Acronis RoadShow 2019

12. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Acronis uspořádala spolu se svým lokálním distributorem Zebra systems partnerskou roadshow, se kterou postupně navštívila Ostravu, Bratislavu a Prahu. A jak je dobrým zvykem, účastníci i tentokrát odcházeli s řadou informací ohledně produktových novinek i trendů z oblasti počítačové bezpečnosti.

Setkání v pražském Erbia Congress Center zahájil Zdeněk Bínek, ředitel distribuční společnosti Zebra systems: „Tímto setkáním bychom chtěli navázat na Acronis Global Cyber Summit, který proběhl v říjnu na Floridě, a kde byla představena spousta novinek, o kterých se dneska dozvíte."  Následně Zdeněk Bínek Acronis stručně představil pro ty, kteří by jej snad ještě neznali, a krátce se zabýval jejím směřováním a dalšími aktualitami, mimo jiné např. investicí 147 milionů dolarů od skupiny investorů vedené společností Goldman Sachs. Investice zvýšila hodnotu firmy nad miliardu dolarů a umožní jí rozšířit svůj vývojářský tým v Singapuru, Bulharsku a Arizoně, vybudovat další datová centra a zajistit růst rovněž prostřednictvím akvizic.

Nové řešení Acronis Cyber Protect, které bude již brzy (pravděpodobně začátkem roku 2020) dostupné ve finální verzi a které mění zažitý způsob ochrany koncových bodů založený na zálohování, antivirech a dalších tradičních metodách, představil Aleš Hok. Novinka v sobě integruje zálohování a obnovu dat, zabezpečení (včetně anti-malwaru a anti-ransomwaru, monitoringu zařízení, sledování zranitelností, patch managementu nebo reportingu) i správu na jednom místě. Na zařízeních běží jeden jediný agent, jednotlivé nástroje si tedy nepřekážejí a využívá se jednotná politika pro snadnou správu. Jde tedy o řešení, které je proaktivní a zároveň kombinuje nástroje aktivní i reaktivní ochrany.

V další části prezentace Aleš Hok stručně připomenul i další podniková řešení včetně způsobu jejich licencování (trvalé licence, předplatné, „jako služba“).

Vybrané nejčastější dotazy ze strany partnerů následně zodpověděl Jan Ptáček. Hovořil např. o bootovacích médiích při obnově dat, možnostech automatické obnovy, odlehčení produkčního prostředí, licencování virtuálních strojů nebo nasazení deduplikace.

Následně si slovo vzal opět Aleš Hok, který si pro další část programu připravil „povídání o ransomwaru.“ Své vystoupení pro ilustraci zahájil přehledem několika incidentů, při kterých škody šplhaly do stovek milionů dolarů a představením nejčastějších typů ransomwarových útoků jako jsou hromadný, necílený útok, profi penetrace prostřednictvím hackingu nebo spear phisingový útok cílený na konkrétní osobu v konkrétní organizaci. Dostalo se také na šanci získat svá data zpět, případnou výši výkupného nebo co vlastně stačí ke zdařilému útoku. A jak to všechno vypadá z pohledu napadeného koncového uživatele? Jak se může bránit? Jak takové útoky prožívá správce IT? A jaká je obrana? Např. prostřednictvím Acronis Active Protection, který za dobu své existence zabránil 200 000 útoků na 180 000 uživatelů. Nechyběla ani názorná ukázka Active Protection v praxi.

Se službami Acronis Cyber Cloud (zejména pro servisní providery a jejich zákazníky) a Acronis Cyber Platform (pro softwarové vývojáře a integrátory) partnery seznámil Štěpán Bínek. Představení služeb a jejich možností a metod licencování opět doplnily praktické názorné ukázky. Prostor dostaly i nástroje Acronis Disaster Recovery pro řešení nenadálých potíží, např. vyřazení infrastruktury elektrickým výbojem, a co nejrychlejší opětovné uvedení systémů do funkčního provozu, a Acronis Cyber Infrastructure 3.0, který může běžet jak na hardwaru zákazníka, tak jako samostatné hyperkonvergované řešení (využívá technologií jako virtualizace, softwarově definované sítě, softwarově definovaná úložiště apod.). Ve spolupráci s partnerskou společností Laconex proběhla také další názorná ukázka doplněná o praktické zkušenosti z reálného provozu.

V odpolední část části programu proběhly prezentace zaměřené na bezpečný přístup a sdílení a ověřování dat. Závěr akce patřil tombole.

Obrazová galerie:

Podobné články

Foto: Algotech

Tržby z prodeje bezpečnostních produktů vloni vzrostly o 15,6 %

8. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby za bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Růst tržeb byl výrazný – podle IDC zaznamenalo dvouciferný meziroční nárůst všech šest sledovaných kategorií. Růst by měl navíc pokračovat přinejmenším do roku 2028. Čtěte více

Kyberútoky jsou propojené s nedostatkem dovedností

25. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnost Fortinet ve své výroční zprávě upozorňuje na přetrvávající problémy spojené s nedostatkem dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti. Z výzkumu vyplývá, že téměř 90 % organizací zaznamenalo v posledním roce napadení, které bylo částečně způsobeno nedostatkem personálu s potřebnými dovednostmi. Čtěte více

Progress vylepšil webový aplikační firewall v LoadMaster 360

23. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Progress )
Progress představil nové funkce ve své cloudové platformě pro doručování aplikacíProgress LoadMaster 360. Vylepšení pomáhají firmám chránit jejich webové aplikace před kybernetickými útoky a poskytují zákazníkům optimální zkušenosti s aplikacemi. Čtěte více

Hrozby pro macOS: Škodlivá reklama si hledá cesty do zařízení přes napodobeniny přehrávačů

22. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ESET)
Uživatelé a uživatelky počítačů Apple mohli ve druhém kvartálu 2024 narazit na řadu napodobenin aplikací a nástrojů, které ukrývaly malware. V čele statistiky nejčastějších hrozeb pro platformu macOS v Česku a na Slovensku zůstávaly i v období od dubna do června 2024 adware Pirrit, downloader Adload a škodlivý kód PSW.Agent, který se řadí mezi tzv. infostealery. Čtěte více