Sony Europe: Hideyuki Furumi

17. 1. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sony)
Hideyuki Furumi, současný výkonný náměstek prezidenta a ředitel oddělení pro prodej a marketing společnosti Sony Mobile Communications, nastoupí jako prezident Sony Europe. Současný prezident Sony Europe, Shigeru Kumekawa, bude jmenován výkonným ředitelem a prezidentem marketingu společnosti Sony.

Shigeru Kumekawa stál za trvalým růstem Sony Europe od roku 2016 jako manažer sekce elektroniky pro čtyřicet evropských států, kde vytrvale zdokonaloval její fungování. Před nástupem do funkce vedl ruský trh a trh Společenství nezávislých států s centrálou v Moskvě. Před tím působil na malajském trhu a na trzích Perského zálivu. Kromě toho v minulosti strávil celkem osm let v roli marketingového manažera CAV u Sony Marketing Japan.

Hideyuki Furumi vedl sekci globálního prodeje a marketingu od roku 2016 a během této doby vybudoval zcela zásadní vztahy s klíčovými obchodními partnery po celém světě, a to jak pro aktuální, tak i pro budoucí příležitosti. Před tím, než zastával tuto pozici, vedl celosvětové oddělení UX/produktových strategií napříč všemi kategoriemi produktů, řídil marketing VAIO PC ve Spojených státech a divizi televizorů v Evropě či marketing CAV v Thajsku a Singapuru.

Masaru Tamagawa, manažer globálního prodeje a marketingu i předseda divize Sony Marketing Inc., dnes uvedl: „Evropa je pro Sony jeden z nejdůležitějších a zároveň největších trhů pro náš značkový hardware. Díky unikátním a rozmanitým odborným znalostem pana Furumiho posílí společnost Sony ještě více svoji pozici a zajistí si tím budoucí růst.” Dále pokračoval: „Zároveň jsem si jistý, že ohromná vyrovnanost odborných znalostí a vůdčích schopností pana Kumekawy jak na domácím, tak i na zámořských trzích, podpoří naše podnikání v Japonsku změnou způsobu komunikace s našimi zákazníky na internetu i přímo v obchodech.

Shigeru Kumekawa prohlásil: „Velice se těším na návrat do své vlasti i na domácí trh Sony a také na to, že budu blíže uživatelům i tvůrcům a že je přesvědčím, aby se stali fanoušky značky Sony.”

Hideyuki Furumi na závěr uvedl: „Jsem nadšený, že jsem dostal příležitost znovu pracovat ve Velké Británii a v Evropě, zvlášť v době nástupu nových technologií, jako je umělá inteligence či 5G. Navíc společnost Sony dokáže nabídnout ještě bohatší uživatelské zážitky díky širokému spektru našich produktů.”

Štítky: 
Sony