ALSO Power Platform Club „naživo“

26. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
ALSO Czech Republic na sklonku loňského roku oživilo vzdělávací projekt Power Platform Club zaměřený na technologie společnosti Microsoft z oblastí, jako jsou vývoj podnikových aplikací, automatizace, umělá inteligence a další aktuální témata. Platforma spoléhá primárně na online webináře, ale počítá také s osobními setkáními. První taková akce proběhla v polovině února v Praze.

Projekt Power Platform Club není úplnou novinkou – původně vznikl již v roce 2021 pod taktovkou Microsoftu, dnes však již funguje pod patronátem ALSO. S Microsoftem je však logicky i nadále těsně spjatý, o čemž svědčí například i místo konání únorového osobního setkání Power Platform Clubu, které proběhlo právě v pražské centrále amerického výrobce.

Valentýnské setkání v Praze

Cílem únorového setkání bylo propojit účastníky Power Platform Clubu s nejlepšími odborníky na technologie společnosti Microsoft z České republiky a Slovenska a sdílet jejich rady, zkušenosti a osvědčené postupy.

„Věřím, že dnešek pro vás bude inspirativní a konstruktivní, protože se zde sešla řada specialistů, kteří přednášejí po celém světě, s obsahově zajímavými a tematicky pestrými prezentacemi. Se všemi navíc budete moci během dne probrat své dotazy. Jsem rád, že jste dorazili v tak velkém počtu a doufám, že si z dnešního setkání odnesete mnoho užitečných poznatků,“ uvedl za organizátory v úvodu konference Jan Kukučka, Microsoft 365 & Power Platform specialist v ALSO Czech Republic a zakladatel Power Platform Clubu.

Program konference byl bohatý a pokrýval širokou škálu aktuálních témat. O low code vývoji a jeho budoucnosti, ale třeba i o technologiích jako Copilot nebo generativní AI, hovořil Petr Karásek z Microsoftu. Tomáš Prokop ze společnosti Networg se věnoval možnostem prostředí Power Platform a základům toho, co je potřeba umět pro navržení a naprogramování kvalitní aplikace. Štěpán Rešl z DataBrothers následně mluvil o tzv. custom funkcích a jejich využití v databázích Power Query. V další prezentaci se Pavel Večeř z Microsoftu zaměřil na využití Copilota a možnosti, jak s jeho pomocí maximalizovat efektivitu práce v aplikacích Power Platform.

Po pauze na oběd referoval Lukáš Pavelka z firmy My Condy o pluginu Figma, který je praktickým a užitečným doplňkem pro vývojáře Power Platform aplikací. Martin Opršal ze společnosti Allium navázal s tématem AppSource a PIM v Microsoft Dynamics. Přednáškový blok uzavřel Jiří Blažek z CloudForce s vystoupením věnovaným praktickému využití Power Apps aplikací v každodenním životě.

Následně nechyběl čas vyhrazený pro diskuzi mezi odborníky, partnery a klienty.

Co bude dál?

Power Platform Club bude samozřejmě pokračovat v podobě pravidelných webinářů, postupně však s tím, jak se rozšiřuje dosah platformy, dochází i k rozšiřování jejího záběru. Kromě firem, které vyvíjejí software, se sem navíc stále častěji dostávají také další typy organizací včetně společností, které se vývoj chtějí naučit, nebo podniků, které pracují přímo s koncovými zákazníky, pomáhají jim řešit jejich každodenní potřeby, ale samotnému vývoji příliš nerozumějí a hledají partnery schopné jim s tím pomoci. Nejen těm by mohl do budoucna přijít vhod plánovaný katalog umožňující sdílet informace o již existujících produktech a službách českých a slovenských vývojářů. „Účastníky Power Platform Clubu učím, aby – pokud je to aspoň trochu možné – nevyvíjeli řešení pro jednoho klienta, ale aby se soustředili na produkty, které mohou dodat více zákazníkům. Radím také, aby všichni hned od začátku uvažovali globálně a snažili se o umístění v celosvětovém katalogu, což samozřejmě obnáší nutnost splnění určitých podmínek a pravidel,“ poznamenal Jan Kukučka.

Dalším z principů, které se bude Power Platform Club snažit svým účastníkům postupně naučit, je důraz na unifikovatelnost vyvíjených řešení. Aktuálně se připravují podklady, které by měly v ideálním případě zajistit určitou vzájemnou podobnost produktů po designové, uživatelské i funkční stránce. Půjde však samozřejmě o dobrovolnou záležitost a bude na každém z vývojářů, do jaké míry (a pokud vůbec) se těmito doporučeními bude řídit.

„Do budoucna by se mohl Power Platform Club zaměřit např. i na oblast BizApps, tedy ERP řešení jako Microsoft Business Central či Microsoft Dynamics 365, zejména pak z pohledu tvorby dalších vrstev nad těmito systémy prostřednictvím Power Platformy,“ uzavřel Jan Kukučka.

Aktuální informace k plánovaným webinářům získáte zde.

Obrazová galerie:

Profilová karta firmy

ALSO Czech Republic s.r.o.

ALSO Czech Republic s.r.o.

Jakožto komplexní poskytovatel služeb spojujeme dodavatele a odběratele v ICT odvětví a nabízíme jim služby na všech úrovních hodnotového řetězce, a to z jednoho zdroje.

Základem obchodního modelu společnosti ALSO jsou dvě kategorie partnerů - "dodavatelé" a "odběratelé". Obchodování v ICT odvětví je do značné míry třístupňový proces. V prvním kroku dodavatelé dodávají produkty společnosti ALSO. Ve druhém kroku ALSO distribuuje zboží širokému spektru odběratelů, kteří ve třetím kroku dané zboží poskytují koncovým zákazníkům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Martina Vlčková, CCO v SWS

Martina Vlčková (ALSO/SWS): Naše nabídka se výrazně rozšířila

2. 7. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a ALSO/SWS)
S Martinou Vlčkovou, CCO v SWS, jsme při příležitosti letošního ALSO Cloud Summitu v Hradci Králové hovořili o aktuálním dění v této společnosti. Z rozhovoru se třeba dozvíte, jak se firmě aktuálně daří, jaké má plány do budoucna, kam by se chtěla posouvat a jak by se chtěla profilovat směrem k resellerům. Čtěte více
Ředitel společnosti Konecta pro Českou republiku Jan Nedělník

Konecta: Globální hráč s technologickým přesahem

4. 6. 2025. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Konecta )
Jak dnes vypadá moderní outsourcing zákaznické péče? O proměnách oboru, přínosech automatizace i výzvách více uvedl ředitel společnosti Konecta pro Českou republiku Jan Nedělník. Čtěte více

Celosvětové výdaje na GenAI letos dosáhnou 644 miliard dolarů

7. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
IT ředitelé musí v roce 2025 počítat s rostoucími výdaji na GenAI, které budou podpořeny lepšími základními modely i všeobecně rostoucí poptávkou po produktech AI. Čtěte více
Zleva Denisa Arslanianová a Veronika Schieblová

Denisa Arslanianová a Veronika Schieblová (Samsung): Je důležité nezaspat dobu

13. 3. 2025. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing a Samsung)
Denisa Arslanianová a Veronika Schieblová patří do marketingového a PR týmu společnosti Samsung. Z rozhovoru se například dozvíte, jak všestranná je integrace AI v podání Samsungu, jaké jsou nejnovější funkce v jejich produktech a také se seznámíte s trendy v přijetí AI mezi zákazníky v Česku a na Slovensku. Čtěte více