Zyxel SecuReporter zjednodušuje monitoring sítí

31. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Společnost Zyxel představila nové funkce ve své cloudové analytické službě SecuReporter, která je poskytována k ATP firewallům Zyxel a od října 2019 bude jako roční licence k dispozici i pro všechny USG brány této značky. Nově integrované funkce posilují analytiku a reporting služby SecuReporter, aby uživatelé mohli lépe reagovat na případné hrozby.

Vzhledem ke stále rostoucí důmyslnosti kybernetických hrozeb není pro zmíněné organizace a poskytovatele vůbec snadné udržet si kontrolu nad riziky, která narušují spolehlivé fungování jejich sítí. Hlavní překážkou, která malým a středně velkým organizacím ztěžuje identifikaci a správu hrozeb, bývá nedostatek času a zkušeností. Chybějící čas a zdroje pak trápí i poskytovatele řízených služeb, kteří mívají na starost ochranu velkého počtu sítí.

SecuReporter od společnosti Zyxel je cloudová služba, která shromažďuje a koreluje údaje o hrozbách a poskytuje komplexní analytiku a reporting o kybernetické bezpečnosti. Bezpečnostní informace jsou prezentovány formou přehledných a srozumitelných grafů a tabulek.

Přesné informace pro přijetí vhodných opatření

Nově integrované funkce posilují analytiku a reporting služby SecuReporter, aby uživatelé mohli lépe reagovat na případné hrozby. Základ pro komplexní analýzu hrozeb představují technologie sandboxing, filtrování botnetů a analytika reputace IP adres. Díky posílené funkcionalitě služby SecuReporter může uživatel snadno generovat forenzní zprávy, identifikovat botnety, odhalit napadeného interního hostitele a určit hrozby útočící na jeho síť.

Řídicí panel pro dokonalý přehled o hrozbách

Intuitivní řídicí panel a funkcionalita pro komplexní reporting kombinují bezpečnostní informace a automatickou korelaci dat s analytikou provozu v reálném čase. Reporty lze přizpůsobit osobním preferencím a generovat dle potřeby nebo v pravidelných denních, týdenních či měsíčních intervalech. Uživatel může dle svých potřeb generovat analýzy s různými úrovněmi podrobností. SecuReporter umožňuje následující zobrazení: organizační pohled, který poskytuje komplexní analýzu hrozeb a report za celou organizaci nebo skupinu organizací, mapový pohled, který pro snadné vyhledání a identifikaci zobrazuje všechna připojená zařízení na mapě, a mapu hrozeb, která znázorňuje lokality, frekvenci a čas výskytu hrozeb.

Službu SecuReporter lze přizpůsobit individuálním potřebám organizace. Za zmínku stojí například možnost nastavení upozornění podle různých prahových hodnot a podmínek. Poskytovatelé řízených služeb mohou reporty o zabezpečení sítě přizpůsobit individuálnímu zákazníkovi, např. vložením jeho loga nebo kontaktních údajů.

Vzhledem ke svému enormnímu počtu a důmyslnosti představují externí hrozby noční můru pro mnohé organizace a jejich sítě. Naše pokročilá analytická služba SecuReporter organizacím pomáhá rizika a hrozby, jimž čelí jejich sítě, snadno odhalit,“ poznamenal Martin Bratičák, regional director CEE v Zyxelu.

SecuReporter je kompatibilní s firewally ATP a USG, které používají nový firmware ZLD4.35.

Video : 

Podobné články

Acronis RoadShow 2019

12. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Acronis uspořádala spolu se svým lokálním distributorem Zebra systems partnerskou roadshow, se kterou postupně navštívila Ostravu, Bratislavu a Prahu. A jak je dobrým zvykem, účastníci i tentokrát odcházeli s řadou informací ohledně produktových novinek i trendů z oblasti počítačové bezpečnosti. Čtěte více

Microsoft představil novinky z konference Ignite 2019

8. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Na konferenci Ignite 2019 představila společnost Microsoft širokou škálu nástrojů a služeb, které společnostem a jednotlivcům pomohou lépe využívat data, zaměstnancům firem pomohou rychle získat expertízu a využít klíčových nástrojů Azure bez ohledu na to, jakého poskytovatele cloudových služeb mají. Čtěte více

Trend Micro posiluje svoji pozici v oblasti cloudové bezpečnosti

29. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Trend Micro)
Společnost Trend Micro koupila poskytovatele CSPM řešení (nástroje zaměřené na problematiku chyb v bezpečnostních nastaveních cloudů) Cloud Conformity. Akvizice rozšiřuje spektrum cloudových služeb, které může Trend Micro ochránit a u kterých může vyřešit často přehlížené bezpečnostní problémy způsobené nesprávnou konfigurací cloudové infrastruktury. Čtěte více

DXC Technology rozšiřuje „cloudové“ partnerství s Microsoftem

22. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DXC Technology)
Zájem o přechod k infrastruktuře na platformě Microsoft Azure ve firmách roste. Díky prohloubení spolupráce s firmou Microsoft mohla společnost DXC Technology připravit novou Microsoft Azure Digital Transformation Practice, jejíž využití zajistí plynulejší, efektivnější a agilnější migraci z on-premise na Microsoft Azure. Čtěte více