Ondřej Frydrych nový ředitelem Adastra Group

31. 8. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Novým generálním ředitelem Adastra CZ, české části mezinárodní konzultační a softwarové firmy Adastra Group, se s platností od 1. září 2009 stává Ondřej Frydrych.
Ondřej Frydrych, ředitel Adastra Group.

Jeho role Managing Partnera v Adastra Business Consulting, dceřiné firmě skupiny Adastra Group, zůstává i nadále zachována. Katarína Machková, která dosud zastávala pozici generální ředitelky české Adastry, z firmy odchází, připravená věnovat se dalším výzvám v její profesní dráze.

„Rád bych poděkoval Kataríně za úsilí, které společnosti Adastra věnovala. Provedla firmu nelehkou dobou, která před Adastru postavila úkoly, jejichž existenci jsme před rokem nemohli předpokládat. Firmu předává stabilizovanou a připravenou k dalšímu rozvoji,“ říká Jan Červinka, generální ředitel, Adastra Group a pokračuje: „Vedení společnosti a zodpovědnost za její další vývoj přebírá Ondřej Frydrych, který v Adastra Group působí sedm let. Ondřej bude ve své nové roli stavět na silných manažerských dovednostech a zkušenostech získaných v Česku i v zahraničí, dlouhodobých znalostech firemního prostředí Adastry a v neposlední řadě na výborné znalosti komplexního portfolia služeb společnosti Adastra.“

Ondřej Frydrych (1970) patří mezi klíčové zaměstnance Adastra Group, v posledních letech se zaměřoval zejména na strategické řízení a business consulting. Jeho rozsáhlé znalosti technologií spolu s citem pro podnikání a dosavadními manažerskými dovednostmi jsou vynikajícími předpoklady pro roli generálního ředitele české Adastry, v níž bude definovat strategickou vizi firmy a vytvářet podmínky směřující k jejímu naplnění.

Jeho silnou manažerskou orientaci dokládá i rok 2008, kdy se O. Frydrych zasadil o vznik společnosti Adastra Business Consulting (ABC) jako samostatné firmy v rámci skupiny Adastra Group. Pod jeho vedením si tato konzultační firma zaměřená na management consulting vybudovala reputaci v oblasti risk managementu a marketingu, jejímž dokladem je i řada mezinárodních projektů (Rusko, Čína, Kazachstán a další země) pro klienty jako např. Home Credit, Komerční banka, Raiffeisen International či UniCredit Bank.

Svou profesní dráhu začínal O. Frydrych v oblasti technologií, několik let strávil v USA, kde pracoval pro společnosti Xerox a Kodak. Byl také jedním ze zakladatelů internetového startupu eProductivity. Postupně se stal uznávaným expertem v oblasti řízení a podnikání. Ondřej Frydrych získal titul MBA na Rochester Institute of Technology v USA. Relaxuje nejraději při golfu a sklence dobrého vína.