Milan Obertík se stal ředitelem nově vzniklé divize Konica Minolta Forxai Video Vision

29. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Konica Minolta)
Tuzemská Konica Minolta posiluje v oblasti kamerových řešení a zakládá specializované oddělení s názvem Forxai Video Vision. To se pod vedením Milana Obertíka zaměří na rozvoj aktivit zaměřených na využití průmyslových kamer a systémů umělé inteligence programovaných ve vývojovém centru Konica Minolta v Brně.

Důvodem vzniku nového oddělení je rostoucí zájem o chytrá kamerová řešení a další rozšiřování portfolia v této oblasti. Oddělení vzniklo vyčleněním z divize Video Solution Services, která se bude nadále věnovat kamerovým řešením zejména ve spojení s ochranou objektů a bezpečností práce. „Forxai Video Vision se zaměří konkrétně na využití kamer ve spojení s inteligentními videoanalytickými systémy, které se aktuálně etablují zejména v oblastech výroby a logistiky. Naši zákazníci se na nás obracejí jako na silného partnera s prověřenou globální značkou a vlastním vývojem softwarů přímo v ČR. V tomto kontextu jim proto chceme nabídnout i adekvátní péči v podobě specializovaného oddělení,“ řekl Milan Obertík, ředitel divize Forxai Video Vision Konica Minolta Business Solutions Czech.

Milan Obertík absolvoval v roce 2015 Vyšší odbornou školu a Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Plzni. Od té doby pracoval postupně v několika firmách se zaměřením na automatizaci a robotizaci výroby. Působil v marketingu a prodeji, specializoval se na segment průmyslových kamer. V českém zastoupení společnosti Konica Minolta zastával od roku 2023 pozici obchodního manažera.

Nové oddělení bude pod vedením Milana Obertíka zodpovědné za produkty využívající software Forxai zejména ke kontrole kvality a efektivity výroby. Prvním úkolem Milana Obertíka je vybudovat tým složený z obchodníků, techniků a business development manažerů. Následně se chce věnovat upevnění pozice Konica Minolta u stávajících zákazníků a dalšímu rozšiřování technologií využívající softwarovou platformu Forxai na českém a slovenském trhu.

Videoanalytický systém Forxai je vhodným doplněním k chytrým kamerám Mobotix, jež Konica Minolta dodává na trh od roku 2017 a od té doby jich ve více než 300 českých a slovenských podnicích nainstalovala přes 5 000. Kamerová řešení Mobotix jsou vlajkovou lodí segmentu IT služeb společnosti Konica Minolta, který se v současné době podíl na obratu společnosti již více než z jedné třetiny. Systém Forxai začal vznikat v brněnském vývojovém centru společnosti Konica Minolta v roce 2020 a od té doby je rozvíjen a instalován v různých modifikacích kamerových řešení určených pro zákazníky z celého světa.

Profilová karta firmy

Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s. r. o.

Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s. r. o.

Jsme vedoucí poskytovatel produktů, služeb, a řešení v oblasti tisku, dokumentů, a jejich zpracování. Zvláštní důraz klademe na celkové řešení tisku a správy oběhu dokumentů v kancelářském a produkčním prostředí.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Hanwha Vision: termální kamery TNM-C3620TDR/C3622TDR

21. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Společnost Hanwha Vision představila dvouspektrální radiometrické termokamery s umělou inteligencí, které jsou vhodné pro použití v oblasti ochrany perimetru, monitorování dopravy, výroby, průmyslových zařízení, datových center, solárních farem apod. Čtěte více

Axis představil nové modulární kamery s rozlišením Full HD pro diskrétní videodohled

8. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis Communications rozšířila své portfolio modulárních kamer o tři nové modely série AXIS P12, které jsou založené na konceptu optického senzoru odděleného od hlavní jednotky a jsou ideální pro různé diskrétní vnitřní aplikace. Díky jednotce hlubokého učení nyní navíc umožňují také pokročilou videoanalýzu přímo v zařízení. Čtěte více

100MEGA je distributorem systému TP-Link VIGI

12. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: 100MEGA Distribution)
Na konci května představila společnost TP-Link nový komplexní zabezpečovací metalický kamerový systém VIGI. Vstupuje tím do zcela jiného segmentu a jako svého distribučního partnera si pro tyto produkty vybrala také společnost 100MEGA Distribution. Čtěte více

TP-Link vstupuje do segmentu zabezpečení a ostrahy s kamerovým systémem VIGI

29. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link přichází na trh s komplexním metalickým dohledovým řešením vhodným zejména do firemního segmentu. Nabídka zahrnuje síťové kamery, síťové videorekordéry, switche, VMS a platformy pro správu. Na českém trhu budou produkty této značky dostupné u distributorů PCV Computers a ASM, se kterými TP-Link už několik let úspěšně spolupracuje. Čtěte více