Sharp: Yoshihisa (Bob) Ishida

7. 8. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sharp)
Yoshihisa (Bob) Išida, dosavadní executive vicepresident Sharp corporation, byl jmenován do pozice CEO Sharp Europe. Jošihisa Išida pozici převzal po Tetsuji (Tedu) Kawamurovi, jenž se přesunul na pozici v Sharp Electronics Corporation (USA).
Yoshihisa (Bob) Ishida, CEO Sharp Europe

Išida se k Sharp Corporation připojil jako executive vicepresident v červnu 2017. Mimo to pan Išida zastává dvě souběžné pozice, jako ředitel nově vytvořené kanceláře pro obchodní strategii AIoT a zároveň pozici chief executive officer pro Sharp Europe. Kancelář pro obchodní strategii AIoT dohlíží na nasazení AloT, fúzi AI (Artificial Intelligence – umělé inteligence) a IoT (Internet of Things – internetu věcí) v řadě elektronických produktů pro domácnosti i kanceláře.

V průběhu své kariéry v oblasti spotřební elektroniky, IT a inovací, zastával Išida exekutivní a poradenské pozice ve společnostech Sony, Rakuten a LG.

„V Sharp se zaměřuji na rozvoj inovací, kde rozvíjíme propojené technologie se zaměřením na podporu nových způsobů života a práce. Naším výchozím bodem je vždy to, jakým způsobem mají být naše produkty a řešení prospěšné pro životní styl svých uživatelů. Společnost Sharp je v Evropě dobře známa jako technologický partner, poskytující vysoce kvalitní produkty a vynikající zákaznický servis; to nás dostává do ideální pozice pro rozvoj a poskytování nové generace služeb,” uvedl Išida.

V oblasti Evropy došlo k dalším změnám ve vedení: Jun (Jeff) Ašida, aktuálně na pozici prezidenta Information Systems Europe, byl povýšen na pozici Prezidenta Sharp Electronics Europe, s přímou podřízeností Ishidovi.

Alex Hermann, aktuálně na pozici viceprezidenta Sharp Information Systems Europe, byl povýšen na pozici prezidenta Sharp Information Systems Europe, s podřízeností panu Junu Ašidovi.

Išida bude svoji funkci i nadále vykonávat z centrály Sharp v Japonsku. Ašida nadále zůstává v evropské centrále společnosti Sharp ve Spojeném království a pan Hermann nadále funkci vykonává z kanceláře Sharp ve švýcarském Curychu.  

Štítky: 
Sharp