Mistr Kawagoia ředitelem Sony Design Centra Europe

14. 8. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Jako symbol zahájení nové éry Sony Design společnost oznámila jmenování Takuya Kawagoi novým ředitelem Design Centre Europe (DCE). Kawagoia přichází do této funkce z Kreativního centra Sony v Tokiu a přináší s sebou bohaté designové zkušenosti.
Takuya Kawagoa, nový ředitel Design Centre Europe (DCE) Sony.

Převezme vedení DCE, bude zastávat stěžejní úlohu při směrování mladých kreativních talentů a bude naplňovat svoji vizi nového přístupu k Sony Design v Evropě.

‘Tak’ je významnou osobností v Sony Design od okamžiku, kdy se k ní v roce 1991 připojil. Jeho kvality v oblasti designu se projevily celosvětovým přijetím loga Sony Ericsson, které navrhnul. Ve své nové pozici v DCE se sídlem v Londýně bude ‘Tak’ pokračovat v předávání svých zkušeností a zahájí tak novou kapitolu v dlouhé historii designu společnosti Sony. Cílem jeho práce na nových projektech bude pozvednout Sony Design v Evropě na vyšší úroveň.

Svoji novou funkci ‘Tak’ komentoval takto: „Je to pro mne čest vést Evropské centrum designu na cestě, která byla pro Sony Design vytyčena jako nová éra. Společnost Sony má bohaté dědictví v této oblasti, včetně významných návrhů značky a výrobků. V DCE se budeme ze všech sil snažit na tento odkaz navázat a dosáhnout zásadních a kreativních výsledků pro naše zákazníky, aby se mohli těšit jak z našich technologií, tak i z našeho estetického designu.”

Společně s posunem zaměření na obecné zkušenosti zákazníků povede ‘Tak’ kreativní vývoj značky Sony v mnoha oblastech včetně návrhů obalů, vytváření designů příznivých pro životní prostředí až po velmi zajímavé využití značky v rámci sponzoringu.

Společnost Sony vybudovala síť designových center po celém světě, přičemž DCE je klíčovým článkem a jako takový musí projevit mimořádnou schopnost chápat místní potřeby a „ušít“ návrh výrobku přesně na míru regionálním trhům. Dnes DCE nepracuje jen pro evropský trh a nevytváří jen originální výrobky, jako je televize s designem „picture frame“ (rám obrazu), ale rovněž pracuje na globálních koncepcích ve spolupráci s centry v Tokiu i jinde na světě. DCE se nyní zaměřuje na dosažení vedoucího postavení v oblasti designu spotřební elektroniky, a to průzkumem evropského stylu chování a odborného pochopení trendů, s cílem nabídnout skutečně unikátní styl Sony.

Již celá desetiletí sbírá Sony Design řadu prestižních ocenění a poct za svoje výrobky, mezi něž patří Red Dot, iF design, Good Design, CES Innovations Design a Engineering Award. Takovo jmenování v Design Centre Europe je zásadním krokem k zachování tohoto trendu.