Digitaleurope uvedla Rainera Fuehrese do správní rady

12. 10. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Digitaleurope je přední evropská asociace pro digitální technologie, která se angažuje v důležitých oblastech jako jsou ekologie (věnuje se změnám klimatu), globální ekonomice (předpokládá, že ICT bude hrát klíčovou roli při oživení ekonomiky).
Rainer Fuehres, evropský ředitel divize CCI společnosti Canon.

Digataleurope – dříve EICTA – je přední evropskou asociací pro digitální technologie v Evropě. Sdružuje přes 60 společností a 40 dalších asociací z 28 evropských zemí. Celkem tak Digitaleurope reprezentuje přes 10 000 evropských podniků s více než dvěma milióny zaměstnanců a obratem přes 1 000 miliard EUR.

Rainer je nejnovějším jmenovaným členem správní rady Digitaleurope, kde bude působit dva roky, do května 2011. Kromě zástupců společnosti Canon zasedají v radě v současnosti představitelé firem Alcatel-Lucent, Ericsson, HP, Panasonic, Philips, SAP, Siemens a Sony. Celé radě nyní předsedá Nokia.

Rainer má bohaté zkušenosti z ICT sektoru, včetně více než šestnáctiletého působení u Canonu. Bude tedy pro Digitaleurope velkým přínosem, a to obzvláště v dnešních nejistých časech.

Digitaleurope se podílí na úspěchu našeho odvětví především v takových důležitých oblastech jako jsou ekologie (kde se věnuje změnám klimatu), globální ekonomika (kde se předpokládá, že ICT bude hrát klíčovou roli při oživení ekonomiky) a reforma evropských zásad a zákonů v oblasti intelektuálního vlastnictví (řešení autorských poplatků).