Milan Bodlák technickým ředitelem v Enehano Solutions

10. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Enehano Solutions)
Novým technickým ředitelem společnosti Enehano Solutions, která se specializuje na digitální transformaci a automatizaci firem, se stal Milan Bodlák. Do nejužšího vedení společnosti přešel z pozice Head of Delivery. Jako CTO má odpovědnost za technologickou stránku projektů a jeho prioritou jsou i strategické cíle týkající se expanze po Evropě.

Tým spoluzakladatelů Jiřího Macha a Michala Pešky se za poslední rok rozšířil o třetinu a aktuálně čítá už přes 50 specialistů a konzultantů. Rychlý růst počtu zaměstnanců i projektů vyžaduje i postupné rozšiřování managementu firmy. Právě Milan Bodlák se stal nejnovějším členem úzkého vedení společnosti, která se od roku 2016 specializuje na digitalizaci obchodu, marketingu i zákaznického servisu firem skrze implementaci cloudové CRM platformy Salesforce.

Milan Bodlák je součástí společnosti Enehano Solutions téměř od jejího vzniku. Do firmy přišel z korporátního prostředí už v roce 2016 a postupně si v ní vyzkoušel hned několik pozic, když se přes vývojáře a analytika postupně dostal do role architekta a zároveň i do pozice Head of Delivery, kde měl na starosti dodávky projektů.

Jako nový CTO má Milan Bodlák na starosti všechny technologické kompetence a jejich strategický rozvoj. V oblasti „delivery“ jsou jeho prioritou strategické cíle týkající se expanze Enehano Solutions po Evropě, a to včetně participace na náboru a pohovorech. Na starost má také metodiku, procesy a nástroje spojené s dodávkami projektů a technologiemi. Vedle toho působí také jako solution architekt na projektech a vede v Enehano architektonickou skupinu.

„Milan byl pro nás na pozici technického ředitele jasnou a naprosto přirozenou volbou. Má pro tuto funkci ideální profesní zkušenosti, a hlavně potřebné vůdčí schopnosti. Jsem si jistý, že nám pomůže Enehano posunout zase o kus blíž našemu společnému cíli, kterým je vybudování globálního implementačního partnera Salesforce,“ vysvětlil Jiří Mach, CEO Enehano Solutions.     

Milan Bodlák je absolventem ČVUT, kde se v začátcích věnoval oboru Kybernetika a Robotika, později se však začal zabývat softwarovým inženýrstvím. Na pět let si „odskočil“ do DWH a BI světa, kterým se zabýval ve společnosti NN. Následně přešel do Vodafonu, kde nakouknul do vývoje datových skladů. A poté už se začal věnovat Salesforce, kde uplatňuje všechny nabrané zkušenosti, ať už z pohledu backend či frontend vývoje, nebo z databázového a datového světa.

„Kromě zkušeností mi ale korporát ukázal i spoustu bariér a málo prostoru něco reálně měnit. V Enehanu jsem naopak dostal hned od začátku možnost seberealizace a postupně i šanci změnit to, co mi v předchozích firmách vadilo. Individuální přístup ke každému ve firmě chci zachovat i v nové funkci, přestože rychle rosteme. Když jsou totiž spokojení lidé okolo mne a baví je to, co dělají, naplňuje to i mě,“ popsal Bodlák, který ve volném čase rád sportuje, je čerstvě ženatý a jeho snem je létání.

Podobné články

Eduard Gers, BDM v Enehano Solutions

Slovenskou expanzi Enehano Solutions řídí Eduard Gers

20. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Enehano Solutions)
Společnost Enehano Solutions, která se specializuje na digitální transformaci a automatizaci firem, posílil zkušený Eduard Gers. Jako senior business development manager má zodpovědnost především za expanzi společnosti na slovenský trh. Čtěte více

Zanedbaná digitalizace? Lidem nejvíc vadí zbytečné poplatky, spamy a návštěvy poboček

3. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Enehano Solutions)
Za poslední rok udělala řada firem v digitalizaci a automatizaci svých služeb velký pokrok, přesto má většina z nich v této oblasti rezervy, které mají negativní vliv na jejich zákazníky. Z negativních důsledků zanedbané digitalizace nebo automatizace vadí lidem nejvíce poplatky za převod mezi účty, spamové e-maily, zbytečné návštěvy poboček a poplatky při platbách kartou. Čtěte více

Které technologické inovace Češi vyhlížejí?

24. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Enehano Solutions)
Přestože poslední rok výrazně zrychlil digitalizaci a automatizaci služeb poskytovaných tuzemskými firmami zákazníkům, za hranicemi jsou pořád v mnoha ohledech o kus dál. Která z ve světě již běžně fungujících řešení by Češi uvítali nejvíce? Čtěte více

Jaroslav Havrda novým šéfem obchodu v Enehano Solutions

14. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Enehano Solutions)
Česká technologická společnost Enehano Solutions získala do svých řad zkušeného Jaroslava Havrdu. Obchodník a manažer, který strávil například 15 let v IBM, nastoupil jako nový enterprise sales director. Z dynamické mladé firmy chce pomoci vybudovat jedničku na Salesforce v Česku a rozšířit její služby hlavně na telekomunikační trh. Čtěte více