SAP: Ivo Kramoliš

5. 9. 2013. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: SAP)
Od 2. září nastoupil na pozici generálního ředitele společnosti SAP ČR Ivo Kramoliš. Dosavadní generální ředitel Roman Teiml předal svému dlouholetému kolegovi vedení pobočky a po dvouapůlletém působení na této pozici se rozhodl pokračovat v profesní kariéře mimo SAP.

Ivo Kramoliš přišel do společnosti v roce 2011 na pozici ředitele pro oblast služeb v regionu střední a východní Evropy. Na této pozici zůstává nadále a paralelně bude zastávat i pozice prozatímního generálního ředitele české pobočky SAP. Před příchodem do SAP pracoval Ivo Kramoliš na manažerských pozicích ve společnostech Siemens a IBM. Během svého více než dvouletého působení v SAP měl Ivo Kramoliš vliv na výrazný nárůst profitability a prodejů v oblasti služeb. Díky svým rozsáhlým zkušenostem v oblasti rozvoje obchodu a znalostem českého i regionálního trhu je výraznou posilou lokálního týmu.

„Mým cílem ve vedení české pobočky je rozvoj inovativních řešení, která pomohou našim zákazníkům dosáhnout lepší konkurenceschopnosti jak na českém trhu, tak v mezinárodním prostředí. Zaměříme se na rozvoj současné zákaznické báze a oslovování nových zákazníků s důrazem na oborová řešení v segmentech s růstovým potenciálem. Jako zásadní považuji úzkou spolupráci založenou na vzájemné důvěře našich zákazníků a kompetentních business konzultantů společnosti SAP i partnerských firem,“ popsal Ivo Kramoliš své priority na nové pozici.

Ivo Kramoliš je absolventem Sheffield Hallam University a The Nottingham Trent University. Hovoří plynně anglicky, německy, polsky a rusky. Ve volném čase se Ivo Kramoliš věnuje především sportovnímu létání, je držitelem licence soukromého pilota, a také sportovní střelbě IPSC a golfu.