Eset: Righard Zwienenberg

24. 2. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Eset)
Členem týmu technologické divize společnosti Eset se stal Righard J. Zwienenberg. V antivirovém průmyslu jde o celosvětově známou osobnost. Spolu s dalšími technologickými experty bude jako výzkumník pracovat v bratislavském sídle společnosti Eset a také v Nizozemsku, odkud pochází.
Righard Zwienenberg, člen technologické divize ve společnosti Eset

Righard Zwienenberg začal počítačové viry zkoumat v roce 1988, poté, co na jednom ze systémů Technické univerzity v Delftu našel škodlivý kód. Od té doby se věnuje studiu počítačových virů a způsobům jejich detekce.

V roce 1995 začal Zwienenberg  pracovat v oddělení výzkumu a vývoje společnosti ESaSS BV – vývojářů antivirové firmy ThunderBYTE. V roce 1998 společnost koupila firma Norman Data Defense Systems, díky čemuž se Zwienenberg stal jedním z vývojářů antivirových aplikací Norman Virus Control. V roce 2005 převzal ve firmě křeslo ředitele pro výzkum. Poté, co byla založena organizace AMTSO (Anti Malware Testing Standards Organization), byl zvolen jejím prezidentem. Nyní bude v této organizaci zastupovat Eset.

Momentálně působí Zwienenberg jako viceprezident Avaru (Association of anti Virus Asia Researchers) a je také členem organizace WildList, která se zabývá výzkumem počítačových virů, které se volně šíří mezi uživateli (tzv. In the Wild viry).

Kromě toho je Zwienenberg od roku 1991 členem Caro (Computer Antivirus Research Organization). Mezi jeho koníčky nepatří jen studium škodlivých kódů, ale i techniky šifrování a obecně oblast bezpečnosti. Před několika lety se opět začal věnovat magii a hře na bicí. Uvažuje proto o vstupu do rockové skupiny Esetu s názvem Lost Clusters. Jejími členy jsou i Miroslav Trnka a Richard Marko.

„Jsem rád, že přicházím do tak technologicky orientované firmy, jako je Eset. Od vzniku antivirového průmyslu je totiž jedním z jeho lídrů. Těším se na práci s lidmi z Esetu a na nové výzvy, které přinese následující desetiletí,” řekl Righard Zwienenberg.

„První počítačový virus jsem analyzoval v roce 1987, jen o rok později se s prvním virem setkal Righard. Po více než dvou desetiletích v antivirovém průmyslu je Righard jeho velkou hvězdou, určitě bude skvělým členem našeho týmu,” řekl Miroslav Trnka, spoluzakladatel společnosti Eset, která letos slaví dvacáté výročí od svého vzniku. „Righardovy zkušenosti se doplňují s jeho inovativním myšlením,“ dodal generální ředitel Esetu Richard Marko.

Štítky: 

Podobné články

ESET rozšířil ochranu firem o Endpoint Antivirus pro Linux

24. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
ESET vydal novou verzi produktu Endpoint Antivirus pro zabezpečení koncových stanic s operačním systémem Linux. Firmy tak mohou udržovat zabezpečení bez ohledu na to, jaký operační systém využívají. Novinka doplnila nabídku produktů pro firemní zákazníky, která zahrnuje řešení pro operační systémy MacOS a Windows. Čtěte více

Malware Danger vévodil listopadovým hrozbám

14. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Eset)
Více než polovinu všech počítačových hrozeb v České republice v listopadu představoval škodlivý kód Danger, který se šíří prostřednictvím příloh e-mailů. Podle průzkumu společnosti Eset však v listopadu jeho podíl na celkových IT hrozbách dosáhl hodnoty 54,91 %, tedy téměř o 20 % více než v říjnu. Čtěte více

Eset představil v Bratislavě aktuální bezpečnostní hrozby i nové produkty

9. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: DCD Publishing a Eset)
Společnost Eset uspořádala v Bratislavě představení nové řady produktů, spojené s blokem přednášek na nejnovější bezpečnostní témata. Čtěte více

Danger zůstává v Česku hrozbou č. 1

7. 10. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Eset)
Téměř polovinu všech detekcí škodlivých kódů naměřených v září v České republice tvořil malware Danger. Podíl nebezpečného kódu, který se šíří prostřednictvím příloh e-mailových zpráv, oproti srpnu vzrostl na víc než 47 %. Čtěte více