Zyxel rozšířil portfolio cloudových produktů Nebula o šest přístupových bodů

27. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Zyxel představil nejnovější verzi svého síťového řešení Nebula, které organizacím umožňuje využívat potenciál cloudu. Díky lepším funkcím a rostoucímu portfoliu kompatibilních zařízení rozšiřuje Nebula okruh zákazníků, jejichž infrastrukturu může ideálně rozšířit.

Klíčovými novinkami právě představené verze jsou:

  • Wireless health monitor, který automaticky analyzuje a optimalizuje výkon připojených přístupových bodů,
  • Facebook WiFi pro organizace, které se chtějí pomocí sociální sítě spojit se svými uživateli z řad hostů a těžit z nových marketingových možností.

Bezdrátový monitoring stavu Wi-Fi na platformě Nebula překonává funkce konkurenčních řešení, které se v této oblasti většinou omezují na shrnutí základních informací o přístupovém bodu. „Administrátorům sice pomůže informace o tom, že přístupový bod má potíže, ale základní problém a příčinu to nevyřeší. A právě v tom tkví nedostatek některých konkurenčních cloudových služeb,“ vysvětlil Martin Bratičák, regional director CEE. „Monitorovací funkce platformy Nebula dokáží identifikovat a optimalizovat vysílací výkony a přetížení jednotlivých AP rozbalancováním zátěže na ostatní okolní AP, která jsou v dosahu a jsou méně zatížená, což organizacím šetří čas i peníze.“

Tím ale přednosti našeho řešení nekončí. Přihlašovací portál platformy Nebula byl rozšířen o možnost Facebook WiFi, takže bez ohledu na svou velikost nyní společnosti mají k dispozici řadu analytických a marketingových nástrojů. A protože k připojení stačí použít přihlašovací údaje do sociálně sítě, hosté už nemusí obcházet personál a prosit o heslo.

Portfolio produktů Nebula se dočkalo dalšího rozšíření. Díky nejnovějším přírůstkům v podobě šesti přístupových bodů řady WAC6100 a WAC6500 včetně outdoorových modelů řady WAC6500 se rodina cloudových produktů Nebula právě rozrostla na 34 členů. Každý přístupový bod NebulaFlex Pro je dodáván s roční licencí Professional Pack, takže noví i stávající uživatelé mohou skutečně naplno čerpat všechny výhody, které Nebula nabízí.

„Roční licence uživatelům dává skvělou příležitost poznat a ocenit celý rozsah cloudových služeb od společnosti Zyxel. Roční licenci od nás jako dárek navíc dostanou i ti uživatelé, kteří již tyto přístupové body nebo jakékoliv jiné zařízení NebulaFlex Pro používají,“ dodal Bratičák. Přístupové body navíc budou podporovat tři režimy správy, takže uživatelé mohou libovolně přepínat mezi jejich samostatnou správou přes IP adresu, provozem, který řídí kontroler, a provozem, který přes cloud řídí platforma Nebula.

Společnost Zyxel již nyní pro svou cloudovou platformu chystá další funkce a aktualizace, které zajistí, že Nebula i nadále zůstane preferovaným síťovým řešením pro všechny organizace, které chtějí těžit z bezmezných možností cloudu.

Video : 
Štítky: 
Zyxel