38. setkání partnerů SWS v Čejkovicích

18. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Dalším bodem na programu jarních resellerských setkání se staly Čejkovice a zdejší zámek, oděný do odstínů žluté barvy typické pro slušovickou distribuční společnost SWS. Ani letos nechyběl široký repertoár aktivit přednáškami a prezentacemi počínaje, workshopy, promoakcemi a soutěžemi pokračuje a rauty, koncerty a dalšími příjemnými záležitostmi konče.

Navzdory ne zcela přejícímu počasí byla koncentrace resellerů i zástupců výrobců skutečně vysoká již do samého rána a kdo zaváhal, riskoval, že do některých přednáškových sálů se buď vůbec nedostane, nebo s tím přinejmenším bude mít potíže. I letos totiž ve čtyřech „zámeckých komnatách“ souběžně probíhaly přednášky a prezentace „spřátelených“ dodavatelů, jež byly do poslední minuty nabity aktualitami ze světa IT. Kdo nelenil, mohl si z přednášek odnést i některou z řady zajímavých věcných cen. Za účast na deseti přednáškách si mohl navíc každý odnést i dvě láhve vína.

Po doběhnutí posledních přednášek a prezentací v prostorách zámku se hlavním centrem dění stala nedaleká sokolovna, kde výrobci vystavovali svou nejnovější techniku.

Hlavním partnerem 38. ročníku čejkovického setkání SWS partnerů byla společnost Xiaomi, jejíž přítomnost byla zřejmá na každém kroku. Kromě stanu na zámeckém nádvoří s vystavenými produkty a soutěže ve slalomu na elektrických vozítkách mohli reselleři zhlédnout i přednášku zaměřenou na chytrou domácnost a v průběhu dne se zúčastnit i prakticky zaměřených workshopů a detailně se tak seznámit s produkty tohoto stále oblíbenějšího čínského výrobce.

Velmi populární bylo i přes chladné a větrné počasí přilehlé stanové městečko, kde se nejen svými produkty, ale většinou i chutným občerstvením, prezentovala řada vendorů. Např. HP kromě svých počítačů a monitorů servírovalo burgery, Fujitsu přidalo pivo a klobásy, zahanbit se nenechalo ani Lenovo a další zajímavosti byly k vidění a ochutnání např. na stancích společností jako Microsoft, Samsung, Sony, Brother nebo MMD. Pozornost rozhodně poutala i prezentace firmy Acer a nouzí o zájemce netrpěl ani „herní“ stan společnosti Dell, kde bylo přichystáno hned několik specialit v čele s „VR únikovkou“, výzva s profi hráčem z týmu eSuba nebo mentální souboj spočívající v přetlačování kuličky sílou vlastní mysli přenášenou za pomoci technologie mindball.

Setkání podle očekávání vyvrcholilo bohatým večerním programem odstartovaným úvodním slovem Stanislava Skaličky za SWS a Martina Dlouhého za Xiaomi a následnou tombolou o ceny věnované SWS a partnery akce. Kromě bohatého rautu a vína místních vinařů se mohli přítomní těšit z koncertu skupiny L. A. Sunday nebo cimbálové muziky Olina. Pro zájemce byla připravena i prohlídka Templářských sklepů.

Štítky: 
Fotogalerie: