Altron nahlédl do budoucnosti data center

3. 6. 2015. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Dvoudenní konference společnosti Altron, která proběhla 26.–27. května v prostorách pražského NH hotelu, nabídla více než 20 přednášek, ve kterých se přednášející věnovali datovým centrům a tématům souvisejícím s jejich správou, bezpečností i dalším směřováním.
Robot ověřoval zkušenosti s datovými centry

Celou konferencí nazvanou Data center & business world 2015 prováděl coby odborný moderátor Petr Koubský. V předsálí byly stánky partnerských společností, na kterých byly k dispozici propagační materiály a možnost získat další informace. Partnery konference byly společnosti APC by Schneider Electric, VMware, Arrow, Avnet, Juniper Networks, DNS, T-Mobile, ABB, Emerson Network Power a Stulz.

Úvodního slova se ujal generální ředitel společnosti Altron Jiří Krátký, který představil další program a nastínil vizi Altronu v oblasti rozvoje datových center.

Následovaly přednášky týkající se aktuálních trendů a vývoje datových center. O provozu, správě, bezpečnosti, cloudu, hybridním cloudu, softwarově definovaných datacentrech, mikrodatacentrech nebo SD storagích hovořili odborníci z Altronu, jako například Petr Ding, který představil datová centra budoucnosti, ale také zástupci partnerských společností. K návštěvníkům promluvil Marek Bražina z VMwaru, Rudolf Hruška z IBM, Ondřej Bačina z Dellu, Radek Čelůstka z Arrow nebo Jaroslav Žlábek ze Schneider Electric, který představil fenomén smart cities.

Bloky přednášek uzavíraly panelové diskuze, kde přednášející odpovídali na otázky posluchačů, dotazy bylo možné klást také „online“ pomocí portálu slido.com.

Prezentovány byly také případové studie – Jaroslav Slavíček, ICT product manager z T-Mobilu, ukázal datová centra z pohledu telekomunikačního operátora, o provisioningu a billingu v oblasti datových center hovořil František Brtna, řešení datového centra pro Seznam.cz popsal Petr Ding z pohledu dodavatele a Pavel Berounský za stranu zadavatele.

Druhý den konference se nesl ve znamení cloud computingu. Téma otevřel Ondřej Filípek případovou studií hybridního cloudu, Michal Feitl se ve své přednášce o optimalizaci výkonu a orientaci na dosažení obchodních cílů v kontextu datových center věnoval DCIM. Jiří Petko navázal prezentací řešení ACFM (Altron Cricital Facility Management) zajišťujícího optimalizovaný provoz datacentra.

Poté se ke slovu vrátil Ondřej Filípek přednáškou o SLA v cloudu. Co je efektivní napájecí systém datového centra odhalili Petr Hrách a Pavel Herout. Moderní nízkonapěťové rozvaděče ve své přednášce představil Stanislav Korčián z ABB. Statické a dynamické UPS byly tématem pro Rastislava Smetanu z Emerson Network Power. Poslední přednáškou bylo vystoupení Michala Minaříka, který hovořil o mobilitě a Enterprise Mobile Managementu. Přednáškové bloky opět doplňovaly tematické panelové diskuze.

Štítky: 
Fotogalerie: 
Vizi Altronu představil Jiří Krátký
Marek Brazina z VMwaru
Rudolf Hruška z IBM
Jaroslav Slavíček z T-Mobilu
Přednáškové bloky uzavíraly panelové diskuze
Letošní ročník konference navštívilo přes 200 hostů
V předsálí byly praktické ukázky
Návštěvníci mohli navštívit stánky partnerů
První den konference ukončila slavnostní večeře

Podobné články

Společenský večer DNS 2020

13. 2. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing, DNS)
Slovanský dům se stal 23. ledna opět dějištěm honosného Společenského večera, který uspořádala pro své partnery společnost DNS jakožto poděkování za spolupráci v uplynulém roce. Čtěte více

Setkání SWS již podevětatřicáté v Čejkovicích

18. 10. 2019. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Malebné městečko a místní zámeček v jihomoravských Čejkovicích již podevětatřicáté hostily distributorské setkání společnosti SWS. Účastníky z celé ČR sice během dne zprvu svlažilo vskutku podzimní počasí, ale později se znovu zahřáli během ochutnávek regionálních vín a bohatého programu. Čtěte více

COMPOS Distribution: Serverová konference

16. 10. 2019. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Společnost COMPOS Distribution uspořádala 9. října v prostorách vysočanského Clarion Congress Hotelu pátý ročník konference, jejímž hlavním tématem byly servery Supermicro. Své prezentace zde měli také zástupci společností Intel, Eset, Cisco a APC by Schneider Electric. Čtěte více

BlueStar a Innovative Solutions Show 2019

26. 3. 2019. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
V hotelu Holiday Inn na Vyšehradě se uskutečnilo 14. března první tuzemské setkání distributorské společnosti BlueStar určené českým a slovenským resellerům. Na akci se představili nejen zástupci společnosti BlueStar, ale prostor dostali také nejvýznamnější výrobci a současně partneři setkání, jako je Honeywell, Datalogic, ELO, Star a Zebra, jejichž produkty jsou součástí portfolia BlueStaru. Čtěte více