Zyxel SecuReporter zjednodušuje monitoring sítí

31. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Společnost Zyxel představila nové funkce ve své cloudové analytické službě SecuReporter, která je poskytována k ATP firewallům Zyxel a od října 2019 bude jako roční licence k dispozici i pro všechny USG brány této značky. Nově integrované funkce posilují analytiku a reporting služby SecuReporter, aby uživatelé mohli lépe reagovat na případné hrozby.

Vzhledem ke stále rostoucí důmyslnosti kybernetických hrozeb není pro zmíněné organizace a poskytovatele vůbec snadné udržet si kontrolu nad riziky, která narušují spolehlivé fungování jejich sítí. Hlavní překážkou, která malým a středně velkým organizacím ztěžuje identifikaci a správu hrozeb, bývá nedostatek času a zkušeností. Chybějící čas a zdroje pak trápí i poskytovatele řízených služeb, kteří mívají na starost ochranu velkého počtu sítí.

SecuReporter od společnosti Zyxel je cloudová služba, která shromažďuje a koreluje údaje o hrozbách a poskytuje komplexní analytiku a reporting o kybernetické bezpečnosti. Bezpečnostní informace jsou prezentovány formou přehledných a srozumitelných grafů a tabulek.

Přesné informace pro přijetí vhodných opatření

Nově integrované funkce posilují analytiku a reporting služby SecuReporter, aby uživatelé mohli lépe reagovat na případné hrozby. Základ pro komplexní analýzu hrozeb představují technologie sandboxing, filtrování botnetů a analytika reputace IP adres. Díky posílené funkcionalitě služby SecuReporter může uživatel snadno generovat forenzní zprávy, identifikovat botnety, odhalit napadeného interního hostitele a určit hrozby útočící na jeho síť.

Řídicí panel pro dokonalý přehled o hrozbách

Intuitivní řídicí panel a funkcionalita pro komplexní reporting kombinují bezpečnostní informace a automatickou korelaci dat s analytikou provozu v reálném čase. Reporty lze přizpůsobit osobním preferencím a generovat dle potřeby nebo v pravidelných denních, týdenních či měsíčních intervalech. Uživatel může dle svých potřeb generovat analýzy s různými úrovněmi podrobností. SecuReporter umožňuje následující zobrazení: organizační pohled, který poskytuje komplexní analýzu hrozeb a report za celou organizaci nebo skupinu organizací, mapový pohled, který pro snadné vyhledání a identifikaci zobrazuje všechna připojená zařízení na mapě, a mapu hrozeb, která znázorňuje lokality, frekvenci a čas výskytu hrozeb.

Službu SecuReporter lze přizpůsobit individuálním potřebám organizace. Za zmínku stojí například možnost nastavení upozornění podle různých prahových hodnot a podmínek. Poskytovatelé řízených služeb mohou reporty o zabezpečení sítě přizpůsobit individuálnímu zákazníkovi, např. vložením jeho loga nebo kontaktních údajů.

Vzhledem ke svému enormnímu počtu a důmyslnosti představují externí hrozby noční můru pro mnohé organizace a jejich sítě. Naše pokročilá analytická služba SecuReporter organizacím pomáhá rizika a hrozby, jimž čelí jejich sítě, snadno odhalit,“ poznamenal Martin Bratičák, regional director CEE v Zyxelu.

SecuReporter je kompatibilní s firewally ATP a USG, které používají nový firmware ZLD4.35.

Video : 

Podobné články

Hackeři zneužívají pro maskování phishingových útoků veřejné cloudy

4. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Kyberbezpečnostní společnost Check Point varuje před novým trendem. Hackeři zneužívají pro maskování phishingových útoků Google Cloud Platform (GCP). Pomocí pokročilých funkcí v oblíbeném cloudovém úložišti mohou lépe maskovat škodlivé aktivity a oklamat uživatele, který by jinak u podezřelé domény nebo webové stránky bez certifikátu HTTPS zpozorněl. Čtěte více

Novinky z konference Microsoft Inspire 2020

3. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Již 17. ročník konference Microsoft Inspire se letos poprvé uskutečnil zcela online. Jako každý rok i letos byla konference skvělou příležitostí pro partnery Microsoftu, spojit se s ostatními, ohlédnout se za uplynulým rokem a současně se i podívat na budoucí trendy. Čtěte více

Canon připravuje podporu univerzálního cloudového tisku od Microsoftu

30. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Digitální transformace stoupá na žebříčku firemní agendy čím dál výše. Canon ve spolupráci s dceřinou společností NT-ware proto připravuje podporu služby Universal Print od Microsoftu, která představuje holistické cloudové řešení pro firemní tisk. Řešení bude integrováno přímo do firmwaru multifunkcí Canon. Čtěte více

HP přichází s modernizovanou nabídkou cloudových služeb a řešení pro tisk

28. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
HP využívá výhod cloudu k tomu, aby svým zákazníkům poskytlo personalizované služby a inteligentní řešení, navržená dle konkrétních požadavků. Ty pomohou zefektivnit a automatizovat příslušné procesy, a umožní tak IT oddělením soustředit se na hlavní strategické priority. Čtěte více