Zyxel jako první výrobce uvedl na trh hybridní přepínače se čtyřmi režimy správy

22. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Přepínače řady GS2220, které lze spravovat pomocí webu, cloudu, rozhraní CLI a protokolu SNMP, svým výkonem a flexibilitou organizacím umožňují přizpůsobit svůj chod požadavkům současné doby.

Hybridní přepínače řady GS2220 pracují na druhé vrstvě a do školních a podnikových sítí přinášejí flexibilitu v podobě čtyř režimů správy, tj. řízení pomocí WEB GUI, cloudu, rozhraní příkazového řádku (CLI) a protokolu Simple Network Management Protocol (SNMP).

„Narušení provozu vyvolané pandemií nemoci COVID-19 nám důrazně připomenulo význam řešení, která jsou za každé situace připravena k flexibilní správě sítě,“ poznamenal Martin Bratičák, Regional Director CEE ve společnosti Zyxel Networks. „Spolehlivá síť, která se obejde bez nutnosti prvotně iniciovat cloudový management na prvku, správcům v této složité době umožňuje redukovat zbytečný společenský kontakt.“

Mezi hlavní přednosti této řady přepínačů patří kompatibilita s cloudovou platformou Nebula, díky které lze sítě přes centrální rozhraní monitorovat a spravovat odkudkoli a kdykoli. Platforma Nebula od společnosti Zyxel je vytvořena s důrazem na potřeby firem a organizací, což se projevuje vyšší efektivitou instalace, konfigurace i analytiky.

Všechny přepínače řady GS2220 se dodávají s roční licencí Nebula Pro, aby se jejich uživatelé mohli obeznámit s výhodami vzdálené centrální správy po cloudu a měli k dispozici řešení pro snadnou budoucí migraci na cloud.

Ti, kterým řízení sítě po cloudu nevyhovuje, mohou zvolit lokální správu pomocí rozhraní WEB GUI nebo CLI, která se vyznačuje vysokou granularitou a kompletním přístupem k zápisu a čtení. Další možností je režim řízení protokolem SNMP, který poskytuje kompletní informace o správě a zásadně usnadňuje řízení síťové infrastruktury.

Stabilní, tiché a kompaktní přepínače

Vzhledem k rostoucí unifikaci datového, hlasového a video provozu, e-commerce a dalších aplikací v síti nesou přepínače pracující na druhé vrstvě stále větší břemeno konvergence. Řada GS2220 proto disponuje výrazně lepším hardwarem i softwarem pro zajištění stability, která je v případě přepínačů L2 tolik potřebná. Vedle stability se přepínače řady GS2220 vyznačují také mimořádnou spolehlivostí, ke které přispívají mimo jiné 2× silnější ochrana před elektrickým výbojem a 4× silnější ochrana před přepětím.

Uživatelé kladoucí důraz na ticho nepochybně ocení také jejich nové bezventilátorové provedení. A v neposlední řadě modely GS2220 ostatní PoE přepínače porážejí také svými kompaktními rozměry, které šetří místo v racku.

Široká nabídka portů

Flexibilita přepínačů řady GS2220 se neprojevuje pouze možnostmi správy, ale také počtem portů. Přepínače podporují všechny možné způsoby použití na L2 vrstvě, až 44 gigabitových portů RJ45 a navíc ještě kombinované gigabitové metalické/optické SFP porty nebo dva SFP porty. Pro sítě, u kterých je kladen důraz na pokročilé L2 řídicí funkce na přístupové vrstvě, jsou k dispozici také modely s menším počtem portů.

Vybraný sortiment

Distribuce ČR: 

Podobné články

Budoucnost bezdrátové konektivity v pojetí společnosti LANCOM

8. 4. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Annex Net)
Během Světového mobilního kongresu MWC, který se odehrál letos v únoru v Barceloně, představila společnost LANCOM Systems svůj pohled na budoucnost bezdrátové konektivity. Stěžejní roli zde bude hrát nový standard Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be), který přinese vyšší datovou hustotu, větší šířky komunikačních kanálů a díky tomu i mnohem vyšší přenosové rychlosti. Čtěte více

Huawei v Berlíně představil špičková řešení pro oblast optických sítí

8. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Jaká proměna čeká internetové připojení v příštích letech? To si mohli prohlédnout návštěvníci konference FTTH 2024 v Berlíně, která představila internet budoucnosti jako zelený, ultraširokopásmový a inteligentní. Inovativní řešení, která mají uspokojit stále náročnější požadavky na internetové připojení, představila na konferenci také společnost Huawei. Čtěte více

Cisco s Microsoftem dosáhly při přenosu dat podmořským kabelem rychlosti 800 Gbps

1. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnosti Cisco a Microsoft dokázaly prostřednictvím transatlantického podmořského kabelu přenášet data rychlostí 800 Gbps na vzdálenost přes 6 000 kilometrů. Vysokorychlostní přenos demonstruje další potenciál v rozvoji síťové infrastruktury a otevírá další příležitosti pro špičkové aplikace a nasazení umělé inteligence. Čtěte více

Netgear: přístupový bod WBE750

24. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Kompaktní, třípásmový přístupový bod WBE750 s podporou Wi-Fi 7 je určený pro firmy a aktivity, které vyžadují spolehlivé bezdrátové připojení k internetu. Zařízení nabízí propustnost bezdrátové sítě až 18,4 Gb/s a je vybaveno 10 Gb/s portem s podporou PoE++. Čtěte více