Zyxel přidává do platformy Nebula robustní kybernetické zabezpečení

7. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Společnost Zyxel Networks posílila svou cloudovou platformu Nebula o výkonné firewally řady ATP (Advanced Threat Protection). Po přidání firewallů řady ATP platforma Nebula poskytuje prvotřídní ochranu před útoky nultého dne a hrozbami pro koncová zařízení.

Péče o ochranu sítí často bývá složitým a časově náročným úkolem, který od správců IT a poskytovatelů služeb vyžaduje dohled nad mnoha systémy a lokalitami. Náročnost této práce se navíc v poslední době zvyšuje s nárůstem distribuovaných sítí a se stále větším počtem zaměstnanců pracujících z domova. A právě tuto novou éru vzdálených připojení a distribuovaných sítí vidí jako příležitost kybernetičtí zločinci, kterým se dnes otevírá větší prostor k jejich nekalým aktivitám.

Podle nedávného průzkumu se 88 % vlastníků malých firem obává, že jejich organizace je zranitelná vůči kybernetickým útokům. Z průzkumu dále vyplývá, že mnohé z malých a středně velkých podniků si nemohou dovolit komplexní IT řešení určené pro firmy nebo nemají na kybernetickou bezpečnost dostatečné zdroje.

Jednoduché, ale silné zabezpečení

Společnost Zyxel v reakci na tuto výzvu vydala upgrade firmwaru prémiových firewallů řady ATP, který cloudovou platformu Nebula pro centrální správu sítí posiluje o pokročilé bezpečnostní funkce. Jde například o technologii sandboxing a reputační filtry, které středně velkým organizacím usnadňují ochranu centrální síťové infrastruktury. Přidání firewallů ATP do platformy Nebula navíc přináší vyšší úroveň kolaborativní ochrany a reakce na hrozby, protože tyto firewally využívají neustále rostoucí cloudovou databázi, která již dnes obsahuje miliardy malwarových signatur a hashů. Firewally ATP navíc přispívají k ochraně sítí a dat před pokročilými kybernetickými hrozbami, jako jsou útoky nultého dne, k jejichž odhalení nestačí běžná bezpečnostní řešení. Po řadě USG FLEX jsou modely ATP dalšími firewally, které nabízejí kompatibilitu s platformou Nebula. Firewally ATP se obvykle používají v kritických instalacích, kde se klade bezprecedentní důraz na zabezpečení sítě s detekcí Zero Day zranitelností a řada USG FLEX se uplatní zejména na pracovištích a pobočkách, kde je dostačující standardní UTM filtrační sken. 

Kompletní kontrola a identické bezpečnostní zásady

Pro účely bezpečné práce na dálku mají správci IT prostřednictvím řídicího centra Nebula Control Center k dispozici další důležité řešení v podobě softwaru Zyxel SecuExtender. Tento software, který lze instalovat na koncových zařízeních včetně stolních a přenosných počítačů, zajišťuje dvoufaktorovou autentizaci a bezpečný tunel pro zaměstnance pracující z domova nebo jiného vzdáleného místa. Po přidání softwaru SecuExtender do platformy Nebula mohou správci sítí centrálně spravovat všechna koncová zařízení, což zaručuje dodržování stejných bezpečnostních zásad bez ohledu na to, kde se dané zařízení nachází.

Jednodušší správa licencí

Platforma Circle určená poskytovatelům řízených služeb a dalším obchodním partnerům společnosti Zyxel nově umožňuje také efektivní a snadnou správu licencí k řešení Nebula. Platforma Circle, která dříve umožňovala pouze správu bezpečnostních licencí, nově jakožto centrální zdroj zahrnuje také správu IT vybavení, správu účtů a online obchod s licencemi.

„Po nejnovější aktualizaci platformy Nebula máme v našem portfoliu více než 60 různých produktů, které lze spravovat pomocí tohoto cloudového řešení. Malé a středně velké organizace v naší nabídce vždy najdou řešení, které splní jejich individuální potřeby. S ohledem na to, jak výrazně se síťové prostředí za poslední rok a půl mění, neustále rozšiřujeme naši nabídku pro malé a středně velké organizace a poskytovatele řízených služeb, abychom jim umožnili zvládnout výzvy spojené se zabezpečením a správou sítí,“ poznamenal Gordon Yang, prezident společnosti Zyxel Networks.

Podobné články

Komplikované IT prostředí je stále závažnějším bezpečnostním problémem

19. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Náklady na zabezpečení stále složitějších technologických prostředí se vyšplhaly na 2. místo v žebříčku nejvážnějších problémů, s nimiž se podle názoru vedoucích IT oddělení budou jejich firmy potýkají v průběhu letošního roku. Čtěte více

Cloudflare posílil svou síť datových center o 25 %

18. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Společnost Cloudflare o čtvrtinu rozšířila svou síť datových center, takže nyní jsou její datová centra přítomna ve 250 městech ze 100 zemí světa. Během posledních dvou let zdvojnásobila celkovou síťovou kapacitu na 100 Tbps, díky čemuž je schopna čelit i těm nejmasivnějším DDoS útokům a poskytovat svým zákazníkům rychlejší a spolehlivější služby kdekoliv na světě. Čtěte více

Startup SentinelOne v ČR investuje miliardu korun

18. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: SentinelOne )
Kyberbezpečnostní společnost SentinelOne zahájila provoz nové kanceláře a inovačního centra v Praze. V areálu inovačního centra má v budoucnu pracovat 300 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců, kteří se zaměří na vývoj produktů. Celková investice společnosti v České republice přesáhne během následujících tří let miliardu korun. Čtěte více

Atos podporuje datovou suverenitu

14. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Atos)
Společnost Atos uvedla na trh verzi svojí kyberbezpečnostní služby Managed Detection and Response (MDR), která podporuje datovou suverenitu. Nabídka je sladěna se zásadami datové suverenity v jednotlivých zemích a také s konkrétními daty a provozními potřebami organizací. Čtěte více