Acronis roadshow 2017 se zaměřila (nejen) na ransomware

31. 10. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Acronis)
Společnost Zebra systems uspořádala pro své zákazníky v Praze, Ostravě a Bratislavě sérii setkání, na kterých představila novinky z portfolia společnosti Acronis. Kromě produktových aktualit hrála v průběhu setkání důležitou úlohu také dnes často skloňovaná problematika ransomwaru.

Acronis roadshow postupně navštívila Harmony Hotel Club Ostrava (12. října 2017), LOFT Hotel Bratislava (19. října 2017) a Clarion Congress Hotel Praha (26. října 2017) a zákazníci se zde mohli seznámit s podnikovými řešení s ochranou proti ransomwaru a dalšími technologiemi v oblasti zálohování a obnovy dat, a přístupu k podnikovým dokumentům.

Poskytovatelé a prodejci řešení Acronis získali detailní informace o nejnovějších verzích řešení Acronis, včetně nedávno ohlášeného produktu Acronis Backup 12.5 s nejnovějšími funkcemi, které zahrnují např. Acronis Active Protection, Acronis Notary a Acronis ASign. Návštěvníci dále získali například informace o dalších řešeních včetně nejnovější verze Acronis Access Advanced pro bezpečné sdílení a synchronizaci dat.

Nedílnou součástí programu byla také sekce věnovaná poskytovatelům služeb a řada živých ukázek s důrazem na názornost a praktickou stránku věci. Akce pak byla vždy zakončena tombolou o ceny a otevřenou diskusí.

Mezi účastníky jednotlivých setkání proběhl také průzkum, podle tohoto průzkumu vidí české podniky největší nebezpečí pro podniková data v ransomwaru (64 % oproti 57 % v porovnání s průzkumem na loňské konferenci) a trendu Internet of Things (47 % oproti 29 % vloni). 

Další zjištění vyplývající z průzkumu:

• v následujících pěti letech budou podle názoru účastníků největší IT hrozby pocházet z ransomwaru (64 %), trendu Internet of Things (47 %) a sociálních sítí (39 %);
• z doplňkových funkcí v zálohovacím softwaru by uživatelé nejvíce ocenili ochranu proti ransomwaru (60 %) a možnost archivace dat (28 %);
• 59 % firem preferuje zálohování podnikových dat do lokálního úložiště, 8 % do cloudu a zbylých 33 % hybridně;
• v budoucích 12 měsících zvažuje nasadit 45 % českých podniků řešení pro zálohování dat, dále 17 % pro sdílení a synchronizaci dat a 15 % řešení pro disaster recovery;

Video z akce si můžete prohlédnout zde.

Štítky: 
Acronis, Zebra systems
Fotogalerie: