partnerskou spolupráci s poskytovatelem řešení pro vzdálené připojení a digitalizaci pracovišť TeamViewer. Cílem je nabídnout aplikaci pro NAS umožňující vzdálenou správu a připojení k zařízením se systémem Windows. Čtěte více

Které novinky přináší nejnovější beta systému QuTS hero pro NASy QNAP?

13. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
QNAP vypustil do světa další betu připravovaného systému QuTS hero. Novinka se chlubí aktualizovaným kernelem, vylepšeným zabezpečením, okamžitým klonováním a dalšími funkcemi. Čtěte více

QNAP: úložiště NAS TVS-675

10. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila šestipozicové zařízení TVS-675 NAS s osmijádrovým procesorem Zhaoxin KaiXian KX-U6580. Díky dvouportovému 2,5GbE připojení, dvěma slotům M.2 SSD pro akceleraci cache, rozšíření PCIe, zálohování do více cloudů, HDMI výstupu, rozšiřitelné kapacitě a aplikacím vyžádání novinka představuje cenově výhodné NAS řešení pro moderní firmy. Čtěte více

Chytré rozpoznávání obličejů pro NAS od QNAPu se naučilo detekovat masky

27. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Firmy QNAP a CyberLink spojily své síly a představily řešení pro rozpoznávání obličejů QVR Face Link, které integruje modul FaceMe pro rozpoznávání obličejů pomocí umělé inteligence. Nástroj umožňuje identifikaci maskovaných osob nebo osob s rouškou či respirátorem, a řeší tak problém bezkontaktního biometrického rozpoznávání v postpandemické éře. Čtěte více