Petr Pachovský (HP): Procesory AMD Ryzen dominují ve výkonu a zaujmou cenou

21. 12. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Procesory od AMD patří aktuálně ke špičce, co se týče výkonu, a pro zákazníky jsou atraktivní také díky své dostupnosti. Aktuální generaci procesorů AMD Ryzen dostaly do výbavy také notebooky od HP. A právě procesory AMD v zařízeních od HP byly tématem rozhovoru, který nám poskytl Petr Pachovský.

Jelikož jsme spolu ještě rozhovor nevedli, můžete se na úvod našim čtenářům představit a uvést, co máte na starosti?

V HP pracuji již sedm let. V současné době mám na starosti produkty založené na technologiích AMD.

Pojďme se podívat na aktuální generaci procesorů AMD pro notebooky, respektiveprocesory Ryzen 7 a Ryzen Pro. Můžete nám tyto procesory detailněji představit a vysvětlit, jaký je rozdíl mezi Ryzeny 7 a Ryzeny 7 Pro?

Tato generace, kterou jsme již s vaší spoluprací představovali, opět svým výkonem předčila očekávaní. Zejména AMD Ryzen 7, jenž je považován za vlajkovou loď. Výkon tohoto procesoru dosahuje v přenosných počítacích výkonu procesoru pro stolní počítače a nebojím se říct i pracovních stanic. Co se týče rozdílu mezi procesory AMD Ryzen a AMD Ryzen Pro, zdůraznil bych oblast bezpečnosti a vzdálené správy. Obě varianty procesoru nabízejí skvělý výkon, verze Pro je navíc vybavena podporou vzdálené správy a pokročilými bezpečnostními technologiemi. To jsou vlastnosti, které ocení firemní zákazníci, obzvláště v současné situaci při potřebě flexibilní práce z kanceláří i z domova. Bezpečnost nabývá stále většího významu a pro koncového uživatele je nezbytná. Proto právě procesory AMD Ryzen Pro skvěle doplňují bezpečnostní ekosystém HP, který patří mezi nejvyspělejší na trhu.

V jakých zařízeních od HP nové Ryzeny najdeme?

Bavíme se teď zejména o firemním segmentu. Pokud se bavíme o komerčních řadách, začínáme od notebooku HP 2x5 G8 se základními procesory AMD Ryzen. HP Probooky 4x5 G8 a 635 G8, které již nabízejí možnost výběru mezi procesory AMD Ryzen nebo AMD Ryzen Pro modely. Dále nabízíme i nejvyšší řadu s procesory AMD pojmenované HP Elitebook 8x5 G8, které splňují veškeré požadavky na funkce moderní vzdálené správy i vysokou úroveň zabezpečení.

Pro jaký typ zátěže jsou notebooky od HP, které mají ve výbavě procesory AMD Ryzen 7, vhodné? Kde jsou největší obchodní příležitosti pro tato zařízení, tedy komu je nejlépe prodávat?

Pokud bychom se bavili opravdu jen o procesorech AMD Ryzen 7, své uplatnění najdou u uživatelů, kteří využijí škálování na jádrech. AMD Ryzen 7 je mobilní procesor nabízející osm fyzických jader nebo 16 jader v hyperthreadingu ve třídě 35 W. Práce v Excelu je tedy znatelně rychlejší, zejména při používaní maker nad rozsáhlými databázovými soubory. Procesor v takovém případě nabízí skvělý výkon a umožňuje uživateli vysokou produktivitu práce při zachovaní plné mobility.

Proč zvolit notebook právě s procesorem AMD Ryzen 7, respektive Ryzen 7 Pro? Když jde o „nejvýkonnější zařízení na trhu“, můžete alespoň naznačit, jak jsou na tom v porovnání s konkurencí?

Jako první bych zmínil cenovou dostupnost, ale zase bych byl nerad, aby to byla hlavní motivace ke koupi. Pokud člověk zvažuje konkurenční procesor, je namístě se sám sebe zeptat, jestli by nebylo lepší za stejnou cenu dostat zařízení, která mají ve výbavě třeba vetší harddisk nebo více paměti. V porovnaní s konkurenci AMD prostě ve výkonu dominuje. Výběr procesoru vždy zohledňuje výkon v předpokládané oblasti použití. Vodítkem mohou být výsledky výkonnostních testů (benchmarků). Volba benchmarku pro posouzení bude vedena právě zamýšleným použitím. Není překvapením, že procesory AMD v mnoha benchmarcích zaujímají díky svému výkonu přední místa.

Co nabízíte v souvislosti s produkty, o kterých jsme se bavili v tomto rozhovoru, pro resellery? Máte nějaké zajímavé akce/výhody?

Pro resellery kromě pomoci s výběrem vhodného produktu připravujeme každé čtvrtletí různé incentivy na podporu prodeje. Nejenže si můžete pořídit nebo dodat skvělý stroj, ale ještě to bude za výhodných podmínek. Určitě bych doporučil všem obchodním partnerům být v pravidelném kontaktu s našimi obchodními zástupci.

Štítky: 

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

HP představilo nová odolná zařízení pro prostředí kombinovaného vzdělávání

24. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. představila notebooky řady Fortis, nové počítače vytvořené tak, aby obstály v náročných podmínkách škol a dalších vzdělávacích institucí. Počítače jsou navrženy tak, aby držely krok s životem aktivních studentů a přinášely při učení uspokojivé a efektivní výsledky. Čtěte více

Alienware představil nové herní počítače a příslušenství

24. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies představila novinky v kategorii herních zařízení i příslušenství, které cílí na maximální přenosnost, výkon a herní zážitek. Ultra tenké a notebooky Alienware X-Series a M-Series, širokoúhlý monitor Alienware 34 Curved QD-OLED nebo nový model bezdrátových herních sluchátek a myši využijí nejen hardcore hráči. Čtěte více

Asus: notebook Zenbook 14 OLED (UX3402)

22. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Nejnovější generace 14" modelu Zenbook 14 OLED je výkonná, elegantní a lehká. Nový model přichází s moderní vzhledem s odvážným designem víka a dvěma elegantními barevnými variantami: Aqua Celadon a Ponder Blue. Čtěte více

ATC uvedlo na trh první notebook značky X-Diablo

21. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers přináší na česko-slovenský trh první notebook herní značky X-Diablo. Nese označení X-Diablo Wings a jde o unikátní řešení 3 v 1 vhodné nejen ke hraní, ale i k jiné zábavě nebo dokonce práci. Čtěte více