Veeam jmenoval Ricka Jacksona marketingovým ředitelem

22. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam Software)
Veeam oznámil jmenování Ricka Jacksona marketingovým ředitelem (CMO). Jackson je zkušený marketingový specialista, který v poslední době zastával pozice ředitele marketingu ve společnostech Qlik, Rackspace a VMware. Ve Veeamu povede globální marketingovou strategii společnosti.

Jackson se po celou dobu své kariéry pohybuje v čele technologického vývoje. Do společnosti Veeam přichází po osmi letech ve společnosti Qlik, kde vedl globální marketingovou strategii a byl součástí vedoucího týmu, který přeměnil firmu na komplexní datovou a analytickou společnost v oboru SaaS.

Jackson působil také jako CMO společnosti VMware, kde pomáhal řídit transformaci z virtualizace na cloudovou infrastrukturu a byl u zrodu iniciativy softwarově definovaného datového centra (SDDC). Právě ve VMwaru se Jackson poprvé seznámil se společností Veeam a jejími produkty. Jackson získal bakalářský titul v oboru počítačových věd na Kalifornské státní univerzitě v Northridge.

„Je vzrušující připojit se ke společnosti Veeam v této fázi jejího vývoje,“ řekl Rick Jackson, CMO společnosti Veeam. „Data, nejdůležitější aktivum, které podniky vlastní, nabývají na objemu a jsou více než kdykoli předtím zranitelnější díky škodlivým útokům a neplánovaným výpadkům. Důvěryhodné řešení Veeamu chrání 450 000 organizací po celém světě a jeho úspěch je kombinací fantastických lidí, silných partnerů, loajálních komunit a vynikajících produktů. Těším se na spolupráci s prvotřídní společností a mimořádně talentovaným a inovativním marketingovým týmem.“

„Rickovy zkušenosti s vedením globálních marketingových týmů v průběhu růstu a transformace odvětví nám přinesou cenné strategické a oborové poznatky, protože budeme pokračovat v naší cestě stát se nezpochybnitelnou jedničkou v oblasti ochrany dat,“ řekl Anand Eswaran, generální ředitel společnosti Veeam. „Rick má rozsáhlé a hluboké zkušenosti, které nám pomohou pozvednout naši značku a reputaci a zajistit si trvalý úspěch. Těším se, že Rickův vliv ve spolupráci s naší silnou marketingovou strukturou nám pomůže růst, inovovat a zaujmout vedoucí postavení na trhu.“

Štítky: 
Veeam