Nový muž ve vedení společnosti Toshiba

9. 4. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Společnost Tohiba oznámila, že do funkce prezidenta a CEO společnosti byl jmenován pan Norio Sasaki.

Správní rada společnosti Toshiba Corporation nominovala pana Norio Sasakiho, zastupujícího jednatele a hlavního výkonného viceprezidenta společnosti Toshiba, na pozici zastupujícího jednatele a prezidenta a CEO této společnosti. Nový prezident vystřídá pana Atsutoshi Nishidu v červnu 2009 a jeho jmenování musí ještě schválit zasedání správní rady následující po řádné valné hromadě akcionářů.
Nominace odráží rozhodnutí správní rady akceptovat doporučení Nominačního výboru společnosti Toshiba, jenž se sešel dnes před jednáním správní rady.
Nominační výbor obdržel rezignaci od pana Nishidy, v níž jako svého nástupce doporučuje pana Sasakiho, a komplexně prozkoumal záznamy pana Sasakiho i jeho osobní kvality a důvody, které pan Nishida uvedl v jeho doporučení. Výbor se následně rozhodl nominovat pana Sasakiho jako kandidáta na volbu nového prezidenta a CEO společnosti Toshiba.
Souběžně s volbou nového prezidenta a CEO se pan Nishida koncem června stane předsedou správní rady společnosti Toshiba Corporation. Současný předseda, pan Tadashi Okamura, se stane poradcem správní rady.