Editel: Tibor Šata a Jan Mrvík

21. 1. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Editel)
Hned dvě personální změny provedla na začátku letošního roku společnost Editel. Dosavadní generální ředitel společností Editel CZ a Editel HU Tibor Šata byl jmenován do funkce ředitele pro mezinárodní operace a rozšířil tím svou dosavadní manažerskou odpovědnost. Jan Mrvík, dosavadní obchodní a marketingový ředitel Editel CZ, se pak přesunul na pozici výkonného ředitele společnosti.
Zleva Jan Mrvík a Tibor Šata

Dosavadní generální ředitel společností Editel CZ a Editel HU Tibor Šata byl jmenován do funkce ředitele pro mezinárodní operace a rozšířil tím svou dosavadní manažerskou odpovědnost. Kromě řízení současných aktivit v České republice a v Maďarsku se Tibor nově soustředí především na rozvoj Editelu v regionu střední Evropy. Mimo výše zmíněných zemí to bude například také Polsko, Bulharsko, Slovinsko a Chorvatsko.

Profesní kariéru zahájil Tibor Šata v roce 1997 v HSBC Bank v Praze, kde se zabýval převážně oblastí bankovních operací. Od roku 2000 působil osm let ve společnosti Euronet Worldwide v různých manažerských rolích a načerpal tak rozsáhlé znalosti v oblasti elektronických finančních transakcí. V letech 2006 - 2007 studoval na Katz Graduate School of Business, University of Pittsburgh, kde získal titul MBA. Od roku 2008 je generálním ředitelem společností Editel CZ a Editel HU.

Tibor Šata ke svému jmenování řekl: „Moc si vážím toho, že jsem v posledních šesti letech měl možnost podílet se na zásadních strategických změnách, kterými Editel prošel v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Jsou to nesmírně cenné zkušenosti do budoucna, které budu v nejbližším období zúročovat především u strategického rozvoje společnosti na nových trzích střední a východní Evropy. Jsem rád, že mi vedení naší mateřské společnosti Editel AT dalo příležitost pro další rozvoj v tomto širším mezinárodním měřítku. Je to bezesporu významný milník a také velká profesní a osobní výzva, na kterou se moc těším.“

Jan Mrvík, dosavadní obchodní a marketingový ředitel Editel CZ, se přesunul na pozici výkonného ředitele společnosti. Stávající kompetence pokrývající rozvoj obchodu, marketingu a spolupráce s partnery nově rozšíří o provádění strategie společnosti na českém trhu, řízení interních a externích operací, management dodávek projektů a služeb, včetně servisního centra. Ve své pozici bude reportovat generálnímu řediteli Editel CZ.

Jan Mrvík působí v oblasti IT od roku 1997, kdy zahájil profesní kariéru ve společnosti Pike Electronic, zabývající se vývojem a implementacemi řídícího software pro válcovny plechu a železa. Na své pozici byl pověřen realizací projektů jak v evropských, tak i mimoevropských destinacích, jakými jsou například Brazílie nebo Čína. Ze společnosti Tieto Czech, kde pracoval od roku 2011, přešel koncem roku 2013 do společnosti Editel CZ na pozici manažera zodpovědného za rozvoj nových obchodních segmentů. Jan Mrvík má profesní zkušenosti z obchodních a manažerských pozic v mezinárodních firmách zabývajících se IT projekty a dodávkami IT řešení.

„Editel již 20 let rozvíjí elektronickou komunikaci v České republice a mnoho let je předním poskytovatelem EDI na tuzemském trhu. Tuto vedoucí pozici je nutno nadále nejen udržovat, ale i rozvíjet – od vedoucího hráče se vždy očekává víc. Být první zavazuje. Poskytování špičkových a profesionálních služeb je standardem, navíc je ale potřeba pracovat s vizemi, definovat a zavádět nové trendy, nikoliv se jen přizpůsobovat aktuální situaci na trhu. Tohle vnímám jako úkol skutečného leadera. Najít nebo prošlápnout cestu tudy, kudy dosud žádná nevedla, nebo ji zatím nikdo neobjevil, neviděl… Rád bych se proto primárně zaměřil na rozšíření záběru společnosti do nových, pro EDI méně tradičních oblastí, jako je například fashion či farmacie. V Editelu je skutečně výjimečný kolektiv schopných, zkušených a pracovitých lidí. Věřím tedy, že ve spolupráci s tímto týmem budou mé záměry a představy uskutečněny a velmi se na to těším,“ řekl Jan Mrvík.

Štítky: 

Podobné články

Editel oslavil 20 let od svého založení

13. 10. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Editel)
Společnost Editel letos slaví dvacáté výročí od svého založení a při této příležitosti uspořádala společenské setkání svých zákazníků, partnerů a zaměstnanců v Centru současného umění DOX. Čtěte více
Jan Molnár, posila obchodního týmu společnosti Editel

Editel: Jan Molnár

2. 10. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Editel)
Obchodní tým společnosti Editel posílil Jan Molnár. Mezi jeho úkoly patří péče o stávající zákazníky, získávání nových obchodních příležitostí i rozšiřování komunity EDI uživatelů. Čtěte více