Ředitelem divize Avast Business se stal Vítězslav Šantrůček

24. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avast Software)
Ve své nové roli se Šantrůček připojí k top managementu Avastu a hlouběji se zaměří na vylepšení produktů Avast Business s důrazem na engineering, správu produktů a jejich provoz. Avast Business tak bude pokračovat v rozšiřování portfolia produktů a služeb v oblasti síťové bezpečnosti, které byly představeny začátkem roku 2019.

Vítězslav Šantrůček nastoupil do Avastu v roce 2018 jako viceprezident engineeringu a okamžitě se stal klíčovým členem obchodního týmu. Byl povýšen do role GM po odchodu Kevina Chapmana do důchodu, který vedl divizi Avast Business procesem integrace po velké akvizici AVG Technologies v roce 2016. Šantrůček má 20 let zkušeností ve společnostech jako Oracle, Sun Microsystems a opakovaně za poslední dva roky prokázal své rozsáhlé zkušenosti s vedením vývojových týmů se zaměřením na velká data, internet věcí a Javu.

„Pro divizi Avast Business byl tento rok přelomovým, protože jsme definovali naši strategii pro zabezpečení malých a středních podniků. V březnu jsme představili službu Avast Secure Web Gateway, která se věnuje zabezpečení cloudu, a posílili jsme také naše portfolio ochrany koncových bodů pomocí aktualizační služby Avast Patch Management. Po zbytek tohoto roku se plně zaměříme na rozšiřování těchto služeb a budování naší partnerské základny,“ uvedl Vítězslav Šantrůček.

Původní pozice Vítězslava Šantrůčka bude rozdělena, a to ve strategické přeorientování divize Avast Business čistě na bezpečnost, přičemž Michal Trs bude povýšen na pozici senior ředitele engineeringu a Tomáš Motal bude jmenován na pozici ředitele pro kontrolu kvality a technickou podporu. Společně budou zodpovědní za zajištění souladu engineeringu s technickou podporou. Cílem je zlepšit poskytované služby obchodním partnerům a zákazníkům Avastu s důrazem na zpětnou vazbu a zrychlení vyřizování požadavků.

Michal Trs v posledních třech letech působil jako vedoucí týmu engineeringu v divizi Avast Business a předtím vedl projekty v divizi Avast Viruslab Systems. Tomáš Motal měl v předchozí roli na starost technickou podporu a kontrolu kvality v divizi Avast Business a má rozsáhlé zkušenosti s produktovým a technologickým vývojem v malých i velkých technologických firmách. Oba jsou absolventy ČVUT v Praze.

Štítky: 
Avast Software