Alain Lejeune, stojící za novodobými Alcately a BlackBerry, posílil výrobce telefonů Nokia

13. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HMD Global)
Alain Lejeune se stal novou posilou vedení společnosti HMD Global, výrobce telefonů Nokia. Z pozice Global Leader of Operations má na starosti směřování společnosti a rozšiřování produktů a služeb. Do HMD Global přišel z firmy OneWeb, kde se věnoval strategickým operacím.

Před angažmá ve společnosti OneWeb spolupracoval se skupinou TCL Group, která akvizicí získala mobilní divizi Alcatel. Šlo o jednu z prvních mezinárodních akvizic čínskou společností v tomto odvětví. Úspěšně vedl integraci a také řídil společnost v oblasti výzkumu, vývoje a vytváření nových produktů. Alain byl zodpovědný také za získávání licenčních práv od kanadské společnosti BlackBerry. Po úspěšné akvizici této společnosti se stal prezidentem obchodní divize BlackBerry Mobile, která nově spadala pod společnost TCL a znovu uvedl na trh chytré telefony značky BlackBerry s puncem prémiových zařízení.

Alain Lejeune je zodpovědný za dohled nad veškerými aktivitami společnosti HMD Global v oblasti inženýrství a řízení distribuce. Jeho přímým nadřízeným je CEO společnosti Florian Seiche.

„Jsem nadšený, že mohu přijmout novou výzvu ve společnosti HMD Global, která stojí za telefony Nokia. Za 25 let práce v mobilním průmyslu jsem byl svědkem obrovských změn fungování společností. Potřeba rychle se přizpůsobit a rychle jednat nebyla nikdy tak důležitá, jako je tomu dnes. Společnosti se navíc musí přizpůsobit současné problematice, kterou je COVID-19. Startup, jakým je HMD Global, vyžaduje vytrvalou strategii pro udržení rovnováhy a těší mě, že mohu pomoci této společnosti udržet dynamiku a určit další směřování. Telefony Nokia se mohou pyšnit velkou oblibou a stále se rozrůstající základnou fanoušků. Proto je důležité i nadále poskytovat zákazníkům vysokou úroveň kvality a inovace v oblasti cenově dostupných telefonů,“ uvedl Alain Lejeune.

Florian Seiche, CEO společnosti HMD Global, dodal: „S potěšením mohu oznámit, že se Alain stává součástí našeho týmu. Alain si s sebou přináší letité zkušenosti a znalosti z mobilního průmyslu. To je důvod, proč jsem přesvědčen, že jeho práce bude mít obrovský vliv na naši budoucnost. Alain bude mít klíčovou roli v novém směřování společnosti a rozšiřování našich produktů a služeb. Jeho jmenování posílí náš vedoucí tým a nemohu se dočkat, až budu svědkem jeho vlivu na naše podnikání.“

Štítky: 
HMD Global, Nokia

Podobné články

Smartphony značky Nokia zahájí prodej exkluzivně u vybraných partnerů

3. 5. 2017. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: HMD Global)
Společnost HMD Global, která je novým domovem mobilních telefonů Nokia, oznámila exkluzivní partnerství s mobilním operátorem O2 a prodejci Mall.cz, CZC.cz a Datart. Již brzy tito partneři zahájí prodej kompletního nového portfolia chytrých mobilních telefonů Nokia v České republice. Čtěte více