Nový šéf služeb Helios Green na Slovensku

11. 8. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Nového vedoucího oddělení služeb Helios Green má od letošního léta Asseco Solutions na Slovensku. Stal se jím ing. Richard Dudáš (1977).
Richard Dudáš, vedoucí oddělení služeb Helios Green.

Richard Dudáš je absolventem Technické univerzity v Košicích, Fakulty elektrotechniky a informatiky, zaměření na průmyslové inženýrství. Jeho předchozí profesní zkušenosti se datují od roku 2002, kdy pracoval v SRN jako samostatný konzultant v oblasti webových portálů, komponentů pro webové aplikace a podobně. Poté nastoupil do společnosti Gruen Software AG, kde se posléze stal vedoucím bratislavské pobočky. Dalším působištěm Richarda Dudáše byla od roku 2007 společnost TTSM, kde působil jako vedoucí konzultant. Ke svým životním úspěchům řadí vývoj a integraci na míru postaveného ERP systému u velkého německého zákazníka a úpravu podnikového systému u více než padesáti malých a středně velkých zákazníků v SRN.

Richard Dudáš má již řadu let přítelkyni, s níž je zasnoubený. Říká: „Vysoko si cením rodinu a považujem ju za základ, ktorý človeku umožňuje sebarealizáciu. Je preto pre mňa veľmi dôležité, aby vzťahy v rodine fungovali na princípe vzájomnej dôvery, rešpektovania spoločných záujmov a úcty. Tieto princípy sa snažím prenášať aj do firemného života. Práca ma napĺňa, je dynamická a plná zmien. Mojím želaním a takisto mojou snahou je čo najviac upevniť pozíciu systému Helios Green na Slovensku a umožniť tak rast oddelenia do tej miery, aby sme vedeli pokryť všetky oblasti vlastnými silami.“

Mezi koníčky Richarda Dudáše patří novinky z oblasti vědy a techniky. Zajímá jej umělá inteligence, sémantické sítě a jejich aplikace. Také má v oblibě rychlá auta, mobilní telefony a hry. Jeho hlavním hobby, jak sám říká, jsou však jeho vztahy s lidmi.