VMware má nového šéfa marketingu v EMEA

21. 10. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Novým viceprezidentem VMware pro marketing v regionu Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA) byl jmenován Elie Kanaan. V této pozici bude zodpovědný za marketingové strategie, podporu růstu a rozšiřování působnosti firmy napříč celým regionem.
Elie Kanaan, vicepresident VMware pro EMEA.

Jeho přímým nadřízeným je generální ředitel společnosti VMware v regionu EMEA Maurizio Carli.

Elie Kanaan má za sebou více než dvacet let zkušeností v oblasti prodeje, marketingu, business developmentu a řízení v oblasti technologií. Naposledy působil ve funkci viceprezidenta pro marketing společnosti Business Objects, kde byl zodpovědný za marketing a rozvoj značky v Evropě. Předtím byl viceprezidentem marketingu ve společnosti Mercury Interactive, kde přispěl k desetinásobnému zvýšení tržeb v Evropě během osmi let. Elie Kanaan pracoval také ve společnostech Sybase a Oracle Corporation, kde získal zkušenosti v oblasti inženýringu, předprodejní a poprodejní podpoře, business developmentu a marketingu.

„VMware velmi rychle zaujala pozici jasného lídra virtualizace,“ uvedl generální ředitel VMware pro region EMEA Maurizio Carli. „Vítám Elie Kanaana v našem týmu s nadšením právě v této době, kdy je VMware připravena ještě více posilovat své vedení a přítomnost na trhu. Obrovské obchodní zkušenosti, prvotřídní znalosti marketingu a vynikající schopnost vedení jsou cenné vlastnosti, které podtrhují naši snahu získávat pro vedoucí tým společnosti VMware v regionu EMEA lídry opravdu vysokých kvalit a zajistit tak růst našeho podnikání.“

„Společnost VMware je díky svým inovacím a špičkovým technologiím jednou z nejdůležitějších softwarových firem na světě,“ řekl Elie Kanaan. „Jako globální lídr virtualizace má VMware zásadní vliv na způsob optimalizace IT zdrojů firem a jiných institucí a přizpůsobování IT infrastruktury potřebám jejich podnikání. S našimi osvědčenými virtualizačními řešeními – od desktopů přes datová centra až po prostředí cloudu – vytyčujeme cestu celého IT odvětví do budoucnosti. Těším se na práci ve firemním týmu právě v takto klíčových okamžicích rozvoje firmy.“

Elie Kanaan získal své inženýrské vzdělání na francouzské Ecole Centrale de Paris a titul Master of Science na kalifornské Stanfordově univerzitě.