Obchodním ředitelem T-Mobilu bude Maximiliano Bellassai

25. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
Novým obchodním ředitelem společnosti T-Mobile Czech Republic se od 1. března 2021 stane Maximiliano Bellassai (43). Profesně jde o zkušeného vrcholového manažera s více než dvaceti lety praxe z bankovního a telekomunikačního sektoru.

Dosavadní obchodní ředitel Juraj Bóna zůstane do konce června 2021 poradcem představenstva společnosti.

Maximiliano zahájil svoji kariéru v bankovnictví a postupně se propracoval od juniorní pozice na pobočce až po obchodního ředitele paraguayské banky Sudameris (součást skupiny Abbeyfield Financial Holdings). V roce 2011 se rozhodl přejít do sektoru telekomunikací do společnosti Millicom, která provozuje telekomunikační operátory v řadě zemí pod značkou Tigo. Zde měl nejdříve na starosti korporátní zákazníky a následně se stal obchodním ředitelem Tigo v Paraguayi. V roce 2018 byl povýšen do pozice viceprezidenta pro obchod operátora Tigo v Kolumbiji.

„Měl jsem příležitost s Maximilianem v minulosti pracovat. Má za sebou unikátní mix zkušeností z retailu, péče o zákazníky, digitální oblasti i prodejů v segmentu B2B i B2C, a to jak v oblasti mobilních telefonů, tak i pevného internetu. Je profesionálem a leaderem orientovaným na výkon, kterému se na minulých pozicích vždy podařilo zajistit růst všech tří klíčových ukazatelů – zákaznické spokojenosti, finančních výsledků i spokojenosti zaměstnanců. A právě to je jeho mandát v T-Mobile. Jeho úkolem bude urychlit transformaci, kterou jsme již započali, přispět k digitalizaci celé země, dále zvyšovat spotřebu dat, pomáhat stále většímu počtu zákazníků stát se součástí gigabitové společnosti (tedy mít vysokorychlostní připojení zajišťující rychlost alespoň 1Gb/s) díky optice a 5G a podpořit digitální transformaci českých firem a podnikatelů pomocí moderních ICT řešení,“ uvedl José Perdomo Lorenzo, generální ředitel T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekomu.

Maxi (jak je Maximiliano běžně oslovován kolegy) vystudoval obchod na Katolické univerzitě v Asunciónu, kde následně dokončil i studium MBA. Na své alma mater následně mnoho let působil jako pedagog se zaměřením na management, strategii a leadership. Absolvoval také několik manažerských programů v USA (Harvard Business School, Stanford University Graduate School of Business) a Japonsku (AOTS). Maxi se do Prahy přestěhoval i se svojí ženou, třemi dětmi a dvěma psy. Je držitelem paraguayského a italského občanství a ve volném čase miluje sport (basketbal, stolní tenis nebo plavání).

Štítky: 
T-Mobile