SAP i nadále povede Christian Klein

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: SAP)
Společnost SAP oznámila prodloužení smlouvy s generálním ředitelem a členem představenstva Christianem Kleinem (44) o tři roky, tedy do konce roku 2028. SAP rovněž posílil Kleinovu pozici a učinil ho předsedou představenstva, kde dosud zastával funkci mluvčího.

V roce 2018 se Klein stal členem představenstva, od října 2019 zaujmul sdílenou roli generálního ředitele a v dubnu 2020 ho SAP jmenoval jediným generálním ředitelem společnosti.

„Christian Klein ve své funkci generálního ředitele vytrvale řídil transformaci SAP v cloudovou společnost,“ uvedl profesor Hasso Plattner, předseda dozorčí rady SAP. „Rád bych Christianu Kleinovi poděkoval za jeho mimořádný přínos k úspěchu společnosti SAP. Prodloužením jeho smlouvy a posílením jeho pozice dáváme jasně najevo důležitost jeho role v probíhající transformaci SAP. Pevně věříme, že tento krok je základem pro další růst společnosti ve vysoce dynamickém IT odvětví.“

„Rád bych poděkoval dozorčí radě společnosti SAP za důvěru, kterou mi projevila. Těším se na pokračování naší spolupráce s kolegy z představenstva, zaměstnanci, partnery, zákazníky a investory,“ řekl Klein. „Společně jsme v uplynulých třech a půl letech úspěšně realizovali naši strategii a je mi ctí vést SAP na cestě k pozici jedničky na trhu s podnikovými aplikacemi a využitím umělé inteligence v byznysu.“

Klein zahájil svou kariéru v SAP v roce 1999 jako student. Ve společnosti zastával různé pozice včetně finančního ředitele SAP SuccessFactors nebo ředitele controllingu. V roce 2016 ho SAP jmenoval provozním ředitelem. V této roli Klein působil až do roku 2021.

Štítky: 
SAP ČR