David Goeckeler výkonným ředitelem Western Digital

10. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Společnost Western Digital jmenoval nového výkonného ředitele a člena představenstva. Je jím David Goeckeler, který se funkce ujal 9. března 2020. David Goeckeler dosud zastával pozici viceprezidenta a generálního manažera společnosti Cisco. Goeckeler nahradí Steva Milligana, který odejde do penze.

David Goeckeler byl dosud výkonným viceprezidentem a generálním manažerem společnosti Cisco se zodpovědností za obchod v segmentu počítačových sítí a bezpečnostních systémů v hodnotě 34 miliard USD. Vedl globální tým více než 25 000 inženýrů a programátorů, byl zodpovědný za strategii rozvoje segmentu počítačových sítí a bezpečnostních systémů, rozšiřování trhů, včetně rozvoje obchodních aktivit s rostoucím portfoliem produktů a strategických akvizic. Goeckeler je zkušený manažer, s devatenáctiletou prací pro Cisco, kde se podílel na definici a rozvoji toho, co je dnes považováno za nejlepší produktové a technologické portfolio v historii společnosti Cisco.

Goeckeler je držitelem bakalářského titulu z informatiky a matematiky (University of Missouri, Columbia), magisterského titulu z informatiky (University of Illinois) a dvou magisterských titulů z ekonomiky a řízení (Columbia University a University of California, Berkeley). V roce 2012 obdržel ocenění Frost and Sullivan’s Excellence Award.

Jak bylo oznámeno dříve, Steve Milligan pro zajištění bezproblémového předání funkcí zůstane ve vedení společnosti v poradní roli až do září roku 2020.

Štítky: