Atos: Martin Sůra

9. 6. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Atos)
Společnost Atos IT Solutions and Services změnila v České republice a na Slovensku generálního ředitele. Pro oba trhy se jím stal Martin Sůra. V čele společnosti po třech letech vystřídal dosavadního ředitele Emila Fitoše.

Dosavadní ředitel Emil Fitoš nadále zůstává členem vedení a jako exekutivní sponzor má na starosti klíčové zákazníky, rozvoj strategických oblastí byznysu a koordinaci výzkumných a inovačních projektů.

„Ve spolupráci s bývalým generálním ředitelem Emilem Fitošem převezmu v průběhu následujících dní postupně jeho agendu, tak aby byla zabezpečená co největší kontinuita v rozpracovaných projektech a iniciativách,“ řekl nový generální ředitel Atosu Martin Sůra, a dodal: „ve své pozici se plánuji soustředit na rozvoj klíčového byznysu společnosti. Mou ambicí je posilnit postavení společnosti Atos v České republice a na Slovensku tak, aby se stala jednoznačným lídrem v poskytování IT služeb a řešení, a to jak pro soukromý tak pro veřejný sektor,“ dodal Sůra.

Svou kariéru začal Martin Sůra v IBM, kde čtyři roky působil v obchodě. Dalších 19 let pracoval ve společnosti Hewlett-Pckard Slovakia, kam v roce 1998 nastoupil jako první zaměstnanec slovenského obchodního zastoupení pro enterprise business. Tři roky působil jako district manager pro veřejnou správu na Slovensku. V letech 2006-2009 zastával několik obchodních a manažerských pozic v regionu střední a východní Evropy, Blízkého východu a Afriky. V roce 2009 řídil obchodní rozvoj a růst pro podnikové služby na slovenském trhu jako country sales lead enterprise services a od roku 2010 působil Martin Sůra na Slovensku ve funkci country director pro enterprise services. V roce 2013 byl jmenován generálním ředitelem společnosti HP a zároveň se stal i ředitelem divize Enterprise Group.

Štítky: 

Podobné články

Portál společnosti Atos vás připraví na digitální transformaci i jednotný evropský digitální trh

25. 11. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Atos)
Informační a vzdělávací portál www.digitalnitransformace.cz má za cíl pomoci firmám a organizacím najít řešení, která jim umožní zvládat zpracování rostoucích objemů dat a informací a implementovat Čtěte více

Atos a EMC posilují strategické partnerství

6. 3. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: EMC)
Společnosti Atos a EMC posilují strategickou alianci, kterou založily společně s firmou VMware v roce 2012 pod značkou Canopy. Ta je dodavatelem komplexních služeb v oblasti cloud computing a v roce Čtěte více