Eduard Palíšek nahradí Pavla Kafku ve vedení Siemensu

28. 7. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Siemens obměňuje vedení skupiny Siemens v ČR. Po úspěšných patnácti letech odejde ke konci kalendářního roku Pavel Kafka z pozice Country CEO (reprezentant společnosti Siemens) a generálního ředitele Siemens, s.r.o. Nahradí jej Eduard Palíšek.
Eduard Palíšek se stane budoucím ředitelem Siemens v ČR.

„Pavel Kafka úspěšně provedl českou skupinu Siemens mnoha obtížnými obdobími. Pod jeho vedením se Siemens v České republice stal jednou z největších tuzemských firem. Český Siemens je jedním z největších domácích exportérů i zaměstnavatelů. Patnáctileté působení Pavla Kafky lze jednoznačně hodnotit jako velmi úspěšné,“ říká Brigitte Ederer, která je zodpovědná za aktivity koncernu Siemens v regionu CEE (střední a východní Evropy).

Eduard Palíšek od roku 1996 vede závod Siemens Industrial Turbomachinery v Brně.

1. ledna 2010 převezme pozici Country CEO a generálního ředitele Siemens, s.r.o., Eduard Palíšek, dosavadní ředitel brněnského závodu Siemens Industrial Turbomachinery, který vede od roku 1996. Vedle pozice v brněnském závodě je také celosvětově zodpovědný za strategické plánování, akvizice a rozvoj obchodních aktivit v oblasti parních turbín. „Česká republika je pro Siemens strategickou zemí díky dlouhé tradici a špičkovým odborníkům. Moderní technologie, které našim zákazníkům nabízíme, jsou důkazem toho, že lze spojit i takové zdánlivě protichůdné vlastnosti, jakými jsou vysoká účinnost, bezkonkurenční spolehlivost a šetrnost k životnímu prostředí. Vážím si toho, že mohu vést firmu, pro kterou jsou neustálé inovace cestou k naplnění jejích vizí,“ řekl Eduard Palíšek.