Eliška Jirovská posílila vedení české technologické společnosti Monet+

14. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Monet+)
Ředitelkou divize Electronic Payments české technologické společnosti Monet+ zaměřené na bezpečnost a elektronické platby se stala Eliška Jirovská. Ta posledních patnáct let pracovala na vedoucích pozicích v globálních IT firmách VMware, Oracle a IBM.

Líbí se mi, že Monet+ má i díky své centrále ve Zlíně velmi stabilní tým expertů, z nichž je většina s firmou spojena více než deset let. Stejně tak je pro mě i pro tuto společnost výhoda, že její produkty nejsou v konkurenčním vztahu k těm, za jejichž prodej jsem byla odpovědná dříve. Spíš je doplňují. Mým strategickým cílem je upevňování pozice Monet+ coby technologického lídra a spolehlivého obchodního partnera v oblasti elektronických plateb a bezpečnosti, a to jak na našem trhu, tak v zahraničí, kde už firma úspěšně působí,“ okomentovala svůj nástup do firmy Eliška Jirovská.

Společnost Monet+ se od roku 1996 specializuje na bezpečnou identitu a elektronické platby. Sídlí ve Zlíně, kde má více než dvě stě vývojářů a dalších odborníků. Ti se opírají o dlouhodobě budované znalosti aplikované kryptografie, na jejichž základě vytvářejí vysoce spolehlivá řešení zejména v oblasti financí, e-governmentu, dopravy, zdravotnictví nebo v akademické sféře. Podíleli se například na bezpečném on-line bankovnictví největších českých bank nebo na mobilních platbách za jízdné v MHD několika českých měst.

Jsme ve fázi růstu a generační obměny vedení a velmi nás těší, že na možnost pracovat v našem týmu pozitivně reagovaly desítky velmi zkušených odborníků. Eliška nás zaujala nejen svou profesní drahou a referencemi, ale také upřímnou a otevřenou komunikací a velkou energií a odhodláním pro start nové etapy. Pevně věřím, že je to ta správná posila pro divizi elektronických plateb i celou společnost v cestě za další expanzí,“ konstatoval Jan Vavrys, ředitel Monet+.

Společnost Monet+ má hlavní centrálu ve Zlíně a pobočky v Brně, Ostravě, Olomouci, Praze, Přerově a Vsetíně. V roce 2020 měla tržby 390 milionů korun a doposud uskutečnila projekty pro více než sto třicet zákazníků z osmi zemí.